Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Građanin opasnih namjera

1 2
  • #16
    1 0

    postova:534
    jua @ 20.3.2011. 15:37
    Super film....jedina loša stvar je što je tako dobar da mi ja ostao skroz u pamćenju pa ga ne mogu opet pogledat dok ga malo ne zaboravim... XD
  • #17
    2 1

    postova:71
    g_6 @ 15.6.2011. 21:51
    ovo je jedan od onih filmova u kojem "navijate za zločeste" film je vrh vrhova. samo kraj je glup. da je kraj upravo suprotno od onog što se dogodilo 10/10, ovako 8/10
  • #18
    1 0

    postova:96
    hypnotoad @ 16.6.2011. 0:13
    ovo je jedan od onih filmova u kojem "navijate za zločeste" film je vrh vrhova. samo kraj je glup. da je kraj upravo suprotno od onog što se dogodilo 10/10, ovako 8/10
    G_6


    ========SPOILER STARTS=========


     

    Slažem se da je kraj filma mogao da bude bolji - pogotovo da je završio pobedom "zločestog", kako kažeš, iako on u mojim očima nije bio zao lik ni na trenutak gledanja ovog filma.

    Samo zato šta suprotna (tzv. "dobra") strana sedi u udobnim foteljama, bilo to sudačke ili policijske prakse, ne znači su ti isti pojedinci na potrebnom moralnom nivou koji je potreban da bi oni svoje dužnosti mogli da obnašaju kako treba, a često se postavljaju i ponašaju poput bogova - stoga na takvu stranu nikad ni neću da gledam kao na "dobru". Ovakvih slučajeva, nažalost, ima iz dana u dan - dovoljno je otvoriti novine na crnu kroniku. Kazne su niske, žrtve nakon sudskog spora nemaju nikakve zadovoljštine, a u olakotne okolnosti ulaze svakakve banalnosti: od činjenice da kažnjeno progonjena osoba potječe iz "imućne obitelji" (bila ona i okorjeli ponavljač istog djela), pa do smanjene uračunljivosti koju može da dijagnostiše bilo kakav šarlatan nakog čega uhićena osoba najčešće opet ponovi zločin a sud se pravi glup.

    Nedavno je jedna žena prijavila muža za zlostavljanje, policija ga je privela i odradila svoj posao. Na sud su došli "vještaci", da bi na kraju oni i sudac došli do zaključka kako mogu da ga puste na slobodu jer nema šanse da će ponoviti takvo djelo. Šta je čovjek napravio - otišao doma i smrskao ženi glavu. Toliko o empatiji:

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/uzas-u-splitu-zena-ga-prijavila-za-nasilje-pa-joj-smrskao-lice/556192.aspx

    Upravo me element osvete i privukao ovome filmu, ali kada sam na kraju video da je pobeda na strani nesposobne i neučinkovite birokracije i njezinih provoditelja, opet sam se (čak i u tom filmskom svetu) osećao kao malen i izjeban čovek. Imao sam dojam da će makar filmsko platno da postane ispruženi dlan sa zrnom utehe, ali ništa od toga.

    ========SPOILER ENDS==========


  • #19
    1 2

    postova:23
    prometej @ 25.3.2012. 20:04
    jedan od meni najdražih filmova.brutalno,baš kako volin
  • #20
    2 3

    postova:405
    karakteran @ 26.3.2012. 10:55
    dobar film. preporuka.
  • #21
    3 2

    postova:1
    nekidecko @ 19.8.2013. 9:16

    Film je predobar, a to sto ima tuzan kraj kakav nismo mozda navikli, za to ljudi ne treba da dajete 8/10? Gde vam je pamet. Cela prica je super, a to sto je reziser hteo tako kako jeste to je vec druga stvar. Kad ocenjujete filmove budite objektivni a ne subjektivni. piiiiiiiiiiiiiii

  • #22
    0 0

    postova:13
    elcondor @ 19.1.2014. 0:04

    Odličan film, nejasno mi zašto je većini loš kraj. zar su očekivali da je "moguće" drugačije ? Upravo rasplet je solidan. Čovjek završi očekivano, naivno je očekivati da pojedinac smlavi cijeli sustav, istovremeno, odaslao je dobre poruke.

    Sve se vraća, hladna ekipa iz pravosuđa dobila je na vrat posljedice svojih djela, baš kao i glavni junak.

  • #23
    0 4

    postova:112
    fiorano @ 7.12.2014. 21:53

    Sjajan film sa realnim završetkom. Poruka je jasna: koliko god sustav ne funkcionirao, koliko god pravda bila spora, ili nedostižna, ne smijemo uzimati pravdu u svoje ruke.

  • #24
    1 1

    postova:20
    berlinci @ 1.6.2015. 13:33

    Odlican film. Doduse malo mi se kraj ne svidja , ali tako je kako je

  • #25
    0 0

    postova:28
    pere13 @ 18.4.2017. 16:57

    Pridruzujem se pohvalama. Iznenadujuce dobar film. Fenomenalna gluma, neocekivane i sokantne scene. Medutim ipak ima dosta propusta i nelogicnosti kad se bolje pogleda. Npr. ako su vec shvatili da on cini sva ta silna ubojstva trebali su ga staviti pod nadzor, zatim (spoiler) onaj tunel do zatvora. Onda zamjena kemikalija osudeniku na smrt itd. No kad se zanemare ove sitnice film je cista uzivancija..barem do zadnje cetvrtine Smije se

  • #26
    0 0

    postova:422
    jana_banana @ 18.4.2017. 18:39

    dobar! film

    jednostavno progledaš kroz prste xyz nelogičnih stvari u nadi da ćeš na kraju biti ipak s "palcem gore"

    7/10

  • #27
    0 2

    postova:67
    o_za_odmazdu @ 28.9.2017. 18:54

    Kazu kraj krasi delo .. al tu je primer da kraj gnasi djelo .. 

  • #28
    0 1

    postova:542
    leon123 @ 22.1.2018. 13:10
    Ok film,u momentima dosadan s vrhunskom glumom.Kraj glup do krajnjih granica. 5.5/10
  • #29
    0 1

    postova:12
    yysw @ 24.10.2019. 19:42

    na kraju policajac ga sredi.

    glupo

  • #30
    0 2

    postova:348
    masina @ 6.3.2021. 21:52
    Nije ga policajac ubio nego drzavni tuzilac. A prica je providna i predaleko trazena.. On ja kao sve prdvidio i znao je u koju samicu ce da ga ubace pa je tu 10 god. kopao tunel bla bla ima toga jos. Gerard je dobar akcioni glumac ali vecinom ima pretjerani karakter u filmovima. Sve u svemu film je gledljiv i drzi paznju sa tim sta ce se sledece desiti.
1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala