Piše: Tajana Škurić
Čini se kako je sinovljeva smrt bila jedna od najboljih stvari koja se desila njegovom gramizivom ocu Joeu. Čovjek koji je svoju obitelj podizao strogoćom i bez osjećaja, čak je jednom i izjavio da Michael "više vrijedi mrtav nego živ" odmah nadodavši kako ga radije ima živoga kao da će to izbrisati izrečenu činjenicu.
A da su njegove izjave istinite, najbolje govori vijest da je Joe, nakon što je naplaćivao po 5000 dolara po osobi za memorijal svome sinu, navodno, zaradio četvrt milijuna dolara predstavljajući dokumentarac "This Is It" o Michaelovom životu te organizirajući koncerte nakon njegove smrti.
Snimka posljednje probe za turneju Michaela Jacksona "This Is It"
Sada stari djed Joe ponovo pokušava izvući novac- njegov je slijedeći "projekt" 300 milijuna dolara vrijedan Michael Jackson muzej, casino i hotel koji planira otvoriti u Indiani. – Ovo je sretan dan za mene jer je riječ o nečemu što su Michael i naša obitelj uvijek sanjali, izjavio je Joe. Gradonačelnik gradića Garyja u Indiani potvrdio je da će grad donirati dovoljno veliko zemljište jer smatraju kako će hotel omogućiti i tisuće poslova za sugrađane dok će ostatak novca stići od investitora i donacija javnosti. Očekuje se da će projekt privući otprilike 750,000 posjetitelja godišnje.