Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

12 godina ropstva

1 2
  • #1
    1 2

    postova:228
    joker12 @ 6.1.2014. 21:41

    Moj prvi izbor za najbolji film.

  • #2
    0 1

    postova:158
    fantasma13 @ 15.1.2014. 10:34

    dobar.

  • #3
    1 0

    postova:256
    karter @ 2.2.2014. 20:31

    Kad sam prije nekoliko mjeseci pogledao Gravitaciju i kritike koje je dobila samo sam se nasmijao, ali nakon 12 godina ropstva nije bilo potrebe za time. Ne mogu reći kako je riječ o remekdjelu ili slično, ali je riječ po meni o vrlo dobrome uratku. Na stranu o Oscarima ali meni je već sada bolji od svih prošlogodišnjih kandidata za tu nagradu, iako sam za sada od ovogodišnjih kandidata gledao samo njega i gravitaciju. Mcqueen iznenađujuće nije napravio puno kompromisa snimajući do sada svoj najveći, najskuplji film, film koji treba nešto i zaraditi, dakle za širu publiku, a ne neku zatvorenu psihološku dramu za prikazivanje u limitiranoj distribuciji i art kinima. Film je očekivano surov, realističan, međutim i poprilično hladan, nema tu nekih velikih navala emocije pa i izljeva patetike što bi očekivali od teme. Istina ima ih, međutim taman i dolaze od koga drugoga neko Brada Pitta koji ovdje ne spašava svijet od zombija, nego začuđujuće samo jednu osobu. Mcqueen vrlo objektivno pokazuje sve aspekte užasa ropstva, scene jesu naturalistične, ali ne koliko bismo očekivali znajući za njegove prošle filmove, tako da je tu bilo nekog kompromisa radi box officea i oscara.

    Zanimljivo mi je kako iako je ovo neki povijesni film, nema tu neke CGI konstrukcije gradova, brodova tog vremena, mnoštva ljudi, dakle nekog dojma mnoštva nego je u kadru glavni lik te još većinom 1-2 osobe, rjeđe više. To u kombinaciji sa krupnim kadrovima lica glavnih likova i izrazitim smislom za vizualno redatelja zadržava neku intimnu atmosferu njegovih prijašnjih filmova. Vrlo efektne su one močvare juga, polja pamuka, nebo u dugim kadrovima koje nekako povećavaju užas koji se događa. Neki moji prijatelji su se žalili na izostanak neke napetsoti, bijega isl. ali to su tako klišejizirani događaji prilagođeni hollywoodu da mi je drago što su izostali. I u filmu se pokazuje što misle o tome u dugoj sceni gdje glavni lik visi na grani, kako postoji jedna neosjetljivost, tj. kako svatko gleda kako preživjeti a ne živjeti, ma šta god oni govorili u nekim djelovima filma. Ima puno kvalitetnih glumaca ali problem je što su njihove role kratke te ne mogu doći do izražaja, meni je nekako najupečatljiviji bio Fassbender koji je genijalno odglumio dosta kompleksnu ulogu, Ejiofor i ona crnkinja su solidni ali nisu nešto senzacionalno. Rekao bih da je mcqueen maksimum izvukao iz ne baš nekog blistavog scenarija. Sve u svemu sigurno najbolji film na temu ropstva koji sam gledao, te preporučam pogledati ali da je film koji će promijeniti kinematografiju kako se reklamira naravno da nije.

  • #4
    2 3

    postova:228
    joker12 @ 3.2.2014. 17:41

    Najbolji film ikad snimljen o ropstvu je i najbočji film godine. Neuljepšana školsak studija za redatelja Stevea McQueena, vizualnog umjetnika i iracionalnog provokatora. Trlja nam nosovo strašnom pričom o Solomonu Northupu (C. Ejiofor), slobodnom crncu koji živi u New Yorku 1841. sve dok ne padne u ropstvo u dubokom jugu. Chiwetel Ejiofor, u čijim se očima ogleda mučeništvo, glumački je div. Film treba ostati vječnost. 

  • #5
    3 0

    postova:264
    filmofil1983 @ 26.2.2014. 18:45

    -Kad je filmski velikan Steven Spielberg 1997 godine snimio film "Amistad" na temu robova ostalo je visjeti pitanje u zraku je li moglo bolje?Nakon sedamnaest godina Steve McQueen ovim filmom dokazao je da može."12 Godina Ropstva" svakako ove godine je veliki kandidat da osvoji Oscara za najbolji film jer je film koji ima neupitnu kvalitetu za razliku od ostalih kandidata.

    -Film je nastao prema istinitom događaju i prati tužnu priču jednog Afroamerikanca koji je bio slobodan čovjek ali prevarom on postaje rob.

    -"12 Godina Ropstva" u pojedinim trenutcima je (bar meni) bio stresan ali ne vjerujem da je  McQueenu to bio cilj.Cilj mu je bio realno prikazati život Afroamerikanaca robova i redatelj je u tome uspio što je i najbitnije.Ne propustiti!

  • #6
    2 2

    postova:242
    smarkovi @ 28.2.2014. 9:27
    Od svih kandidata za Oscara ovaj film mi je najbolji
  • #7
    2 4

    postova:1962
    aya @ 4.3.2014. 14:03

    Daleko najbolji uradak na temu ropstva je Roots 

  • #8
    0 4

    postova:47
    nitko0 @ 14.4.2014. 10:05

    Film je isti kao i Schindlerova lista,ali ona je bolja.

  • #9
    0 0

    postova:8
    gordana habeković @ 25.9.2014. 19:19

    nisam gledala ali vjerujem da je dobar,budem ga pogledala...

  • #10
    2 2

    postova:258
    alexije @ 12.4.2015. 9:03

    dobar film, preporuka.

  • #11
    0 0

    postova:34
    dario zoric @ 16.1.2016. 20:28

    film je jak i odlicno odglumljeno svaka filmska uloga koja je igrala u ovom filmu.Ali po mom ukusu monotan tamo po sredini filma, tek pocinje malo jaci rasplet kada nastupa bred pit .Mozda je treba malo prije doc u filmu jer mi se cini da nema nekog exstra veliko i zapleta,ali dobro to je takav film.Mozda bi mi se vise svidia da je odglumljen u kazalistu.

  • #12
    0 3

    postova:1473
    buffalobill @ 26.2.2016. 13:37

    neki dan sam gledao ponovno dallas buyers club,a nakon toga i ovaj film po drugi put,sad mi je kristalno jasno zasto dallas nije dobio oscara,jednostavno nije mogao pobijediti ovaj  div od filma kojemu ne mogu naci apsolutnu nikakvu zamjerku,od odlicnog scenarija,nema ni jedne slabe uloge,epska prica,sjajno izbalansirana glazba,i dalje sve u superlativima
    nema to nkave veze sa  "starim prdonjama" niti politicki korektno pricom,a  reci da je django bolji film je u ovom slucaju gotovo blasfemicno

  • #13
    1 0

    postova:277
    marlonbrando @ 26.2.2016. 13:43

    @buffalobill, eto, slažemo se barem kod ovog uratka. :-) 

    Gotovo savršeno filmsko djelo, ispolirano do bola, teško mu je naći evidentnu manu, a i u tom slučaju ljudi vele da je 'oskarovski film'. Svejedno, osvojio me je i kao što vele - ovaj film je nova Schindlerova lista...

  • #14
    1 4

    postova:1473
    buffalobill @ 26.2.2016. 13:46

    aleluja stari,ovo su bili dojmovi nakon par minuta sto sam odgledao film,ultra svjezi,a znao sam ga napamet od zadnji puta
    ova usporedba sa schindlerovom listom nije bezveze,s tim da mi  u filmskom smislu 12 years a slave ima bolji kraj

  • #15
    0 1

    postova:542
    leon123 @ 24.2.2018. 15:52
    Vrhunski film,uopce me ne cudi sto je osvojio oscara.Film je pravo remek-djelo.Dramaticno i napeto fikmsko iskustvo. 9.6/10
1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala