Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Metallica Through the Never

1
  • #1
    0 0

    postova:1
    vice milišić @ 4.12.2013. 13:14

    Dali znate kada će se film prikazivati u Šibeniku?

  • #2
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 4.12.2013. 14:35

    Od sutra kreće prikazivanje, ali čini se samo: Zagreb, Split, Osijek i Mostar.

    Cinestar

  • #3
    0 1

    postova:2916
    gorlock @ 25.12.2013. 22:34

    Teško mi je biti objektivan kao velikom fanu Metallice.

    Što se tiče heavy metala (i metala uopće) mojih top 3 banda su : 1. Guns N Roses, 2. Metallica, 3. Iron Maiden.

    Metallicu sam gledao uživo 1999 godine u Ljubljani (u Zagrebu nisam bio).

    Metallica je uvijek radila nešto novo drugačije, recimo njihov koncert sa simfonijskim orkestrom itd....

    Ovaj film, ako i niste fan Metallice će Vas oduševiti, nudi vam neponovljivo iskustvo gledanja u 3 D-u koncertni film, sa imaginarnim scenama kroz oči jednog fana. Stvar je percepcije svakog pojedinca, kako će tko doživjeti film.

    Ovaj film tako brzo proleti i vjerujem da je jedini koji se gleda od prve do zadnje sekunde, ali doslovno do zadnje.

    Zlobnici bi mogli reći kako se radi o podužem spotu, jer glazba i live koncertne izvedbe su u prvom planu a priča filma je više pozadinska.

    Radi se o postapokaliptičnom scenariju, prevrnutim automobilima, krvožednim huliganima, ali sa druge strane i predstavnicima vlasti, te smrti općenito koja se proteže u takovom okruženju.

    No naravno nitko tko ide gledati ovaj film ne ide zbog priče, već zbog same glazbe.

    Ništa što ja (ili bilo tko drugi) napišem, ne može dočarati ono iskustvo da zapravo budete u kino dvorani osobno.

    Scenografija je fantastična; laseri, bombe, križevi, lijesovi, električna stolica, munje, eksplozije, destruktivna dama sa albuma And Justice For All.....

    Govoreći kao fan, mogu reći da ovaj film nije za svakoga (ali koji je), no jedno je sigurno, prvi je film ovakve vrste i već je ušao u legendu.

  • #4
    0 1

    postova:2916
    gorlock @ 25.12.2013. 22:43

    Ulomak iz filma (kojeg sam slučajno našao na youtubu Smije se), kojeg prati pjesma ONE.

    Radi se naravno o spoileru, pa tko ne želi neka ne gleda.

  • #5
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 25.12.2013. 22:52

    @rorschach, neke stvari koje si napisao stoje, zadnji albumi nisu baš najbolji i da Metallica pokušava na račun stare slave zgrniti još više novca, ali to ne umanjuje vrijednost ovog filma.

    Upravo u ovom filmu i briju sve stare dobre stvari, evo i tracklista soundtracka koji prati film.

    Disc 1
    01. The Ecstasy Of Gold
    02. Creeping Death
    03. For Whom The Bell Tolls
    04. Fuel
    05. Ride The Lightning
    06. One
    07. The Memory Remains
    08. Wherever I May Roam
    09. Cyanide
    10. …And Justice For All

    Disc 2
    01. Master Of Puppets
    02. Battery
    03. Nothing Else Matters
    04. Enter Sandman
    05. Hit The Lights
    06. Orion

  • #6
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 26.12.2013. 11:46

    Ponekad iz nereda i kaosa (u ovom slučaju Metallicinog) nastane super stvar.

    U ovom slučaju Metallica je napravila nešto novo, dosada neviđeno i odlično. Čitav taj svoj kaos uspješno su pretočili u odličan film.

    p.s. Some Kind Of Monster ne samo da sam gledao nego ga i posjedujem, kao i veliku većinu Metallicinih ostvarenja.

    Lulu Smije se naravno nemam niti me zanima.

  • #7
    1 2

    postova:260
    franz88 @ 26.12.2013. 12:11

    Gledao i mogu samo reci pozitivne i pohvalne stvari, tipa, momci su u super formi, sviraju cisto i studijski bezgresno, James je popravio glas sve u svemu sviraju kao u mladim danima...

    kritike ne cu pronalaziti jer nisu ni zasluzili, kao sto je Rorschar naveo:

    Samo još jedno sranje u nizu metallicinih pokušaja nabijanja još novca,zadnji album koji je stvarno bio dobar bio je and justice for all,black album je bio i dalje je komercijalni šrot(sa 2 iznimke the of wolf and men i dont trade on me),load je sranje a reload još gore,st anger je za kurac al to razumijem(pogledajte dokumentarac metallica-some kind of monster),death magnetic je dosadan a lulu je hrpa usranog đubra. Metalica bi se trebala zvat sellout mainstreamallica. Postali su jadan i patetičan band a ovaj film je čisto govno i simbol njihovih prodanih duša. fuj-1/10

    Metallica stvara odlicne albume i nezaboravnu najbolju Heavy glazbu ikad!, idu u korak s potrebama svojih fanova i vremena, nije isto snimiti album 1991. dakle takozvani Black album, originalno Metallica ili 2013! drugaciji su zahtjevi vremena i starih i novih fanova! to nije problem Metallice nego onih koji to iz nekog razloga ne mogu shvatiti poput Rorschara! Band koji svira tako je upravo zbog toga mega popularan i upisan u povijest glazbe za sva vremena, kao Metallica ili pak Iron Maiden koji je jos vise komercijalan!

    Ne smatram kako je Metallica napravila ovaj film ili bilo kaj drugo jer im treba jos novaca, jer toga najmanje trebaju koliko imaju mogu kupiti iz Zajebancihe 16 Hrvatski a ne jednu! tako su to za mene budalastine takovi komentari!

    s ovim se slazem:

    U ovom slučaju Metallica je napravila nešto novo, dosada neviđeno i odlično. Čitav taj svoj kaos uspješno su pretočili u odličan film.

    i to je super, samo kad bi bilo jos puno vise takovih stvari - NOVIH projekata bilo bi jos bolje, nego ovak moras cekati puno godina hoce li biti nes ili ne!

    Osobno sam bio na nekoliko njihovih koncerata no dok je jos bio u grupi Legenda Jason, i dan danas mislim kak je bio zakon i neizostavan lik u Metallici!

    Robert Trujilo mi je poznat iz Suicide Tendensise - jer tu sam isto grupu znao prije poslusati - imali su nekoliko dobrih stvari, i ok je, no Jason je pravi lik za Metallicu, steta kaj je otisao!

    U svakom slucaju ljubitelj sam teskog zvuka!

    ako bi morao izdvojiti neki best of album od Metallice to be bio

    Und Justice for all ili Master of Puppets!

    no i ova pjesma je ok:

  • #8
    1 2

    postova:260
    franz88 @ 28.12.2013. 17:03

    "Bogovi" svitraju na Antartici

    i NE to nije sigurno zbog novca nego jer su LEGENDE jednostavnije ne moze biti!

    https://www.rtl.hr/tabloid/scena/1021808/najcudniji-koncert-metallice-donosimo-u-cijelosti/

    posjetite stranicu, na link gore odnosno koncert se zove

    FREEZE EM ALL

  • #9
    0 5

    postova:2916
    gorlock @ 29.12.2013. 14:42

    @franz, hvala za link nisam znao za ovo.

    Sa ovim

    "Bogovi"

    se ne mogu složiti osobito zato jer si to napisao velikim slovom i to još u vrijeme Božića.

  • #10
    1 0

    postova:260
    franz88 @ 29.12.2013. 16:17

    ..dobro, stavio sam pod navodne znakove, tak da nije u pravom smislu...

  • #11
    1 2

    postova:2916
    gorlock @ 13.1.2014. 20:58

    Soundtrack iz filma 'Through The Never' nominiran je na ovogodišnjoj 56. dodjeli nagrada Grammy. 

    Uz to nominirani su i u kategoriji najboljeg vizualnog izgleda albuma.

    I ne samo to Metallica će nakon 22 godine i nastupiti na Grammy-ju i to naravno niti ovaj puta neće biti njihov klasični nastup, svirat će sa kineskim pijanistom Lang Langom.

    Lang Lang svirao je na pozornicama diljem svijeta, a najpoznatiji je po sviranju na otvaranju Olimpijskih igara u Pekingu 2008 godine.

    Ovako je to izgledalo prije 22 godine -

    Metallica - Enter Sandman - Grammy 25.02.1992.

  • #12
    1 0

    postova:9
    doggy @ 1.6.2015. 2:16
    Ovo nazvati filmom je uvrijeda filmovima... sat i pol koncerta, i 15 minuta radnje, koja se komotno mogla ugurat u jedan glazbeni spot i postedit nas izgubljenog vremena... nisam fan metallice, al ovo nebi nikad nazval filmom... o ubrzanom tempu nothing else matters da ni ne pricam... samo za hardcore fanove
  • #13
    0 0

    postova:46
    emilvar @ 12.11.2018. 0:04
    Ovo nije ni dokumentarac a kamoli akcijski film
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala