Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Ex Machina

1
  • #1
    7 4

    postova:2527
    bearfoot @ 17.5.2015. 16:38

    napokon, nakon duuugo vremena jedan nepretenciozan sf film  vrijedan gledanja, a sigurno jedan od naboljih AI filmova koji sam gledao...bez bjesomučne akcije i pucačine, bez vanzemaljaca, bez putovanja kroz vrijeme...čista dramski napeta radnja koja je otvorila vrata ka nebrojeno mnogo interesantnih epiloga, i možda nisam najsretniji izabranim završetkom, ali ipak, dovoljno napet i intrigantan od početka do kraja...poruka je jasna, umjetne ili prirodne, žene su zajebane i superiorne....

  • #2
    4 1

    postova:1130
    mario @ 8.6.2015. 20:23

    Izvrstno, pravi treat za ljubitelje SF. Jedan od onih koji ti ubaci bubicu u glavu i ne možeš a da ne razmišljaš šta bi bilo kad bi bilo.

    Što se tiče kraja, hm, ne smijem previše otkriti ali mislim da je pogođen i da baš nam takav kraj daje materijala za raspravu. 

  • #3
    2 0

    postova:2915
    gorlock @ 18.7.2015. 18:22

    Zanimljiv film koji se bavi umjetnom inteligencijom, te mogućeg samostalnog razmišljanja (ne na osnovu zadanih programskih parametara).

    U zadnje vrijeme pogledao sam par SF filmova i kod svih se zapravo vrti slična tema, a to je da na osvnovu dobivenih podataka sa internet pretraživača "strojevi" mogu doznati mnogo više o ljudima, nego što to mogu ljudi o sebi ili o strojevima.

    U filmu se proteže pitanje "Tko je Bog?" i što nas čini ljudima, za razliku od robota sa umjetnom inteligencijom? 

    Ono što je svojstveno čovjeku da se razlikuje od strojeva je nagon za opstankom.

    I ovdje se opet postavalja pitanje (baš kao i u Terminatoru Genysis) što kada strojevi postanu svjesni da je čovjek najveća opasnost za njihov opstanak?

    U svakom slučaju jako zanimljiv film.

    Tko očekuje pucačinu, neka gleda novog Robocopa.

  • #4
    1 0

    postova:48
    chevalier @ 30.7.2018. 22:59

    Preporuka: gledati.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala