Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Rane

1
    4 5

rorschach @ 8.12.2014. 22:48

Rane je jedan od najjačih filmova koje sam pogledao u zadnje vrijeme. Ujak mi ga je predložio, i sad shvačam zašto ga je pogledao 15 puta.

Gluma je toliko prirodna da je uopče ne bih nazvao glumom, ne znam zašto ali srpski glumci imaju to nešto sirovo i divlje zbog čega izgledaju kao da žive svoje uloge a ne kao da glume, nešto što naši glumci nemaju. Pinky i Švabo su 2 lika koji su istovremeno simboli tinejđerske želje za dokazivanjem, novcem, moči ali i za jednostavnim mladenačkim životom, te su rastrgani između dizelaškog načina života i života običnih tinejđera.

Priča je odlična i dinamična. Ali ono što me najviše privuklo su likovi i dijalozi/izjave u filmu, od ludog Kureta do babe od Švabe.

Jednostavno jeben film za 10

ŠTA JE MIŠEVI!! XD

3 1

samuraj @ 26.10.2015. 1:41

Ja baš nisam toliko oduševljen s ovim filmom. "Lepa sela lepo gore" su mi ipak bolji film, jer mi je ovaj nekako klasičniji srbski, a ja nisam neki fan srbskih filmova. Film istina ima puno dobrih strana, radnja je zanimljiva, dobro se opisuje to kaotično stanje u Srbiji 90-ih godina, gluma je vrhunska i poruka je dobra. Međutim, dosta se površno opisuje njihov uspon u svijetu kriminala, dosta se podilazi gledatelju, a obiluje i vrlo jeftinim humorom. Također ima i puno priglupih scena od kojih mi je najgluplja kad si švaba propuca nogu u emisiji. Takve su mi scene malo pokvarile jednu ozbiljnu temu kojom se ovaj film bavi.

Usprkos navedenim nedostatcima film je generalno gledano dobar. Ocjena 7/10

3 2

buffalobill @ 20.3.2016. 13:04

a ko voli nek izvoli,kao sto kaze samuraj lepa sela su puno bolji film,meni je ovo preneuroticno

1 0

arina @ 21.3.2016. 0:10
    Meni je predobar.Srbi znaju napravit remek djelo kao što je ovaj film.10/10
    1 1

buffalobill @ 21.3.2016. 11:29

ne shvacam zasto ga je ujak pogledao 15 puta jer sam se vec u drugom pokusaju mucio ko isus..glumci su toliko sugestivni u iritantnosti da sam dobio mucninu,ako je dragojevic imao taj cilj,uspio je,no cisto sumnjam
    usporedimo ga naprimjer s paskaljevicevim filmom bure baruta koji opisuje to vrijeme u srbiji, ali na puno rezijski bolj nacin,a gledljivost da ne spominjem,dobro scenaristicki je bure baruta 10 puta jaci
    dragojevicu ovo je tvoj najveci fail,imas dva odlicna filma: lepa sela i paradu pa cu ti oprostiti,ali to sto si mi pomotao arinu..necu

0 1

alogia @ 4.12.2017. 22:39
    Najjaci film u univerzumu.Odgledao sam ga mnogo puta,nekako ima tu moc da probudi buntovnika u vama,.obavezno pogledati
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)

Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2017 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - mojtvportal.si Moj TV - TV Program za 200+ kanala