Zlatna liga (2022)
Zlatna liga (Originalni naziv)
magazin zabava
Poznati koji su obilježili naše i vaše živote
Današnja emisija posvećena je vrhunskim glazbenicima.
Naša gošća je Ida Gamulin, vrhunska pijanistica, diplomantica zagrebačke Muzičke akademije, koja se usavršavala u Weimaru i Londonu. U Londonu je osvojila prestižnu nagradu Myra Hess, nakon čega započinje njezina izuzetna međunarodna karijera koja traje do danas.Naš gost je i Goran Končar, violinist, diplomant Muzičke akademije u Zagrebu i magistar Konzervatorija Čajkovski u Moskvi. Bio je koncertni majstor Kraljevske filharmonije u Londonu, Zagrebačke filharmonije i Simfonijskog orkestra HRT-a. Danas je profesor violine na Muzičkoj akademiji, drži majstorske tečajeve i nastupa širom svijeta.Ida i Goran čine glazbeni i bračni par te u emisiji dijele iskustva iz života i glazbe.
Od utorka do četvrtka svaki dan nakon Dobrog jutra! Voditeljski parovi 1. sezone: 1. Ivana Prohić i Vladimir Rončević; 2. Nada Šurjak i Zvonko Varošanec; 3. Ksenija Erker i Drago Celizić; 4. Mirjana Rakić i Drenislav Žekić; 5. Ljiljana Saucha i Božo Sušec.
Zlatna liga nova je emisija na HRT-u. Nije riječ o nogometu, već o nečem sasvim drugome, iako, posredno, ima veze s Prvom ligom, Premiershipom ili Serijom A. Naime, ugostit ćemo samo prvoligaše, tj. zlatnoligaše, osobe iz javnoga, kulturnoga, medijskoga, umjetničkoga, sportskoga života koji su obilježili naše i vaše živote, a koji su dobrano zagazili u umirovljeničke dane, i što je najljepše, i dalje su zanimljivi, aktivni, angažirani i prepuni životne radosti i snage.
Rado ćete ih gledati i uživati u čavrljanju s njima, sjetiti se prošlih vremena, ali i saznati više o tome što danas rade i o čemu snuju u budućnosti.