Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Vaterpolisti tek četvrti
Mađari s(p)retno osvojili europsku broncu

Bio je to pravi triler u Malagi, na europskom prvenstvu u vaterpolu. Opet nije mirisalo na dobro. Borba s Mađarima za broncu počela je izjednačeno, da bi oni došli do prednosti od dva gola u trećoj četvrtini.

Dvije minute prije kraja te četvrtine smanjujemo na gol razlike, s malo više samopouzdanja u pucanju izvana. Zdeslav Vrdoljak iz peterca izjednačuje za 9:9, pa Barač za 10:10. Mile Smodlaka zabija za 12:11 i to 4:44 prije kraja četvrte četvrtine za naše prvo vodstvo.

Đogaš pogađa za 13:12, tri minute prije kraja. Suci su krojili rezultat, bilo je puno isključenja, puno peteraca. Mađar Varga je fulao gol, zatim i naši, brzopleto, pa je Biros za Mađare izjednačio. Imali smo udarac za pobjedu, Marković je pucao u golmana Nađa, a 20 sekundi do kraja Mađari imali meč loptu kod 13:13 i nisu uspjeli.

U prvom produžetku Mađari su osvojili loptu, Vićan je obranio udarac. Samir Barač je zabio za 14:13 iz daljine. Madaras je pogodio za 14:14, 1.40 prije kraja, pa je isključen. Nađ je obranio Mihi Boškoviću s našim igračem više.

Vidjeli smo i dvostruko isključenje - Varga i Hinić - oba treći put, 45 sekundi prije kraja utakmice. Imali smo loptu u zadnjih 23 sekundi, s igračem više. Stavridis sudi kontra faul za Mađare, Deneš Varga na odbijenu loptu 3 sekunde prije kraja izbija ispred Vićana i s(p)retno zabija za pobjedu 15:14.

Mađari su brončani, a nama, nakon svjetskog zlata, ostaje nada i za dobar plasman na Olimpijadi u Pekingu. Ratko Rudić sigurno će dobro spremiti igrače, u to ne sumnjamo.

Bilo je ovo 28. europsko prvenstvo, sljedeće, 29. je u Zagrebu, u rujnu 2010.!