Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box


Dostojevski
Tri desetljeća najburnijeg perioda života Dostojevskog
  • Naša ocjena8/10
  • Vaša ocjena-

Dostojevski

Dostoevskiy / Достоевский

(originalni naziv), 2011., Rusija
0.0
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Hej! Trebamo i tvoju ocjenu
Serija, u produkciji TV kanala Rosija 1, obuhvaća tri desetljeća najburnijeg perioda života Dostojevskog – od osude na smrtnu kaznu zbog pripadnosti revolucionarnom klubu petraševaca 1849. godine, do rada na romanu Braća Karamazovi 1879. godine.
Redatelj serije Vladimir Hotinenko je izjavio ruskim medijima da se odlučio snimiti film o Dostojevskom zato što je taj veliki pisac imao vrlo bogatu i dramatičnu biografiju, koja je interesantna i našim suvremenicima. „U njegovom životopisu ima mnogo toga što može privući pažnju i današnjeg gledatelja: ljubav, novac, politika, stvaralaštvo, gubici...", naveo je. Prema njegovim riječima, Dostojevski je i potresan primjer ljudske hrabrosti, a i danas može mnogo pomoći Rusiji da što bolje shvati samu sebe i svoja stremljenja. „Naš mentalitet i karakter obično ne shvaćaju i malo razumiju na Zapadu, a Dostojevskog su shvatili, prihvatili i razumjeli, za njih je on najveći i najvažniji ruski pisac", rekao je Hotinenko, dodajući da je Dostojevskog odlikovao univerzalni duh. Hotinenko je rekao da ga u životu pisca Zločina i kazne interesiraju one činjenice koje će ga predstaviti kao živog čovjeka. „Nisam želio da on u seriji bude sličan spomeniku. Važne su mi njegove slabosti, oduševljenja, sve ono što ga čini bliskim nama. I to kako je igrao rulet i gubio, kako je pisao ženi pisma i kako se ponižavao. To neće svakako biti onaj Dostojevski koji nas gleda sa portreta znamenitog slikara Perova, mada ćemo ga pokazati i u takvom svjetlu. Posebno se izdvaja jedna epizoda u kojoj Perov, koga igra poznati umjetnik Aleksandar Petrov, slika piščev portret", rekao je Hotinenko. U serijalu će veliku ulogu, kao i u životu Dostojevskog, igrati i žene. Dostojevski se tri puta ženio, ne računajući prolaznu avanturu, kao što je bila Aleksandra Schubert, na primjer. Daleko od toga da je bio zavodnik, ali o toj strani njegovog života je malo poznato čitalačkoj javnosti i serija bi trebala popuniti tu prazninu u masovnoj svijesti.

Možda će vam se svidjeti
 
Garrowovo pravoGarrowovo pravo
drama biografski
Biografska serija o životu uglednog britanskog odvjetnika, Williama Garrowa
  • Garrow's Law
  • Ocjena: 3/3
  • Velika Britanija 2009
  • Andrew Buchan, Lyndsey Marshal, ...
  • Režija: Peter Lydon, ...
 
Velika pljačka vlakaVelika pljačka vlaka
drama biografski
Prikaz "Velike pljačke vlaka" prvo iz perspektive pljačkaša, a onda iz pozicije policije
  • The Great Train...
  • Ocjena: 3/3
  • Velika Britanija 2013
  • Robert Glenister, Jack Roth, Paul Anderson, ...
  • Režija: Julian Jarrold, ...
 
Tajni život Marilyn MonroeTajni život Marilyn Monroe
drama biografski
Serija koja nam otkriva najmračnije tajne legendarne Marilyn Monroe
  • The Secret Life...
  • Ocjena: 2.5/3
  • SAD 2015
  • Kelli Garner, Susan Sarandon, Embeth Davidtz...
  • Režija: Laurie Collyer
 
VangaVanga
drama biografski
Priča o slavnoj bugarskoj proročici Vangeliji Gushterovovj, legendarnoj vidovitoj Vangi
  • Vangeliya
  • Ocjena: 3/3
  • 52min, Rusija, Ukrajina 2013
  • Karina Razumovskaya, Velizar Binev, ...
  • Režija: Sergei Borchukov
 
John AdamsJohn Adams
drama povijesni biografski
Istinita priča o životu Johna Adamsa, drugog predsjednika Sjedinjenih Američkih Država
  • JOHN ADAMS
  • Ocjena: 3/3
  • SAD 2008
  • Paul Giamatti, Laura Linney, Stephen Dilane...
  • Režija: Tom Hooper
 
NarcosNarcos
drama kriminalistički biografski
Priča o trgovcima drogom u Kolumbiji na čijem je čelu bio Pablo Escobar
  • Narcos
  • Ocjena: 3/3
  • 49min, SAD 2015
  • Wagner Moura, Boyd Holbrook, Pedro Pascal, ...
  • Režija: N/A
 
Loše obrazovanjeLoše obrazovanje
komedija drama biografski
Komedija o učitelju koji je djetinjastiji od svojih učenika
  • BAD EDUCATION
  • Ocjena: 2.5/3
  • Velika Britanija 2012
  • Režija:
 
Branio sam Mladu BosnuBranio sam Mladu Bosnu
drama biografski
Priča mladog odvjetnika Rudolfa Cistlera koji se na suđenju nađe u vrtlogu emotivne drame
  • Branio sam Mladu...
  • Ocjena: 3/3
  • Srbija 2015
  • Nikola Rakočević, Vuk Kostić, ...
  • Režija: Srđan Koljević
Komentari
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 
Povezane vijesti

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2025 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala