Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box


Gonič bivola
Egzistencijalna priča o tinjedžeru iz seljačke obitelji koji traži ispašu za dva bizona
  • Naša ocjena7/10
  • Vaša ocjena6/10

Gonič bivola

The Buffalo Boy / Mùa Len Trâu

, 2004., Vijetnam, 102 min.
Gonič bivolaGonič bivolaGonič bivolaGonič bivola
5.9
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Hej! Trebamo i tvoju ocjenu
Godine 2004. nagrađena na festivalima u Amiensu, Chicagu i Locarnu, te dvije godine poslije na festivalu u Palm Springsu ovjenčana nagradom FIPRESCI za najbolji film s neengleskog govornog područja, izvrsna etnografska egzistencijalna drama scenarista i redatelja Minh Nguyena-Voa godine 2006. bila je i prvi vijetnamski film kandidiran za Oscara.

Vijetnam tijekom prve polovice četrdesetih godina prošlog stoljeća, za vrijeme francuske okupacije. Tinejdžer Kim (The Lu Le) emotivan je momak koji odrasta u skromnoj seljačkoj obitelji uz teško bolesnog oca Dinha (Huu Thanh Nguyen) i maćehu. Na imanju sa svih strana okruženom vodom Kim se s ocem i maćehom bavi uzgojem riže, a obitelj posjeduje i dva slabo uhranjena bizona. Kad nastupi sezona kiša, nigdje u blizini nema trave koja je hrana za bizone, pa Kim odluči životinje povesti u potragu za područjem bogatim travom i pogodnim za ispašu. Tijekom dugog i sporog putovanja mladić će susresti brojne ljude, od zlostavljanih žena preko francuskih poreznih službenika do čuvara stada bizona Lapa (Hoang Nhan Vo). Lap je čovjek koji poznaje njegovog oca, te koji će mladiću nakon očeve smrti otkriti traumatičnu istinu o njegovoj biološkoj majci.

Sve nagrade i priznanja koje je film dobio su sasvim zaslužena, jer je riječ o izvedbeno promišljenom, vizualno izuzetno impresivnom, sigurno i sugestivno režiranom te naglašeno atmosferičnom ostvarenju koje posjeduje gotovo dokumentarističku autentičnost i uvjerljivost te koje nose raspoloženi glumački nastupi redom naturščika. Film sniman u južnoj vijetnamskoj provinciji Ca Mau redateljski potpisuje daroviti Minh Nguyen-Vo, Amerikanac vijetnamskog podrijetla koji je studij filma završio na kalifornijskom sveučilištu UCLA, te koji posjeduje razvijen osjećaj za iznimno suptilno i poetično dočaravanje tjeskobnih psihičkih i egzistencijalnih stanja protagonista. Za likovnu dojmljivost djela dugih i precizno komponiranih kadrova zaslužan je i direktor fotografije Yves Cape (Moj život u ružičastom, Sotona izvana), čest suradnik francuskog art-filmaša Bruna Dumonta.



Korisnicima koji su pozitivno ocijenili ovaj film sviđaju se i ovi filmovi
 
Sjeme zlaSjeme zla
triler drama kriminalistički
Irski terorist pronalazi skrovište u domu poštenog policajca iz New Yorka
  • Devil's Own
  • Ocjena: 2/3
  • 111min, SAD 1997
  • Brad Pitt, Harrison Ford, Margaret Colin, ...
  • Režija: Alan J. Pakula
 
Pandorin satPandorin sat
akcija triler drama
Ako ostanu u zraku, srušit će ih. Ako slete, donijet će smrtonosni virus na Zemlju...
  • Pandora's Clock
  • Ocjena: 2/3
  • 176min, SAD 1996
  • Richard Dean Anderson, Daphne Zuniga, ...
  • Režija: Eric Laneuville
 
Poslije JimmyaPoslije Jimmya
drama
Smrt Jimmya unijela je bol, tugu i razdor u obitelj koja se teško nosi sa gubitkom
  • After Jimmy
  • Ocjena: 2/3
  • 90min, SAD 1996
  • Meredith Baxter, Bruce Davison, ...
  • Režija: Glenn Jordan
 
Mjesto zločinaMjesto zločina
drama kriminalistički
Dvojica inspektora istražuju jedan od najbizarnijih slučajeva u karijeri
  • Tatort: ein ...
  • Ocjena: 2/3
  • 90min, Njemačka 2001
  • Miroslav Nemec, Udo Wachtveitl, Michael Fitz...
  • Režija: Manuel Siebenmann
 
Gdje ima voljeGdje ima volje
komedija drama
Mladić prezadužen kod kamatara dolazi u mali gradić kako bi se domogao bakina naslijedstva
  • WHERE THERE'S A...
  • Ocjena: 2/3
  • 90min, SAD 2006
  • Marion Ross, Frank Whaley, Christine Elise, ...
  • Režija: John Putch
 
Ukroćeno zloUkroćeno zlo
drama
Bianca želi ostati slobodna pa kao ispriku za odgodu vjenčanja koristi stariju sestru
  • The Taming of ...
  • Ocjena: 3/3
  • 90min, Velika Britanija 2005
  • Shirley Henderson, David Mitchell, ...
  • Režija: David Richards
 
Priznaj porazPriznaj poraz
komedija drama
Dobronamjerni umjetnik biva osumnjičen kao pedofil
  • SAY UNCLE
  • Ocjena: 2/3
  • 91min, SAD 2005
  • Peter Paige, Kathy Najimy, Anthony Clark, ...
  • Režija: Peter Paige
 
Ja sam SamJa sam Sam
drama
Mentalno zaostali otac (Sean Penn) u pravnoj borbi za skrbništvo nad svojom kćeri
  • I Am Sam
  • Ocjena: 2.5/3
  • 132min, SAD 2001
  • Sean Penn, Michelle Pfeiffer, Dakota Fanning...
  • Režija: Jessie Nelson
Komentari
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2025 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala