Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

The Irishman

1 2
  • #1
    4 0

    postova:1091
    yuma @ 6.12.2019. 8:47

    Ono što će me prvo asocirati na film jest to da sam ga gledala u 3 navrata. Psihički ni fizički nisam imala kapacitet da ga odgledam u komadu. Potreban je odmoran i motiviran um da temeljito poprati radnju, masu likova i, još teže, guste didaskalije. Druga asocijacija na film su DeNirove umjetne plave oči. Treća: kompjuterska obrada filma, kako bi naši dragi veterani mogli odraditi uloge 30-35 godina mlađih. I tek četvrta asocijacija mi je dobra krimi priča ispričana na onaj tipični način... Taj simpatični starac Scorsese opet je okupio neke od svojih omiljenih glumaca i napravio dobar posao. Ovaj film morat ću pogledat još minimalno 1x, što da pohvatam neke konce, što da više uživam u ovoj teškoj, već sad bismo mogli reći filmskoj lektiri. Svi su mi u Ircu sjajni, neki su tipično sjajni u svojim prepoznatljivim karakterizacijama likova i, iako su to uvijek iste grimase, gestikulacije i način govora, to su dobri stari DeNiro, Pesci i Pacino na zalasku i neka im je, to je to, što bi novo više mogli izmisliti sa 7 banki... A sporedne uloge i one koje se na kraće pojavljuju, svi su odradili dobar posao... 

  • #2
    1 4

    postova:128
    key @ 6.12.2019. 10:17
    Trebalo mi je oko 6 h da pogledam film do kraja. Negdje od 11.30 pa do 18 h. Toliko je bio razvucen da sam morao uzimat pauze svakih nekoliko.minuta kako bih skupio snage za nastavak gledanja tj. suptilnog psihickog mrcvarenja. Scorseseove filmove nisam nikad volio s iznimkom Casina pa nisam bas previse ni razocaran jer ssm otprilike znao sto mogu ocekivati. Moram priznati da je trailer dao naslutiti puno dinamicniji film od onoga sto smo dobili. Vrlo tezak film za gledanje, ali ne zbog teme nego dosade, scenaristicke neinvetivnosti i prilicno monotone rezije. MS je valjda mislio da kad nakrca projekt filmskim zvijezdama publika ce see odusevljenja automatski srusit u nesvjest pa kad tome jos dodas i nevidjen medijski hype film ce se prosvercat pod cudo bez problema.
  • #3
    5 0

    postova:1130
    mario @ 6.12.2019. 22:10

    Meni je vrijeme baš proletilo (ista stvar mi je i sa Tarantinovim Hollywoodom) nimalo dosadan, pravi epilog za gangsterski žanr po kojem je i Scorsese poznat.
    Nema više onih bigger than life likova kao iz Casina i Goodfellas, svi su obični ljudi za koje je kriminal poslić kao i svaki drugi.

    Baš sam guštao, imo - kako Yuma kaže - filmska lektira. 

    I drago mi je da su Pacino, De Niro i Pesci opet dobili priliku da razgibaju glumačke mišiće nakon niza $$$ filmova.

    Što se tiče onog pomlađivanja tu sam neodlučan, lica su pomladili ali tijela ne mogu tako da mi je bilo neobično gledati mlade tipove koji se kreću kao da im je 70  -

    .


    Tbh - ja obožavam taj žanr tako da sam im laka meta ali vjerujem da će većina biti zadovoljna filmom (osim keya Namiguje)

  • #4
    0 4

    postova:128
    key @ 6.12.2019. 22:52
    Glup i flamerski komentar po obicaju od filmske neznalice koja ovdje trola s namjerom da mi se osvecuje. Na forum.hr filmskim pdf ima barem deset puta vise komentatora na ovoj temi nego ovdje i velika vecina ovaj film smatraju trashom sto i je jer ga barem 90% njih nece gledat ponovo, a i ostala argumentacija im je kud i kamo detaljnija i opseznija nego u naseg forumskog well known trola Maria koji je ovdje dosao ostavit ovaj mizeran vise navijacki nego suvisao post samo kako bi meni napakostio. Savjet besplatno za naseg Maria: odi na forum.hr i procitaj sto o filmu misle znalci, a ne trolovi poput tebe. Samim time sto si ovaj sterilni skart Irishman stavio u bilo koju ruku iznad Casina i GF pokopao si se do kraja zivota u ocima svakog filmskog znalca.
  • #5
    2 0

    postova:1130
    mario @ 6.12.2019. 23:13

    Nisam stavio film iznad Goodfellasa  - to mi je i dalje najdraži mafia film svih vremena (ali za sada mi je Irac draži od Casina tbh) i nije mi bila namjera trolati te nego je ono bila šala (pa čak sam stavio i winky smiley)  ja ništa ne gubim ako se tebi ne sviđa film, meni super - tebi nije i sve pet.  Kakva osveta?

    Ovo je bio samo kratki i brzinski osvrt.

  • #6
    2 0

    postova:27
    jurica93 @ 6.12.2019. 23:14

    Dragi forumaši dajte jedan veliki aplauz za keya. Napokon je našao forum gdje se za jedan film slaže sa većinom.

  • #7
    0 2

    postova:128
    key @ 6.12.2019. 23:20
    Glorificiras ovo smece od Irishmana indirektno i preko ledja Casina i GF ne pravi se grbav cime pokazujes kronicno filmsko neznanje i strast za flejmanje kako bi meni spustio. Radije idi na forum.hr i procitaj sto nekolicina znalaca u opsirnim postovima argumentirano kazu o Irishmanu nakon cega bi se trebao postiditi svog osvrta. LOL filmska lektira mos mislit 0.1% njih nece ga pogledat u cjelosti ponovno.
  • #8
    3 0

    postova:1130
    mario @ 6.12.2019. 23:45

    Opet, Goodfellas mi je draži of Irishmana, ali da ... nisam fan Casina (radi određenih scena koje mi ne leže iako sam film gledao nekoliko puta - i gledati ću ga opet) Irishman mi je jednostavno kliknuo, pogotovo kad ga usporedimo sa tim prijašnjim filmovima jer je pokazao pravo lice kriminala - bez luksuza i bad boy šarma koje možemo vidjeti u drugim crime filmovima.

    Gledaš film i pitaš se zašto ti likovi sve to rade (u GF i Casinu je sve to bilo začinjeno finom hranom, zabavama, kokainom i krznenim kaputima) ali ovdje samo životare i uništavaju svoje i tuđe živote.

  • #9
    3 0

    postova:1091
    yuma @ 7.12.2019. 0:45

    Mario, bravo, vrlo precizno oko - obično gangsterski filmovi (kod muškaraca osobito) izazivaju osjećaj želje i pustih snova o "tom fancy, zabavnom i elitnom životu punom uzbuđenja, dobrih autiju, žena, provoda itd.). Ovaj film, naprotiv, spušta cijelu stvar na zemlju i maltene gledaš ljude kojima je" posao" sve; nisu takve face, ne grcaju u parama ne znam kako, zanemaruju obitelj, nemaju prave prijatelje i nakon svega ostare, ostaju bez zubiju i bez novaca, jer su obični smrtnici, štoviše, obični smrtnici rade od 8-4, a ovi pričaju o poslu i rade posao 0-24. Hehehe čak ni žene ne mogu bit zavidne kao uobičajenim, "onim" ženama mafijaša jer žene u ovom filmu bome također nisu bile ništa posebno...  Više puta tokom filma sam razmišljala o tome kako su ovdje kriminalci prikazani nekako obično i svakodnevno :-) 

  • #10
    0 4

    postova:128
    key @ 7.12.2019. 0:53
    Ajde ne meljite gluposti oboje covjek dobije dojam kad vas slusa da jedno drugom pruzate onaniranje, svaki top mafijas je milijuna i takvi su bili svi u ovom filmu of hoffe nadalje, procitajte na wikipediji o onom malom liku sto ga glumi pesci bio je i nakon izlaska is zatvora uticajan bojali su ga se do smrti pa su ga Dali uhoditi,ali to u filmu naravno nisu dali niti spomenuli njegov imetak jer kod mafijasa nisi uticajan ako nisi i bogat. To sto su te stvari prikazali nerealno i sto je iz filma izbacen dio gdje se nije prikazalo njihovo bogatstvo ide na dusu producentu i onima koji su ga tamo namjestili kako bi se hlebincima pokazalo da najuticajniji mafijaski pojedinci u americi zive na nivou radnicke klase i vi to pusite. Prestrasno, jer mafija znaci prvenstveno lova. Pogledajte kako se kupaju u lovi cak i manje ribe od npr. Hoffe u seriji godfather of Harlem koja je po pitanju autenticnosti Mt Everest za ovaj trash.
  • #11
    0 4

    postova:128
    key @ 7.12.2019. 11:24
    @jurica Pametni ljudi su zahtjevnija filmska publika i njima nije lako podvaliti svakakvo smece pod umjetnost, dok nasuprot njima budale puse maltene sve sto im bacis pod nos. Kad tome dodas cinjenicu da su pametni ljudi u manjini mislim da shvacas zasto se rijetko slazem s komentatorskom vecinom. No ja to na kraju krajeva uopce ni ne smatram bitnim jer se ovdje nisam dosao druziti niti uvlaciti drugima kao vecina vas nego pisat istinu za koju vi nemate hrabrosti izreci je jer se jedno drugom ulizujete i dobro pazite da ne naljutite forumsku masu kako se njen bijes ne bi slucajno srucio na vas. Ja to zovem konformizmom i takvih vas je ovdje 90%.
  • #12
    0 1

    postova:27
    jurica93 @ 7.12.2019. 14:18

    Ne razumijem. Dali su ljudi kojima se sviđaju filmovi koji se tebi ne sviđaju glupi, ili im se zapravo ne sviđaju samo se to boje reći zbog potencijalne forumske hajke na njih?

  • #13
    0 2

    postova:128
    key @ 7.12.2019. 14:33
    Ono prvo.
  • #14
    0 1

    postova:27
    jurica93 @ 7.12.2019. 14:46

    Aha.

  • #15
    1 0

    postova:507
    pandaboy @ 7.12.2019. 15:56

    Da se vratim na temu filma, bio mi je ok (nemam previše za dodati uz yumin komentar) no previše toga natrpano u 3h, zaista mi je žao što nisu odlučili od ovoga napraviti mini-seriju, mislim da bi puno bolje funkcioniralo jer su neke stvari (a ima bome zaista puno toga u filmu za prepričati) nekako i površno prikazane i objašnjene. Više mi se čini da je preletio u kratkim rastegnutim crticama preko priče nego joj se posvetio.

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala