Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Patriot

1 2
  • #1
    0 0

    postova:3
    tom @ 25.6.2009. 14:57
    HAAHAHAHAHAHHA PUNO JE RATAN ALI JE DOBAR DA GA GLEDAŠ S DRUŠTVOM I PIJEŠ CUGU . Laughing
  • #2
    0 0

    postova:1
    stani @ 28.6.2009. 11:00

    Jeli ono sinoć bila cenzura od strane RTL-a?Scena kad topovska kugla otkida glavu i zadnja bitka kad topovska kugla ruši red engleza.

  • #3
    0 1

    postova:1962
    aya @ 28.6.2009. 21:01

    Blockbuster?

    Reprizine reprize repriza!

    Sramota !Cry

  • #4
    0 0

    postova:6
    w003 @ 28.6.2009. 23:00
    ja sam uredno zaspalaLaughing
  • #5
    0 0

    postova:10
    nina71 @ 16.10.2009. 1:39
    odlican film....Smile
  • #6
    0 0

    postova:62
    theroadwarrior @ 6.8.2010. 22:19
    Kao i svaki Mel Gibsonov film i ovaj je odličan :D
  • #7
    0 0

    postova:31
    nocoslav @ 6.8.2010. 23:09

    Jeli ono sinoć bila cenzura od strane RTL-a?Scena kad topovska kugla otkida glavu i zadnja bitka kad topovska kugla ruši red engleza.


    stani


    kad je RTL prikazivao Terminatora zamalo sam poludio, pola filma je nedostajalo, da ne govorim za scenu s kojom Arnie robot kopa oko.

    od tada bojkotiram "filmove" na RTL-u

  • #8
    0 0

    postova:311
    auran @ 7.8.2010. 0:44
    Istina je da naši prikazuju cenzurirane verzije filmova! Prije koju godinu su prikazali iskasapljenu verziju Mad Maxa u kojoj su bile izrezane sve "kontroverzne" scene nasilja i one koje su samo aludirale na to poput scene u kojoj Max daje motoristu pilu da si odreže ruku. Što se tiče Patriota, film je sasvim solidan, a Mel Gibson u svom elementu ultimativnog heroja, patnika i obiteljskog čovjeka, nešto između Mad Maxa i Williama Wallacea! Ratne scene su majstorski režirane i prava su gozba za oči po pitanju šarenila uniformi! U svakom slučaju američka limunada dobrog okusa za ugodnu večernju razbibrigu i dozu ratne akcije! Tko film još nije pogledao neka to učini! Cool
  • #9
    0 0

    postova:193
    akasha @ 7.8.2010. 23:01
     američka limunada dobrog okusa za ugodnu večernju razbibrigu i dozu ratne akcije! Auran


    jako lijepo sročeno!
    Daleko je 'Patriot' od bravure 'Bravehearta', ali je svakako poslastica za ljubitelje okusa krvi i mirisa baruta.

  • #10
    0 0

    postova:311
    auran @ 8.8.2010. 15:29
    Hvala na komplimentu, Akasha! Smile
  • #11
    0 2

    postova:2916
    gorlock @ 8.8.2010. 16:31
    U svakom slučaju američka limunada dobrog okusa za ugodnu večernju razbibrigu i dozu ratne akcije! Tko film još nije pogledao neka to učini! Cool
    Auran


    Film sam gledao mnogo prije i odličan je.

    Nikako ga ne možemo svrstati u nekakove američke limunade niti bilo što slično,

    otkad je tema rata za večernju razbibrigu i kome treba doza ratne akcije ? 

    Ako ćemo se izraziti filmskim rječnikom mogli bi reći da je ratna melodrama, ali nikako ne američka limunada za večernju razbibrigu - iskreno sere mi se od ovog komentara. 

    Što je limunada ostati bez djeteta u ratu ??????? 

    Bit će da ti rata nisi vidjeo osim na filmu, i hvala Bogu na tome.

  • #12
    0 0

    postova:70
    mocca @ 9.8.2010. 9:00


    kad je RTL prikazivao Terminatora zamalo sam poludio, pola filma je nedostajalo, da ne govorim za scenu s kojom Arnie robot kopa oko.

    od tada bojkotiram "filmove" na RTL-u


    nocoslav

    Već kad smo kod cenzure na RTL-u... jučer, film Election (https://mojtv.hr/film/2237/izborni-dani.aspx) prijevod je bio ne loš, već živa cenzura!Pokušali su od rated R filma napraviti popodnevni filmić za djecu, pa psovke i drug reference jednostavno nisu prevodili!? Ako znate film, monolog kada Klein kaže što je radio s curom popodne ("fuck and jaccuzzi") jednostavno nisu preveli! Surprised Nije da mi treba psovki tijekom nedjeljnog popodneva, ali film je fenomenalan ovako raw, ne dumbed down.
  • #13
    1 0

    postova:311
    auran @ 14.9.2010. 3:53

    Što je limunada ostati bez djeteta u ratu ???????

    gorlock

    Gorloče, ne vidim razlog zbog kojeg napadaš moju ocjenu filma "Patriot"! Ostati bez djeteta u ratu sigurno nije limunada, niti sam to igdje napisao kao što ti tvrdiš! Naime, izvlačiš stvari iz konteksta i konstruiraš onako kako tebi odgovara, a to nije ništa drugo do li klasično dezinformiranje! Ako si imalo pozorno čitao što sam napisao u svom "postu", shvatio biš da sam govorio o umjetničkoj kvaliteti samoga filma "Patriot" koja nipošto nije u rangu jednog "Hrabrog srca" kao što je primijetila Akasha! Nadalje, nigdje nisam napisao da je film loš niti sam ga popljuvao kao što se iz tvog komentara to da naslutiti, dapače, "Patriot" nesumnjivo posjeduje šarm, no problem je upravo u njegovom "patriotsko - nacionalističkom" pogledu na povijesno razdoblje "Rata za nezavisnost" koje obrađuje! Moraš se složiti sa mnom da film glorificira Amerikance koji su prikazani kao jadne i nevine žrtve naspram demonskih Engleza prikazanih kao zločince bez imalo ljudskosti i morala! Naravno, takvo crno - bijelo gledanje i pojednostavljivanje stvari nipošto ne možemo smatrati umjetničkim djelom na što se moja kritika samog filma odnosi! Također i pojedini odnosi među samim likovima nisu uvjerljivo prikazani, no zato scene samih borbi su vrhunske u što nema nikakve dvojbe! Vjerodostojnost u prikazivanju brutalnosti rata i ratovanja, u scenama gdje je eksplicitno realistički prikazano sakaćenje vojnika koje čini topovska tanad (vojnik kojem tane otkida glavu i scene u kojima topovske kugle otkidaju noge vojnicima koji poput pijuna stoje zbijeni na bojištu), najdojmljiviji je dio filma koji balansira između američke (samo)propagande i antiratne poruke! Upravo zbog navedenih elemenata u filmu objektivno tvrdim (i čvrsto stojim iza toga) da je "Patriot" "američka limunada za večernju razbibrigu"! Ova moja ocjena nipošto ne umanjuje ičiji doživljaj filma niti treba da utječe na nečije sviđanje ili ne sviđanje filma, jer "ukusi su različiti" stoga je i logično da se svakom sviđa nešto drugo! Srdačan pozdrav!
  • #14
    0 2

    postova:541
    franz @ 14.9.2010. 11:32
    Gorloče, ne vidim razlog zbog kojeg napadaš moju ocjenu filma "Patriot"! Ostati bez djeteta u ratu sigurno nije limunada, niti sam to igdje napisao kao što ti tvrdiš! Naime, izvlačiš stvari iz konteksta i konstruiraš onako kako tebi odgovara, a to nije ništa drugo do li klasično dezinformiranje! Ako si imalo pozorno čitao što sam napisao u svom "postu", shvatio biš da sam govorio o umjetničkoj kvaliteti samoga filma "Patriot" koja nipošto nije u rangu jednog "Hrabrog srca" kao što je primijetila Akasha! Nadalje, nigdje nisam napisao da je film loš niti sam ga popljuvao kao što se iz tvog komentara to da naslutiti, dapače, "Patriot" nesumnjivo posjeduje šarm, no problem je upravo u njegovom "patriotsko - nacionalističkom" pogledu na povijesno razdoblje "Rata za nezavisnost" koje obrađuje! Moraš se složiti sa mnom da film glorificira Amerikance koji su prikazani kao jadne i nevine žrtve naspram demonskih Engleza prikazanih kao zločince bez imalo ljudskosti i morala! Naravno, takvo crno - bijelo gledanje i pojednostavljivanje stvari nipošto ne možemo smatrati umjetničkim djelom na što se moja kritika samog filma odnosi! Također i pojedini odnosi među samim likovima nisu uvjerljivo prikazani, no zato scene samih borbi su vrhunske u što nema nikakve dvojbe! Vjerodostojnost u prikazivanju brutalnosti rata i ratovanja, u scenama gdje je eksplicitno realistički prikazano sakaćenje vojnika koje čini topovska tanad (vojnik kojem tane otkida glavu i scene u kojima topovske kugle otkidaju noge vojnicima koji poput pijuna stoje zbijeni na bojištu), najdojmljiviji je dio filma koji balansira između američke (samo)propagande i antiratne poruke! Upravo zbog navedenih elemenata u filmu objektivno tvrdim (i čvrsto stojim iza toga) da je "Patriot" "američka limunada za večernju razbibrigu"! Ova moja ocjena nipošto ne umanjuje ičiji doživljaj filma niti treba da utječe na nečije sviđanje ili ne sviđanje filma, jer "ukusi su različiti" stoga je i logično da se svakom sviđa nešto drugo! Srdačan pozdrav!
    Auran

    ... moram se uključiti u raspravu ... Auran izjavio si sljedeće -- U svakom slučaju američka limunada dobrog okusa za ugodnu večernju razbibrigu i dozu ratne akcije! Tko film još nije pogledao neka to učini! Cool

    .. dok je gorlock na to izjavio Nikako ga ne možemo svrstati u nekakove američke limunade niti bilo što slično,otkad je tema rata za večernju razbibrigu i kome treba doza ratne akcije ? 

    Ako ćemo se izraziti filmskim rječnikom mogli bi reći da je ratna melodrama

    .. Na što si se našao uvrijeđenim Auran! nadalje, u potpunosti se slažem s gorlockom, razbribrige večernje bi bile komedije ali ne na temu crnog humora ili slično, no dobro ti je i stručno objasnio točan naziv za skupinu di bi se mogao uvrstiti film o kojem zborimo i to je cijeli bit i značenje napisanog, a ne s obzirom da se Aurone furaš na "stručni" izgovor i pisanje samih riječi kojima nisi dorastao jer se uvijek vračaš na prizemni žargon svoje vrste  (kojima možeš "zahvaliti" nepoznavanjem dolje navedenim kvalifikacijama u koje si se uludo upustio)

    nadalje slijedi Auronov text: u njegovom "patriotsko - nacionalističkom" pogledu na povijesno razdoblje "Rata za nezavisnost" koje obrađuje! Moraš se složiti sa mnom da film glorificira Amerikance koji su prikazani kao jadne i nevine žrtve naspram demonskih Engleza

     Navedi nam svoje obrazovne i stručne kvalifikacije, seminarske radove ili publikacije, te znanstvene tribine ili pisana dijela, odnosno arheološke spoznaje te predpristupna znanja ili profesionalna stupnja obrazovanja Arhivske građe i rad na temu jedne ili više povijesnih ili nadalje historijskih cjelina kojima se baviš, kako bi mogao nazivati ili pisati, a ne možeš ipak to opravdati (poslje ću navesti razlog),  gore navedene nebuloze ne istine i gluposti!!

     sad se pitate zašto sam se baš Ja javio!? dozvoljavam da se zezamo ako treba 100 na sat, ako treba i na moj račun, no ne mogu i ne želim tolerirati da se piše pokušaj "stručnog" govora o povijesnim temama kojima niste dorasli i ne pripadate tu a želite nekome na taj račun napakostiti..

    problemi se javljaju, kad kao Auron pišete o tome s jednoumljem i s osječajima koji su snažno povezani egom primjer:Moraš se složiti sa mnom da film glorificira Amerikance koji su prikazani kao jadne i nevine žrtve naspram demonskih Engleza  , iz kojeg proizlazi Auronov osvetnički i buntovnički spor, osim velikog i strašnog neznanja zbog nekvalificiranih stručnih stajališta, moje pitanje je zašto bi se morao složiti s tobom, nije tiranija danas! a poglavito kad nisi u pravu.

    Na povijest i historijske cjeline osim gore navedenih pretdispozicija se konstantno treba raditi, izmjenjivati podatke s istim ili sličnim profilom ljudi, te biti profesionalan u punom smislu i značenju te rijeći, ako ijedna stavka izostane, onda imate problem!

     ...  pri kraju Auron tvrdi: Upravo zbog navedenih elemenata u filmu objektivno tvrdim (i čvrsto stojim iza toga) da je "Patriot" "američka limunada za večernju razbibrigu"! Ova moja ocjena , jedan od snažnih dokaza, da ni na samom kraju nisi shvatio ni ti sam o onome što si drugome htio reći, te žalosno je ako i na jednom od takovih stupneva karakternih osobina i ostaneš, a jedna od tih bi se mogla i protumačiti i kao KOLERIK.

    i ne, ovo sve nije bilo izvlačenje iz konteksta ili zlonamjerna tumačenja i tako dalje, dakle poznate teze kad u nedostatku dobrih argumenata ili činjenica i slično se druga strana pokušava nametnuti te skreniti pozornost od pravog i kvalitetnog razgovora ili riješenja problema... 

    u svakom slučaju srdačni pozdrav, pazite jedni na druge i gledajte i dalje filmove ili što Vas već veseli!

    franz

     

  • #15
    1 0

    postova:187
    pametnjakovic @ 14.9.2010. 12:16
    Kako vam se daju pisat ovoliki komentari ?................
1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala