PIŠE: Dario Petruševski
Samo dva dana nakon početka reality showa "Farma", počele su priče o namještanju projekta i varanju gledatelja, odnosno, telefonskih glasača. Tjednik Extra, naime, piše kako su Simona i Ante Gotovac na seosko imanje otišli na dva tjedna, a napustit će ga bez obzira na glasove, i to, naravno, uz poveću količinu drame, nakon čega će ih u seoskoj priči zamijeniti Gianna Apostolska, bivša voditeljica "Golih vijesti".
Bračni par Gotovac u "Farmu" je navodno ušao besplatno, i to zbog zahvalnosti Novoj TV što je od njih u posljednjih godinu dana napravila reality zvijezde. "Kada bi Simona ostala dugo na 'Farmi', to bi za njenu karijeru moglo biti i kontraproduktivno. Gledatelji bi je se mogli zasititi, a u takav rizik ne žele ulaziti ni njezin menadžer Zoran Škugor a zasigurno ni Nova TV budući da je Simona Gotovac ipak njihov brand", piše Extra i ističe kako bračni par ima trogodišnju kćer koju nisu željeli ostaviti na tri mjeseca.
"Svi kandidati su upoznati s uvjetima i pravilima sudjelovanja na 'Farmi'. Njihov boravak i uspjeh u showu ovise o njihovoj sposobnosti snalaženja u teškim uvjetima, poštivanju pravila 'Farme' i ishodu dvoboja koji odlučuje o tome tko će napustiti 'Farmu", službeni je odgovor Nove TV koja, pak, nije htjela otkriti koliko su zaradili prošlogodišnji stanari, a izostao je i komentar o kontaktu s vanjskim svijetom, koji je prošle sezone na seoskom imanju unatoč pravilima navodno bio svakodnevna pojava.