Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Srce od čelika

1 2 3
  • #1
    4 4

    postova:405
    karakteran @ 20.10.2014. 15:36

    sjajan trailer, ali iz iskustva znam da trailer često puta ne pokazuje pravu narav filma. kad bi film bio dobar kao trailer onda bi to vjerojatno bio najbolji ratni film još od where eagles dare (1969).

    btw, ko mu da ovakav prijevod? ko odlučuje o tome? neka iskompleksirana stvorenja (udruga kinooperatera i sl)? da ih nije tata tukao često dok su bili mali pa sad kad su porasli i uhvatili vlast žele senzacionalizam i (pre)farbavanje publike? prijevod mi pari na niskobudžetni ljubić.

    sjetim se krleže: "sačuvaj me bože hrvatske kulture i srpskog junaštva".

  • #2
    0 0

    postova:17
    asimo @ 20.10.2014. 20:36

    Što se prijevoda naslova tiče, mislim da tu svaki distributer za se travu pase. Nekad ubodu, nekad promaše ceo fudbal. Nekad davno je i sam naslov filma znao ljude privući u kino. Tko bi propustio klasik poput Njoj se mili u svili?

  • #3
    3 5

    postova:405
    karakteran @ 21.10.2014. 12:25

    mislim da bi u buduće trebali puštati original naslove. ako bandić na javnom wc-u može napisat "push" iznad dugmeta puštanje vode i da to kumice s place razumiju, onda i filmoljupci mogu kino kad pročitaju u novinama da igra "fury".

  • #4
    0 3

    postova:2
    ivica vuković-cvrle @ 26.10.2014. 22:45

    Odličan,po meni,jedan od najboljih ratnih filmova svih vremena!Smije se

  • #5
    4 11

    postova:405
    karakteran @ 29.10.2014. 16:11

    kakvo smeće od filma. nečuveno. najgori ratni film ikad s razvikanim glumcima i velikim budgetom.

  • #6
    2 0

    postova:256
    karter @ 29.10.2014. 18:23

    Kome sad vjerovati sa takvim ekstremnim razlikama u mišljenju o filmu. Ajde karakteran ako ti se da malo obrazloži zašto si ga tako popljuvao.

     
     
  • #7
    2 9

    postova:405
    karakteran @ 29.10.2014. 18:57

    pitanje je na mjestu, a odgovor isuviše opsežan da bih ga sad tu elaborirao, zato sam ti poslao pp bit će ti sve jasno.

    edit: sad tek vidim da je onom forumašu iznad moje opservacije to prvi post. možda je to neki vlasnik cinestara ili sin istog, možda neki kinodistributer ili netko drugi iz te branše koja živi od uvoza/prikazivanja filmova pa mu je cilj da si malo izreklamira uradak...

  • #8
    2 9

    postova:405
    karakteran @ 29.10.2014. 19:29

    evo ipak sažetka: film je smeće. bez radnje, razvučen, dosadan i mizeran. pokušaj kopiranja nekog opakog ratnog akcića ispao je smiješan, ne prije bih rekao žalostan. dva tenka, pucnjava, nešto pješadije i puno bespotrebnih scena dijaloga, to je ono od čega je film napravljen. posljednja scena obračuna sa njemcima podsjetila me je na klišeizirani završetak the expandebles 2. pure disaster. vrhunac scenarističkog promašaja (da ne kažem retardacije) bila je višeminutna radnja u onoj kući gdje tenkisti borave s one dvije njemice. potpuno bespotrebna scena za takav film. dugo nisam gledao tako loš ratni film s tako poznatim glumcima. 2.5/10.

  • #9
    3 2

    postova:69
    magdalenamarija @ 29.10.2014. 23:34
    Slažem se da film nije baš dobar. Cijelo vrijeme čekaš neku radnju no radnje nema. Previše izdramatiziran, a bez nekog pretjeranog smisla. No gledljiv. Za ubit par sati vremena. I iznenađujuće neloš Shia LaBeouf. Ocjena: navučenih 6/10.
  • #10
    2 9

    postova:405
    karakteran @ 30.10.2014. 10:07

    ovo nije moj post, al realno dočarava film: "koje sranje od filma.


    jedino sta u ovom filmu vridi su autentični tenkovi, pokoja fotografski zanimljiva scena i gluma brad pitta i onog iz walking deada.

    sve ostalo: priča, jebeni shia lebljuf, scena u hotelu, borba, kontinuitet, realističnost, uvjerljivost NULA. film je predug i bez radnje.

    ako vam se gleda partizanski film di jedna granata ubije 50 ljudi slobodno bacite pare na kartu."

  • #11
    2 8

    postova:405
    karakteran @ 30.10.2014. 10:11

    nije ni ovaj loš: ""Fury" na početku navodi na krivi trag. U uvodu na špici piše o tome kako su američki tenkovi "pušili" bitke jer su bili lak plijen superiornih njemačkih tenkova. 

    I sada cijeli film očekujem tenkovske bitke, da vidim američke tenkove kako gube, a kad ono, sva tenkovska akcija je da se iz US tenkova puca po švapskoj pješadiji i ruše se zgrade. 
    U filmu se pojavi njemački tenk "Tiger" u jednoj jedinoj sceni".

  • #12
    2 8

    postova:405
    karakteran @ 30.10.2014. 10:13

    ovaj najbolji, sličan mome: "samo sam na kraju čekao da se od nekud stvori Sly Stallone, Rambo V..kakva zadnja bitka  

    mislim film je kliše na kliše al još ajde nekako do te zadnje bitke..toliko glupo da nemam riječi. užasno sam razočaran, očekivao sam fini ratni film, a dobio sam neku varijantu Expendablesa..žali bože novaca za kartu."

  • #13
    7 5

    postova:6
    dobriduh @ 3.12.2014. 14:36

    Meni je film super, a "karakternom" poručujem da se ovdje više ne prijavljuje već da si otvori neki svoj blog gdje može s.ati od jutra do sutra. Ocjena filma 9.

  • #14
    3 6

    postova:405
    karakteran @ 4.12.2014. 12:44

    masa poznavatelja filmske umjetnosti se jednoglasno slaže da je film praktički bez radnje i nadasve naivan. usporedi ga npr. sa WWII klasikom where eagles dare (1969).

    btw, zašto te smeta istina? ovo je javni forum i svatko može izraziti svoj stav. pa čak i ti koji vrijeđaš bez argumenata.

  • #15
    4 5

    postova:405
    karakteran @ 4.12.2014. 12:56

    evo još jednog realnog posta s filmskog podforuma na forum.hr:

    "Ako ćemo Fury gledati kao visokobudžetnu zabavu, pristojno potrošenih 2 sata života. Ako ćemo pak uključiti mozak i razmišljati o samom filmu, detaljima i nebulozama.... ajme majko.

    Evo, dotaknut ću se samo scene okršaja sa Tigrom.

    Dakle, 5 Shermana ide u koloni, predvodi ih Fury. Osnovni koncept napada na tenkovsku kolonu je upucati vodeći tenk i time zablokirati put (tenkovi, posebice tog doba, daleko jednostavnije idu naprijed nego li u rikverc, posebice jer vozač k**ca ne vidi što je iza njega), zatim se upuca posljednji u koloni čime se blokira povlačenje a onda redom, skida jedan po jedan.
    Nadalje, od 5 Shermana samo je Fury Firefly, tip opremljen moćnim britanskim 76 mm (17 pounder) protutenkovskim topom, jedinim oružjem koje može ozbiljno ugroziti Tigra. U takvoj situaciji svaki normalni zapovjednik Tigra bi učinio sve da prvenstveno upuca Firefly (naš Fury), koji je, uz to, predvodnik kolone. Kad gle vraga, potpuno skriveni Tigar, iz zasjede, bira apsolutno najgoru moguću opciju, skida zadnjeg u koloni...

    Da ne dužim, u ovom filmu gotovo sve što ima veze sa ratovanjem, strategijom, borbom... je čista sprdačina. Mojoj ženi, koja o tenkovima zna koliko i o arhitekturi Intel procesora, sve je to bilo još i uzbudljivo dok je meni, doslovno, vrijeđanje zdravog razuma."

1 2 3
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala