Zabavan film, nije dosadan za trajanje od 2 i pol sata, ideja odlična, scenarij jako dobar, lijepo tehnički režiran, glumci solidni. Zanimljivo dizajniran alienski brod, originalan problem sa bakterijom koja ugrožava zemlju i Gosling je profesionalan.Loše strane su da je to zapravo Dječji film sa par elemenata za odraslu populaciju. Cijela priča je na tragu Interstellara ali je film prebenigan i neozbiljan za ideju apokaliptičnog završetka zemljane rase.Zemljani grade svemirski brod za druge galaksije u "mjesec dana" kao da rade tranzistor u lokalnoj garaži, putuju na drugi dio svemira kao da idu u špeceraj do kvartovskog lidla a problemi surovog svemira su toliko banalni da imam osjećaj da se svi mogu riješiti sa bakinim "samo nemoj sjediti na betonu". Tempo, ton i atmosferu određuje slaba glazba koja baca na dječju sf komediju, Gosling poprilično neiskorišten i većinu filma izgleda kao Branko Kockica dok je Alien na razini vašarskog Psića na baterije (skače, prevrće se, ničem ne služi). Na kraju je to Zabavan film, gledljiv, ima par pametnih scena i ideja ali ni blizu nekog epskog djela, više je to dječji film nego za odrasle. Ocjena 6/10