Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Herkul

1
  • #1
    7 1

    postova:416
    taurus @ 24.7.2014. 21:39

    Nakon nekoliko loših filmova na temu grčke mitologije,koji su nam servirani zadnjih godina (Wrath of the Titans,Immortals te tragikomedija zvana The Legend of Hercules),teško je bilo vjerovati da "Hercules" neće biti najnoviji dodatak toj "crnoj" listi.Na svu sreću,to nije slučaj jer ovo ostvarenje je sve ono što spomenuta nisu,dakle,gledljivo,dinamično i prije svega zabavno.

    Sasvim je jasno da The Rock svojom pojavom i karizmom nosi ovaj film.Jednostavno njegovo prisustvo svakoj sceni daje neku novu dimenziju i intenzitet a glumački šarm koji posjeduje automatski publiku stavlja na njegovu stranu,bez obzira na realnost ili čak apsurdnost dotičnog prizora.Ono što mi se naročito dopalo,kao zanimljiv detalj u filmu,jeste prikaz Herculesovih legendarnih zadataka kao svojevrsnih marketinških trikova,odnosno,propagande koja je imala za cilj stvaranje mitova o njemu kao nepobjedivom polu-bogu što je dodatno ulijevalo strah u kosti njegovim neprijateljima s jedne a uzdizalo ga,s druge strane,u očima običnih smrtnika do nebeskih visina Olimpa.Specijalni efekti su vrlo dobri,prikaz Atine kao i raznih zvijeri vrlo uvjerljiv te na momente gotovo zaboravimo da se radi o CGI-u i barem na kratko,steknemo dojam da smo u Trakiji i aktivno sudjelujemo u avanturama Zeusovog sina.Omjer humora i akcije,također,dobro izbalansiran što inače zna biti problematično kada su Rockovi filmovi generalno u pitanju (Scorpion King npr).Preteća glumačka ekipa sasvim solidna,svaki lik ima svojih "5 minuta" slave,dakle nema suvišnih protagonista koji bi tu bili samo da na silu produže film za koju minutu.

    "Hercules" ne pokušava biti pretenciozan,niti servira publici neke duboke filozofske poruke već je jednostavno vodi na,donekle predvidljivu,ali ipak dovoljno intrigantnu pustolovinu koja drži našu pažnju 1,5h na kino platnu a ne na mobitelu.

  • #2
    1 2

    postova:26
    zdravkodren jojboli @ 23.10.2014. 17:22

    John Hurt u ovom filmu glumi uvjerljivo ko pijani naturščik, ovi malo iskusniji glumci više ni ne sakrivaju da ulaze u pojedine projekte samo zbog love, a to kamera dobro pokaže. Skineš, pogledaš , izbrišeš, zaboraviš.

  • #3
    0 0

    postova:35
    agram87 @ 24.10.2014. 3:47
    E pa vidis..na taj film sam u potpunosti zaboravil..treba ic okrenut torrente😁
  • #4
    0 2

    postova:2527
    bearfoot @ 3.11.2014. 16:58

    ko što reće @taurus, gledljivo, ali djelomično dinamično i uvjetno zabavno...borbeni djelovi filma uzorno odrađeni, dijalozi, naravno priglup,i i još k tome ukalupljene moralne dileme glavnog-ih junaka povremeno čine film  teškim za gledanje...što se mene tiče, zvijezda filma je  zgodna amazonka, ostalo već polako prekriva zaborav....

  • #5
    0 0

    postova:542
    leon123 @ 25.11.2017. 14:33
    Osrednji film s odlicnim Dwayen Johnsonom.Film a odlivan cgi,odlicnu kamerubi ocajne dijaloge. 6.2/10
  • #6
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 23.1.2022. 9:40

    The Rock je odlično utjelovio Herculesa, akcijske scene odlične. Ali ovo je film koji ako ćemo po čemu pamtiti biti samo Dwayne Johnson.

  • #7
    0 0

    postova:95
    noclass @ 23.1.2022. 10:32
    Možda sam i u krivu ali po meni najbolja Johnsonova uloga. A ni film nije loš.
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala