Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Serpico

1
  • #1
    3 3

    postova:258
    alexije @ 30.6.2015. 16:15

    slično kao i jfk. malo manje kompleksno, savršeno ukomponirano u jednu cjelinu, nosi snažnu poruku. etička kvaliteta u prvom planu. alova uloga u rangu one u kumu. frank serpico: "skinuo me savršeno, ni ja ne bih mogao bolje". 10.

  • #2
    1 0

    postova:207
    arina @ 29.8.2015. 17:25
    Istinita priča i još sa Al Pacinom nemre biti loše.Jedva čekam večer
  • #3
    0 4

    postova:1473
    buffalobill @ 29.8.2015. 23:07

    eticka poruka je ta da etike  nema,osim toga prenaglaseni osjecaj za pravdu je odlika psihopatskih licnosti,tako da se nemojte previse zanositi ovim klisejom..
    makar na osobnoj razini svi sanjamo o nekoj apstraktnoj pravdi i kozmickoj savrsenosti,no ona ne postoji..

  • #4
    3 1

    postova:207
    arina @ 30.8.2015. 0:59
    Mama mi je uvjek govorila:"Ne se sa rogatima bosti". Bome je u pravu.
  • #5
    0 4

    postova:1473
    buffalobill @ 30.8.2015. 11:05

    a meni "cavao koji strsi treba zakucati"..salim se,to je navodno japnska poslovica..

  • #6
    3 1

    postova:237
    pisatel @ 2.1.2016. 14:27

    Sjajno prikazana priča od mobbinga koji se tada nije ni zvao tako do svih ostalih detalja u isuviše realnoj priči gdje jedini pošteni policajac je mrtav policajac...

    Ne znam zašto bi bilo poante u filmu no možda recimo da je dugoročno ipak bolje živjeti sa sobom (suprotno uvriježenom mišljenju previše ljudi danas) nego sa svojom krivnjom, jer ljudi mogu uzeti život ali se zaboravlja na to da ponekad postoje i puno gore stvari od toga, sa kojima treba živjeti iz dana u dan kao životinja.

    Ili je možda poanta da ljudi jesu životinje zapravo?

    Mentalitet raje, racionalizacije zločina i samoopravdavanja gdje jedino kriminalci koji ne sudjeluju u reketu završavaju u zatvoru je nažalost dandanas aktualna stvar i mislim da su upravo gore navedene karakteristike neki od izgovora psihopata :)

  • #7
    0 6

    postova:2527
    bearfoot @ 3.1.2016. 13:38

    može li netko ovaj post gore prevesti na neki poznati jezik?...mislim riječi su mi poznate ali sadržaj je misterija...može engleski, njemački, talijanski, a može i neki od ex yu jezika....

  • #8
    0 4

    postova:2527
    bearfoot @ 3.1.2016. 14:08

    sinergija priče, autora, glumaca, ne samo Pacina, izrodila je ovaj s mjerom napravljen film, bez pretjerivanja svojstvenih ekranizaciji nekog stvarnog događaja...iako svjestan uzaludnosti svoje "misije" i žrtve, glavni lik ide dalje, do kraja, do praga smrti koji ga ipak onemogućava u daljnjoj borbi s vjetrenjačama...deklarativno, njegove aktivnosti dovode do nekih kratkoročnih promjena ali svi znamo istinu zbog koje je tema zahvalna za snimanje filmova, a ovaj je svakako jedan od boljih

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala