Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Treći čovjek

1
    2 0

nia @ 26.9.2010. 23:03
    Ovo treba pogledati bar jednom u životu...
    3 1

mario @ 26.9.2010. 23:09
    Ovo treba pogledati bar jednom u životu...
    niA

Malo je jednom :) Bar jednom godišnje, genijalan film. Veliki Orson Welles (haha kasnije je doslovno "veliki" bio) je briljirao kao šarmantni gad Harry Lime. O glazbi da i ne pričam, tko je pogledao u film sigurno mu se usjekla u pamćenje.
    2 0

entina @ 27.9.2010. 10:42
    sjajan film!!
    2 0

senilno_magare @ 27.9.2010. 11:38

[...] O glazbi da i ne pričam, tko je pogledao u film sigurno mu se usjekla u pamćenje.
    mario

O da da da... glazba je izvanredna... To me (uz samu radnju) i zalijepilo za film. Anton Karas - instrument: citra. Predivne melodije. Mein Bruder knows how to play all those melodies on a guitar... but in a, let's say, more simplified way. Laughing

You gotta love those black 'n' white movies... već su mi dali dosta ideja... npr. otvorit zalogajnicu a da sve u njoj bude crno-bijelo (just like in a friggin' movie)... čak bi i osoblje imalo crno-bijelu šminku... just think of the contrast when the customers would walk in there, ey? Laughing

2 0

nia @ 27.9.2010. 14:00

O da da da... glazba je izvanredna... To me (uz samu radnju) i zalijepilo za film. Anton Karas - instrument: citra. Predivne melodije.

senilno_magare

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    0 0

filmofil1983 @ 14.1.2014. 2:52

-"Treći Čovjek" vrhunac je stvaralaštva redatelja Carola Reeda koji nam je u svom opusu stvaralaštva  poklonio filmove "Bjegunac" i "Pali Idol".Film je nastao 1949 godine prema romanu Grahama Greena,a osvojio je samo jedan Oscar i to onaj za fotografiju.

-Idealan je to prikaz sumornog i ratom razrušenog Beča.I isti taj Beč u "Trećem Čovjeku" je vizualno neponovljivo prikazan te popraćen nevjerovatno dobrom glazbom.

-"Treći Čovjek" možda je i najbolji film noir u povjesti filma,ali je prije svega klasik u pravom smislu riječi.Ne propustiti

0 0

dario zoric @ 14.12.2016. 16:28

Nerazumin se ajmo rec toliko u stare clasice da bi pripoznao sve te elemente ovakvog filma. Ali sta rec sve je na takvoj velikoj razini snimljen film te ambijent filma da se nema sta rec tu vise.Samo mi fali malo vise ajmo rec dinamike u ovom filmu,onaj koje gleda i ko vise voli na taj nacin filmove svatit ce.

2 0

jeremiah @ 25.2.2017. 20:10
    Školski primjer noirovskog filma(igra svjetla i sjene). Da se sad ne nabacujem klišeiziranim papagajskim komentarima o ovom filmu,pogotovo što se tiče citre, reći ću samo da film vjerno dočarava vrijeme i atmosferu poslijeratnog Beča i tadašnjeg natezanja između Rusa i Amera oko podjela šta će kome pripast' i preživljavanja u tom kuršlusu. Meni svakako jedan od najdražih filmova, a posebno mi je dojmljiva scena sa samog završetka filma,kada ako me sjećanje služi,žena u onom drvoredu prođe kraj njega bez riječi i to sve naravno popraćeno prigodnom glazbom i fotografijom. Meni fenomenalno!!!
    0 2

meanmotherfucke @ 21.3.2017. 2:20

Lik Harry Limea je i dan danas sinonim za charming bastarde..

Cijeli Cuckoo clock dijalog je savrsen..

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)

Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2017 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - mojtvportal.si Moj TV - TV Program za 200+ kanala