Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box


Critics' Choice Awards: trijumf filma Nomadland i serije Kruna
Dobitnici kao da su preslikani s prošlotjedne dodjele Zlatnih globusa

Critics' Choice Awards: trijumf filma "Nomadland" i serije "Kruna"

Foto: YouTube

Sinoć su proglašeni dobitnici Critics' Choice Awards za televizijske serije i filmske sadržaje na ceremoniji koja je održana dijelom uživo, a dijelom virtualno. Dodjelu je vodio Taye Diggs, a dobitnici se nisu previše razlikovali od onih sa Zlatnog globusa. Povijesno gledano, Critics' Choice Awards najbolji su pokazatelj budućih kandidata nagrade Oscar, ali to tek treba vidjeti.

Drama Zemlja Nomada (Nomadland) već je trijumfirala na Zlatnom globusu, a na Critics' Choice Awards osvojila je četiri nagrade i to one za najbolji film, najboljeg redatelja i najbolju adaptaciju scenarija (Chloé Zhao), te najbolju kinematografiju (Joshua James Richards). Zhao je ovime ušla u povijest kao prva Kineskinja koja je osvojila nagradu kao redateljica ili scenaristica.

S tri nagrade slijedi film Ma Rainey’s Black Bottom za koji je Chadwick Boseman posthumno proglašen za najboljeg glumca, a film je proglašen dobio nagrade i u kategorijama najboljeg dizajna kostima, te najboljoj frizuri i šminki.

Nagrada za najbolju glumicu otišla je Carey Mulligan za triler dramu Djevojka koja obećava (Promising Young Woman), za koji je Emerald Fennell osvojila nagradu u kategoriji najboljeg originalnog scenarija. Najbolji sporedni glumac je Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah), a najbolja sporedna glumica Maria Bakalova (Borat Subsequent Moviefilm).

Kad su u pitanu televizijske serije najviše nagrada, također njih četiri kao u filmskim kategorijama, pripalo je seriji Kruna (The Crown): najbolja dramska serija, najbolji glumac u dramskoj seriji (Josh O'Connor), najbolja glumica u dramskoj seriji (Emma Corrin), te najbolja sporedna glumica u dramskoj seriji (Gillian Anderson).

U kategoriji humoristične serije Ted Lasso osvojila je nagrade u svim trima kategorijama u kojima je bila nominirana: najbolja humoristična serija, najbolji glumac u humorističnoj seriji (Jason Sudeikis), najbolja sporedna glumica u humorističnoj seriji (Hannah Waddingham).

Najbolja limitirana serija je Damin gambit (The Queen’s Gambit) čija je Anya Taylor-Joy proglašena najboljom glumicom u limitiranoj seriji / filmu za televiziju.

Posebnu nagradu uručio je John David Washington svojoj kolegici iz Netflixovog filma Malcolm & Marie Zendayi kojoj je uručena SeeHer Award, nagrada koja se dodjeljuje ženama koje ruše granice, bore se protiv stereotipa i priznaju važnost autentičnog prikaza žena u zabavnoj industriji.

Streaming servis Netflix ušao je u povijest već kod nominacija, a kad su u pitanju nagrade osvojio ih je najviše za neki studio/mrežu – njih 14. Slijede ga Amazon Studios i Searchlight Pictures koji su osvojili po četiri.

Popis dobitnika (podebljano) i nominiranih - FILM:
 
NAJBOLJI FILM
Da 5 Bloods (Netflix)
Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
Mank (Netflix)
Minari (A24)
News of the World (Universal Pictures)
Nomadland (Searchlight Pictures)
One Night in Miami (Amazon Studios)
Promising Young Woman (Focus Features)
Sound of Metal (Amazon Studios)

NAJBOLJI REDATELJ
Lee Isaac Chung, Minari (A24)
Emerald Fennell, Promising Young Woman (Focus Features)
David Fincher, Mank (Netflix)
Spike Lee, Da 5 Bloods (Netflix)
Regina King, One Night in Miami (Amazon Studios)
Aaron Sorkin, The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
Chloé Zhao, Nomadland (Searchlight Pictures)

NAJBOLJI GLUMAC
Ben Affleck, The Way Back (Warner Bros)
Riz Ahmed, Sound of Metal (Amazon Studios)
Chadwick Boseman, Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
Tom Hanks, News of the World (Universal Pictures)
Anthony Hopkins, The Father (Sony Pictures Classics)
Delroy Lindo, Da 5 Bloods (Netflix)
Gary Oldman, Mank (Netflix)
Steven Yeun, Minari (A24)

NAJBOLJA GLUMICA
Viola Davis, Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
Andra Day, The United States vs. Billie Holiday (Hulu)
Sidney Flanigan, Never Rarely Sometimes Always (Focus Features)
Vanessa Kirby, Pieces of a Woman (Netflix)
Frances McDormand, Nomadland (Searchlight Pictures)
Carey Mulligan, Promising Young Woman (Focus Features)
Zendaya, Malcolm & Marie (Netflix)

NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC
Chadwick Boseman, Da 5 Bloods (Netflix)
Sacha Baron Cohen, The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
Daniel Kaluuya, Judas and the Black Messiah (Warner Bros)
Bill Murray, On the Rocks (A24/Apple TV Plus)
Leslie Odom Jr., One Night in Miami (Amazon Studios)
Paul Raci, Sound of Metal (Amazon Studios)

NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA
Maria Bakalova, Borat Subsequent Moviefilm (Amazon Studios)
Ellen Burstyn, Pieces of a Woman (Netflix)
Glenn Close, Hillbilly Elegy (Netflix)
Olivia Colman, The Father (Sony Pictures Classics)
Amanda Seyfried, Mank (Netflix)
Yuh-Jung Youn, Minari (A24)

NAJBOLJI MLADI GLUMAC/MLADA GLUMICA
Ryder Allen, Palmer (Apple TV Plus)
Ibrahima Gueye, The Life Ahead (Netflix)
Alan Kim, Minari (A24)
Talia Ryder, Never Rarely Sometimes Always (Focus Features)
Caoilinn Springall, The Midnight Sky (Netflix)
Helena Zengel, News of the World (Universal Pictures)

NAJBOLJA GLUMAČKA EKIPA
Da 5 Bloods (Netflix)
Judas and the Black Messiah (Warner Bros)
Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
Minari (A24)
One Night in Miami (Amazon Studios)

NAJBOLJI ORIGINALNI SCENARIJ
Mank (Netflix) – Jack Fincher
Minari (A24) – Lee Isaac Chung
Never Rarely Sometimes Always (Focus Features) – Eliza Hittman
Promising Young Woman (Focus Features) – Emerald Fennell
Sound of Metal (Amazon Studios) – Darius Marder, Abraham Marder
The Trial of the Chicago 7 (Netflix) – Aaron Sorkin

NAJBOLJA ADAPTACIJA SCENARIJA
The Father (Sony Pictures Classics) – Christopher Hampton, Florian Zeller
First Cow (A24) – Jonathan Raymond, Kelly Reichardt
Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix) – Ruben Santiago-Hudson
News of the World (Universal Pictures) – Luke Davies, Paul Greengrass
Nomadland (Searchlight Pictures) – Chloé Zhao
One Night in Miami (Amazon Studios) – Kemp Powers

NAJBOLJA PRODUKCIJA
Emma (Focus Features) – Kave Quinn, Stella Fox
Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix) – Mark Ricker, Karen O’Hara, Diana Stoughton
Mank (Netflix) – Donald Graham Burt, Jan Pascale
News of the World (Universal Pictures) – David Crank, Elizabeth Keenan
The Personal History of David Copperfield (Searchlight Pictures) – Cristina Casali, Charlotte Dirickx
Tenet (Warner Bros) – Nathan Crowley, Kathy Lucas

NAJBOLJA KINEMATOGRAFIJA
Da 5 Bloods (Netflix) – Newton Thomas Sigel
First Cow (A24) – Christopher Blauvelt
Mank (Netflix) – Erik Messerschmidt
Minari (A24) – Lachlan Milne
News of the World (Universal Pictures) – Dariusz Wolski
Nomadland (Searchlight Pictures) – Joshua James Richards
Tenet (Warner Bros) – Hoyte Van Hoytema

NAJBOLJI DIZAJN KOSTIMA
Emma (Focus Features) – Alexandra Byrne
Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix) – Ann Roth
Mank (Netflix) – Trish Summerville
Mulan (Walt Disney Pictures) – Bina Daigeler
The Personal History of David Copperfield (Searchlight Pictures) – Suzie Harman, Robert Worley
Promising Young Woman (Focus Features) – Nancy Steiner

NAJBOLJA MONTAŽA - IZJEDNAČENO
The Father (Sony Pictures Classics) – Yorgos Lamprinos
Mank (Netflix) – Kirk Baxter
Nomadland (Searchlight Pictures) – Chloé Zhao
Sound of Metal (Amazon Studios) – Mikkel E.G. Nielsen
Tenet (Warner Bros) – Jennifer Lame
The Trial of the Chicago 7 (Netflix) – Alan Baumgarten

NAJBOLJA ŠMINKA I FRIZURE
Emma (Focus Features)
Hillbilly Elegy (Netflix)
Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
Mank (Netflix)
Promising Young Woman (Focus Features)
The United States vs. Billie Holiday (Hulu)

NAJBOLJI VIZUALNI EFEKTI
Greyhound (Apple TV Plus)
The Invisible Man (Universal Pictures)
Mank (Netflix)
Mulan (Walt Disney Pictures)
Tenet (Warner Bros)
Wonder Woman 1984 (Warner Bros)

NAJBOLJA GLAZBA
The Midnight Sky (Netflix) – Alexandre Desplat
Mank (Netflix) – Trent Reznor, Atticus Ross
Minari (A24) – Emile Mosseri
News of the World (Universal Pictures) – James Newton Howard
Soul (Pixar) – Jon Batiste, Trent Reznor, Atticus Ross
Tenet (Warner Bros) – Ludwig Göransson

NAJBOLJA PJESMA
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga (Netflix) – Husavik (My Home Town)
The Life Ahead (Netflix) – Io Si (Seen)
Judas and the Black Messiah (Warner Bros) – Fight for You
One Night in Miami (Amazon Studios) – Speak Now
The Outpost (Chicken Soup for the Soul Entertainment) – Everybody Cries
The United States vs. Billie Holiday (Hulu) – Tigress & Tweed

NAJBOLJI STRANI FILM
Another Round (Samuel Goldwyn Films)
Collective (Magnolia Pictures)
La Llorona (Shudder)
The Life Ahead (Netflix)
Minari (A24)
Two Of Us (Magnolia Pictures)

NAJBOLJA KOMEDIJA
Borat Subsequent Moviefilm (Amazon Studios)
The Forty-Year-Old Version (Netflix)
The King of Staten Island (Universal Pictures)
On the Rocks (A24/Apple TV+)
Palm Springs (Hulu/NEON)
The Prom (Netflix)

Popis dobitnika (podebljano) i nominiranih - TELEVIZIJA:

NAJBOLJA DRAMSKA SERIJA
The Crown (Netflix)
The Good Fight (CBS All Access)
The Mandalorian (Disney+)
Ozark (Netflix)
 
NAJBOLJI GLUMAC U DRAMSKOJ SERIJI
Jason Bateman – Ozark (Netflix)
Sterling K. Brown – This Is Us (NBC)
Jonathan Majors – Lovecraft Country (HBO)
Josh O’Connor – The Crown (Netflix)
Bob Odenkirk – Better Call Saul (AMC)
Matthew Rhys – Perry Mason (HBO)
 
NAJBOLJA GLUMICA U DRAMSKOJ SERIJI
Christine Baranski – The Good Fight (CBS All Access)
Olivia Colman – The Crown (Netflix)
Emma Corrin – The Crown (Netflix)
Claire Danes – Homeland (Showtime)
Laura Linney – Ozark (Netflix)
Jurnee Smollett – Lovecraft Country (HBO)
 
NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC U DRAMSKOJ SERIJI
Jonathan Banks – Better Call Saul (AMC)
Justin Hartley – This Is Us (NBC)
John Lithgow – Perry Mason (HBO)
Tobias Menzies – The Crown (Netflix)
Tom Pelphrey – Ozark (Netflix)
Michael K. Williams – Lovecraft Country (HBO)
 
NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA U DRAMSKOJ SERIJI
Gillian Anderson – The Crown (Netflix)
Cynthia Erivo – The Outsider (HBO)
Julia Garner – Ozark (Netflix)
Janet McTeer – Ozark (Netflix)
Wunmi Mosaku – Lovecraft Country (HBO)
Rhea Seehorn – Better Call Saul (AMC)
 
NAJBOLJA HUMORISTIČNA SERIJA
Mom (CBS)
PEN15 (Hulu)
Ramy (Hulu)
Schitt’s Creek (Pop)
Ted Lasso (Apple TV+)
 
NAJBOLJI GLUMAC U HUMORISTIČNOJ SERIJI
Hank Azaria – Brockmire (IFC)
Matt Berry – What We Do in the Shadows (FX)
Nicholas Hoult – The Great (Hulu)
Eugene Levy – Schitt’s Creek (Pop)
Jason Sudeikis – Ted Lasso (Apple TV+)
Ramy Youssef – Ramy (Hulu)
 
NAJBOLJA GLUMICA U HUMORISTIČNOJ SERIJI
Pamela Adlon – Better Things (FX)
Christina Applegate – Dead to Me (Netflix)
Kaley Cuoco – The Flight Attendant (HBO Max)
Natasia Demetriou – What We Do in the Shadows (FX)
Catherine O’Hara – Schitt’s Creek (Pop)
Issa Rae – Insecure (HBO)
 
NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC U HUMORISTIČNOJ SERIJI
William Fichtner – Mom (CBS)
Harvey Guillén – What We Do in the Shadows (FX)
Daniel Levy – Schitt’s Creek (Pop)
Alex Newell – Zoey’s Extraordinary Playlist (NBC)
Mark Proksch – What We Do in the Shadows (FX)
Andrew Rannells – Black Monday (Showtime)
 
NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA U HUMORISTIČNOJ SERIJI
Lecy Goranson – The Conners (ABC)
Rita Moreno – One Day at a Time (Pop)
Annie Murphy – Schitt’s Creek (Pop)
Ashley Park – Emily in Paris (Netflix)
Jaime Pressly – Mom (CBS)
Hannah Waddingham – Ted Lasso (Apple TV+)
 
NAJBOLJA LIMITIRANA SERIJA
Small Axe (Amazon Studios)
Unorthodox (Netflix)
 
NAJBOLJI TELEVIZIJSKI FILM
Between the World and Me (HBO)
The Clark Sisters: First Ladies of Gospel (Lifetime)
Hamilton (Disney+)
Sylvie’s Love (Amazon Studios)
What the Constitution Means to Me (Amazon Studios)
 
NAJBOLJI GLUMAC U LIMITIRANOJ SERIJI ILI TV FILMU
John Boyega – Small Axe (Amazon Studios)
Hugh Grant – The Undoing (HBO)
Paul Mescal – Normal People (Hulu)
Chris Rock – Fargo (FX)
Mark Ruffalo – I Know This Much is True (HBO)
Morgan Spector – The Plot Against America (HBO)
 
NAJBOLJA GLUMICA U LIMITIRANOJ SERIJI ILI TV FILMU
Cate Blanchett – Mrs. America (FX)
Michaela Coel – I May Destroy You (HBO)
Daisy Edgar-Jones – Normal People (Hulu)
Shira Haas – Unorthodox (Netflix)
Anya Taylor-Joy – The Queen’s Gambit (Netflix)
Tessa Thompson – Sylvie’s Love (Amazon Studios)
 
NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC U LIMITIRANOJ SERIJI ILI TV FILMU
Daveed Diggs – The Good Lord Bird (Showtime)
Joshua Caleb Johnson – The Good Lord Bird (Showtime)
Dylan McDermott – Hollywood (Netflix)
Donald Sutherland – The Undoing (HBO)
Glynn Turman – Fargo (FX)
John Turturro – The Plot Against America (HBO)
 
NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA U LIMITIRANOJ SERIJI ILI TV FILMU
Uzo Aduba – Mrs. America (FX)
Betsy Brandt – Soulmates (AMC)
Marielle Heller – The Queen’s Gambit (Netflix)
Margo Martindale – Mrs. America (FX)
Winona Ryder – The Plot Against America (HBO)
Tracey Ullman – Mrs. America (FX)
 
NAJBOLJI TALK SHOW
Desus & Mero (Showtime)
Full Frontal with Samantha Bee (TBS)
The Kelly Clarkson Show (NBC/Syndicated)
Late Night with Seth Meyers (NBC)
The Late Show with Stephen Colbert (CBS)
Red Table Talk (Facebook Watch)
 
NAJBOLJI HUMORISTIČNI SPECIJAL - IZJEDNAČENO
Fortune Feimster: Sweet & Salty (Netflix)
Hannah Gadsby: Douglas (Netflix)
Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill (Netflix)
Marc Maron: End Times Fun (Netflix)
Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia (Netflix)
Patton Oswalt: I Love Everything (Netflix)
 
NAJBOLJA KRATKA SERIJA
The Andy Cohen Diaries (Quibi)
Better Call Saul: Ethics Training with Kim Wexler (AMC/Youtube)
Mapleworth Murders (Quibi)
Nikki Fre$h (Quibi)
Reno 911! (Quibi)
Tooning Out the News (CBS All Access)

D.Ž.

Komentari
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 
Povezane vijesti
Najnovije vijesti

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2021 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored Moj TV - TV Program za 200+ kanala