Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box


23. DHF: 96 domaćih filmskih naslova u konkurenciji
Ovogodišnji Dani hrvatskog filma održat će se u Studentskom centru od 22. do 27.4.

23. DHF: 96 domaćih filmskih naslova u konkurenciji

Dani hrvatskog filma svake godine prikazuje i vrednuje jednogodišnju domaću filmsku produkciju i uz Festival u Puli središnji je filmski događaj kad je riječ o domaćoj kinematografiji.

Na ovogodišnji natječaj pristiglo je 237 filmova u kategorijama: igrani, dokumentarni, animirani, eksperimentalni te namjenski filmovi i glazbeni spotovi, a selekcijska komisija 23. DHF-a u sastavu Gordana Gadžić, Željko Luketić i Zvonimir Rumboldt u službenu je konkurenciju uvrstila 96 domaćih filmskih naslova.

Ove godine prijavljeno je ukupno 237 uradaka iz raznih kategorija, a bit će ih prikazano 96, što čini otprilike 41%. Dakle, selekcijska komisija je imala dosta posla, ali nije pritom bila pretjerano rigorozna. Namjera nam je bila da što veći broj filmova nađe put do publike, no morali smo dakako voditi računa i o ograničenjima zadanim predviđenim terminima prikazivanja. Ugodno iznenađenje ovogodišnjih Dana je doista nemali broj zanimljivih debitanata, među kojima ima studenata filmskih i likovnih akademija, ali i entuzijastičnih amatera, što svakako ulijeva optimizam u perspektivu hrvatske kinematografije.“

ŠTO NAS SVE ČEKA?

U konkurenciji za nagrade ovogodišnjeg festivala natjecat će se: u kategoriji igranog filma 21 naslov, u kategoriji dokumentarnog 17 te u kategoriji animiranog 21 naslov. Konkurenciju za najbolji eksperimentalni film čini 7 uradaka, za namjenski njih 14, dok se za najbolji glazbeni spot bori 16 radova.

Dodijelit će se i nagrada „Salona odbijenih“ za najbolji prijavljeni film koji nije uvršten u konkurenciji, o kojem će odlučiti ovogodišnja selekcijska komisija.

Dobitnik nagrade „Zlatni Oktavijan“ (HDFK) za životni doprinos filmskoj umjetnosti, ove je godine Borivoj Dovniković Bordo, majstor hrvatskog animiranog filma, stripa, ilustracije, dizajna i karikature, ugledan publicist i jedan od organizatora Animafesta Zagreb.

Borivoj Dovniković Bordo

Nagrada za životno djelo „Vladimir Vuković“ (HDFK) dodijeljena je filmskom kritičaru Nenadu Pati.

Bogat i raznolik festivalski popratni program nudi: Mala Pula, tradicionalan program Dana, u sklopu kojeg se prikazuju uspješnice s prošlogodišnjeg Pulskog filmskog festivala, Palunkov Pitching za scenariste, program posvećen Borivoju Dovnikoviću Bordi (dobitniku Zlatnog Oktavijana za životno djelo), uvodnu radionicu 16 mm crno-bijelog filma Klubvizije- voditelja Ricarda Leitea, In memoriam program u kojem ćemo se prisjetiti nedavno preminulih kolega, Ivana Ladislava Galete i Maje Petrin te „Runda kratkog“ u suradnji s Kinoklubom Zagreb.

Također, tu je filmski kviz „ Prohujalo s kvizom“ ekipe Dada Jihad, predstavljanje knjige „Kuda idu divlje svinje“ Silvija Mirošničenka, okrugli stol na temu „Može li HTV3 biti nadomjestak za Kinoteku“ te Veliko trgovišće DHF-a, (prodaja filmološke i filmske literature, starih plakata itd. ).

Glazbeno će nas na otvorenju oplemeniti ekipa Radio Studenta, nastavljamo s DJ Sleaz-O-Sonicom, DJ Marijom Kovačem te glazbenim odabirom redatelja Zvonimira Rumboldta. Festival zatvara bend DemolDede.

Ulaz na festival je besplatan.

FILMOVI U KONKURENCIJI

 
IGRANI
ČIK BORIS PROTIV MUČKE ĐUBRADI, r. Hrvoje Podobnik, 22'
DREKAVAC, r. Ivan Mokrović, 25'
I LOVE YU, r. Irena Škorić, 15'
IZGUBLJENI, r. Bojan Radanović, 16'
KOLAR-MIRKOVIĆ, r. Nikola Ivanda, 26'
KROZ PROZOR, r. Goran Ribarić, 19'57''
MARKO, r. Igor Dropuljić, 10'13''
MOLBA ZA POSAO, r. Emilio Zinaja, 3'21''
PRAGOVI, r. Dijana Mlađenović, 13'
PRIČA O MARI IZ VELOG VAROŠA, r. Igor Šeregi, 19'
S DARKOM, r. Neven Dužanec, 10'40''
SLUČAJNO, r. Tanja Golić, 40'
SREĆKO KRAMP-SKICA ZA PORTRET, r. Višnja Pentić, 16'
STOL IZMEĐU, r. Silvia Ćapin, 14'
STRELJANA, r. Filip Mojzeš, Lana Zaninović, 13'
MOJA! MOJA! MOJA SOBICA!, r. Barbara Vekarić, 15'
TAUBEKI, r. Marko Milovac, 12'41''
TLO POD NOGAMA, r. Sonja Tarokić, 29'
ZAJEDNO, r. Daniel Kušan, 21'
ZAJEDNO, r. Jasna Nanut, 20'25''
ZATVORITE ŠIROM PROZORE, r. Filip Peruzović, 21'
 
DOKUMENTARNI
4. MAJMUN, r. Hrvoje Mabić, 61'45''
AUTOFOCUS, r. Boris Poljak, 28'
BRANE CRLENJAK: UMJESTO FOTOGRAFIJA, KOTLIĆ, r. Davor Šarić, 55'34''
ČEKANJE, r. Igor Bezinović, 3'
ELECTIONS 2013, r. Leo Dovranić, 50'
GANGSTER TE VOLI, r. Nebojša Slijepčević, 80'
JEZIK, ROD I SPOL, r. Danijela Stanojević, 25'
JOŠ JEDNOM, r. Ana Opalić, Noah Dalia Pintarić, 61'
KOMIŠKI KVARANTORE, r. Davor Borić, 36'
LJUBI BLIŽNJEGA SVOGA, r. Darovan Tušek, 20'
OVRHA, r. Neven Hitrec, 46'
SPOMENKO, r. Bruno Lovrenčić, Dražen Nenadić, 30'
STARCI, r. Anja Strelec i Tomislava Jukić, 22'
ŠKVERSKI KIPAR, r. Branko Ištvančić, 30'
TAMO GDJE ŽIVI NADA, r. Dario Bukovski, 32'
U BRAKU SA ŠVICARCEM, r. Arsen Oremović, 55'
UDAHNI DUBOKO, r. Mladen Ćapin, 47'
 
ANIMIRANI
1000, r. Danijel Žeželj, 6'
BEDAZZLED CASTLE, r. Petra Brnardić, 3'
BEI MIR BIST DU SCHON, r. Darko Bakliža, 3'06''
GLAD, r. Petra Zlonoga, 6'
HERMIT, r. Jana Fantov, 3'13''
INANIBUS, r. Jadranko Lopatić, 5'
KOSA, r. Alma Ćakić, 1'32''
MJESEČEVA KORABLJA, r. Magda Dulčić, 5'30''
ZULEJKA – LEGENDA GRADA OGULINA, r. Tomislav Gregl, 6'17''
OMEGA, r. Tomislav Findrik, 8'14''
ONI ŽIVE NOĆU, r. Goran Trbuljak, 8'
VREMEPLOV, r. Dario Kukić, 4'40''
POŽUDA, r. Irena Jukić Pranjić, 7'06''
NA PRVI POGLED, r. Lea Kralj Jager, 7'06''
INDUSRTY, r. Livio Rajh, 3'35''
SIMULACRA, r. Ivana Bošnjak, Thomas Johnson, 8'
SKRETNIČAR, Davor Međurečan, 7'48''
SLOM, r. David Lovrić, 3'
VENGO, r. Zdravko Terkeš, 4'32''
WASH YOUR HANDS FIRST, r. Josip Žuvan, 7'15''
ZALJUBLJENI ŽABAC, r. Ivana Guljašević, 7'18''
 
EKSPERIMENTALNI
BINARY PITCH, r. Vladislav Knežević, 7'
DEEP AND ART No. 1, r. Ivan Ladislav Galeta, 22'
ONOMATOPEIA, r. Dan Oki, 18'
PLESATI SA…, r. Irma Omerzo, 12'
PINOKIO, r. Toma Šimundža, 11'04''
RAZGLEDNICE, r. Ana Hušman, 23'
STRANGE FRUIT, r. Ivan Faktor, 22'32''
 
GLAZBENI SPOTOVI
136. EURO BLACK NATION- Doma nema mjesta, r. Jasna Nanut, 3'23''
DETOUR - Snijeg, r. Branko Pašić, 3'49''
ELEMENTAL – Prokleta Ljubav, r. Marko Milovac, 3'54''
GATUZO, r. Stanko Herceg, 3'
FAKOFBOLAN – Uvijek ili nikad?, r. Jelena Oroz, 3' (gs)
THE FRAJLE - Pare vole me, r. Filip Filković-Philatz, 3'51'' (gs)
I. MAZURKIJEVIĆ I D. MARTINOVIĆ MRLE - Zadnje riječi, r. Andrej Korovljev, 4'
IVA VISKOVIĆ – Peroni, r. Denis Golenja, 4'18''
LE ZBOR – Ljubav za sve, r. Hrvoje Mabić, 3'21''
LE ZBOR KATJUSHA, r. Tomislav Fiket, 2'
MANGROOVE BAND -U životu je važno, r. Tvrtko Karačić, 4'12''
PEŠES - Sam, r. Igor Dropuljić, 3'43'' (gs)
STARKEY ft. KARIZMA AND NINA SMITH - Space, r. Filip Filković-Philatz, 5'6''
THE CHWEGER - Dijete, r. Matija Debeljuh, 4'30''
 
NAMJENSKI
ALI BABA, r. Kristijan Kaurić, 40''
BRUCOŠIJADA FER-a, r. Videosekcija KSET-a, 30''
EUROPEAN THEATRE CONVENTION TRAILER, r. Lana Cavar, Sven Jonke, 1'21''
EXPLAINER VIDEO ZA TVRTKU ALPHA CAPITALIS, r. Tvrtko Karačić, 3'
EVOTV: EVO JESEN!, r. Kristijan Petrović, 37''
EVOTV: NEOBIČNA VIZIJA, r. Kristijan Petrović, 22''
EVOTV: VRSTA VUKA, r. Kristijan Petrović, 22''
FORŠPAN 18. FRM i 6. FRFF, r. Grupa autora, 22''
HRVATSKI DRŽAVNI ARHIV, r. Mladen Burić, 37''
I TI SI NEKOME LIJEK, r. Tomislav Šoban, 3'30''
KAK TAUBEKA DVA, r. Korana Jelovac i Marko Škobalj, 50''
KHL MEDVEŠČAK INTRO SEZONE 2013./'14., r. Milan Rukavina, 1'56''
ODE TO YAKUSHIMA, r. Davor Sanvincenti, 3'
SPAR – NATURPUR, r. Blaž Švent, 30''
VIP – NETWORK QUALITY, r. Goran Dukić, 45''
VIP – SNOW QUEEN TROPHY 2013, r. Bruno Anković, 30''

Dodatne informacije potražite na službenoj stranici.

Komentari
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 
Povezane vijesti
Najnovije vijesti

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2021 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored Moj TV - TV Program za 200+ kanala