"Dok smo snimali 'Goli u sedlu' bili smo napušeni"
srijeda, 04. studenog 2009.
Četrdeset godina nakon izlaska filma Peter Fonda priznao je da su na setu pušili travu
PIŠE: Katarina Hrgović
U pravilu, glumci koji puše u filmovima i serijama koriste biljne cigarete, tako da ne udišu nikakve kemikalije, pa čak ni nikotin. Ali s vremena na vrijeme nađe se poneki glumac koji se toliko uživi u svoj lik da zapravo počne pušiti.

Upravo te se dogodilo Peteru Fondi, zvijezdi filma "Goli u sedlu" iz 1969. godine, koji je nedavno priznao da je snimajući taj film na setu pušio pravu marihuanu. Sporna scena klasika, koji ove godine obilježava svoju 40. obljetnicu, uključuje Dennisa Hoppera i Jacka Nicholsona. "Goli u sedlu" kultna je hippie drama u kojoj se Fonda i Hopper motorima voze preko cijele Amerike i prijatelju Nicholsonu otkrivaju čari trave.
Iako su za spomenutu scenu zaista koristili marihuanu, Fonda odbacuje svake tvrdnje da su za vrijeme snimanja koristili i "tripove". "Bez obzira na glasine, nismo konzumirali LSD. Ne možeš snimiti film kad si tako oderan. Umjesto kokaina šmrkali smo šećer u prahu. Stari, to te stvarno sprži", ispričao je Fonda.
Za mnogo drugih filmova sumnja se da su napravljeni pod utjecajem marihuane, uključujući "Pineapple Express" u kojem glume Seth Rogen i James Franco koji su i u stvarnom životu uhvaćeni pri konzumiranju opijata. Tu su još i svi filmovi Kevina Smitha u kojima se pojavljuju legendarni Jay i Silent Bob, kao i "Cheech and Chong" komedije.
Komentari (1)