Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Video - Kvalifikacije za SP 2010: Hrvatska - Ukrajina 2:2
Neriješenim ishodom u Maksimiru smanjili smo izglede za osvajanje 2. mjesta u skupini

Utakmicu je hrvatska reprezentacija otvorila odlično, golom Petrića koji je ubacio loptu u gol nakon što se ona poslije slobodnog udarca odbila od ukrajinskog vratara. Ubrzo je međutim nesmotrenost u našoj obrani kaznio Ševčenko i poravnao rezultat na 1:1. Hrvatska je cijelo prvo poluvrijeme odigrala prilično loše, bezidejno i tromo.

Slika naše reprezentacije popravila se ulaskom Vukojevića i Leke, koji su zamijenili Jurića i indisponiranog Rakitića. Ukrajinci ipak zabijaju ponovno. U 54. minuti nakon slobodnog udarca Oleksij Gaj pogađa glavom za 2:1. Da je rezultat ostao takav već bi se danas mogli pozdraviti sa svjetskim prvenstvom. Ipak, nakon ulaska Mandžukića Hrvatska dobiva novi poticaj i do kraja utakmice dominira na terenu, pa tako Modrić uskoro zabija za 2:2. Do pobjede ipak nismo uspjeli doći, dvaput se ispriječila vratnica, prvo Modriću u 86. minuti, a nakon toga odličnu priliku imao je i Petrić, no i njegov udarac sa 17 metara bio je zamalo neprecizan.