Foto: YouTube
Ovih dana predstavljen je teaser za Paul McCartney: Man on the Run, intimnu priču o jednom od Beatlesa.
Ovo nije film o Beatlesima – naprotiv, priča počinje onog dana kad su se raspali. U režiji Oskarovca Morgana Nevillea (20 Feet from Stardom), fokus je na Paulu McCartneyu tijekom 1970-ih kad je započeo svoje desetljeće povućenog života na farmi, daleko od tiska i javnosti, te donosi višegodišnju pravnu bitku s američkim glazbenim producentom Allenom Kleinom oko glazbe i bogatstva Beatlesa.
Priča je to i kako se McCartney snalazio s većinskom percepcijom da je on uzrokovao raspad benda, pa onda i s glasinama da je zapravo mrtav, i naposljetku kako je sazrio u obiteljskog čovjeka i gradio život s prvom suprugom Lindom. Ipak, kako redatelj ističe, ovo je prvenstveno film o glazbi pa tako prati i način kako je McCartney snimio svoje intimne solo pjesme koje su kritičari na prvu odbacili, ali kasnije su se vratile na vrh top ljestvica u sklopu njegovog novog rock benda Wings (iliti Paul McCartney and Wings).
Paul McCartney: Man On The Run imat će limitiranu kino distribuciju 18. veljače 2026., nakon čega stiže na streaming Prime Video na kojem će biti dostupan od 27. veljače 2026.
D.Ž.