Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Zodijak

1
  • #1
    4 2

    postova:256
    karter @ 24.7.2013. 13:07

    ZA razinu ispod fincherovih najboljih ostvarenja poput sedam i kluba boraca, međutim do tada zasigurno njegov najambiciozniji projekt. Film traje dosta skoro tri sata i početak je malo dosadan međutim kada krenu istraživati pogotovo gyylenhal film se budi i postaje vrlo zanimljiva i napeta kako bi amerikanci rekli procedural drama.TReba pohvaliti fincherovo oko za detalje, on i scenarist daju mnoštvo dokaza, tragova, različitih sumnjivaca i različitih objašnjenja pojedinih tragova (gotovo pola sata prate krivi trag, koji međutim možda i nije krivi)tako da je zadnjih sat vremena filma zbilja majstorski napisano i vrlo dobro režirano. Film također pokazuje i utjecaj posla i zodijakovih ubojstava na život pojedinih likova u filmu, gdje se zbilja izdvaja lik downeya jr. koji pokazuje sve ono što će ga evo pet godina poslije učiniti zvijezdom. Jedino što mi fincher nekako nije uspio dočarati to je san francisco 70-ih, meni to ne znam točno zašto izgleda nekako umjetno. Međutim vrlo dobar film koji je puno više od takvih sličnih filmova, idu fincheru ti filmovi o serijskim ubojicama. 8/10

  • #2
    0 1

    postova:203
    franorobert @ 20.9.2013. 10:47

    Sjajan triler! Dojmljiva produkcija, scenografija, scenarij i režija. U dvije riječi - David Fincher, bez duljenja. Poslastica i moja velika preporuka...

  • #3
    0 1

    postova:20
    filmic @ 18.12.2013. 21:41

    dobar

  • #4
    1 2

    postova:158
    fantasma13 @ 25.12.2013. 23:10

    @karter - kad spoilaš naglasi to jer si komentarom sjebo film svakome tko ga nije gledao..

  • #5
    3 0

    postova:256
    karter @ 26.12.2013. 19:29

    Što fantasma trabunjaš ja sam ga opet pročitao jer je ipak komentar pisan prije 5 mjeseci i ne vidim nikakav spoiler. Dane su samo crtice o radnji i to dosta šture koje se mogu pretpostaviti s obzirom da je riječ o zodijakovim umorstvima. Što je spoiler da je početak dosadan, da glavni lik u filmu istražuje ubojstva ili da ima mnogo tragova koja su možda kriva a možda točna. To je spoiler kao da kažeš da se radnja star warsa događa u svemiru a titanica u brodu ili da će titanic potonuti.

  • #6
    1 1

    postova:1962
    aya @ 26.12.2013. 20:14

    Ima karter pravo, nema nikakvog spoilanja u njegovom postu. Uostalom, film je snimljen prema istinitom događaju, a pretpostavka je da ljudi znaju da je Zodiac bio serijski ubojica, što uostalom piše i u članku.

  • #7
    1 1

    postova:158
    fantasma13 @ 6.1.2014. 1:01

    "gotovo pola sata prate krivi trag, koji međutim možda i nije krivi". eto, po tom komentaru ja sam znao na pola filma tko je ubojica...  prvi put sam gledao film, a prvo sam pročitao komentare...

  • #8
    1 1

    postova:258
    alexije @ 4.4.2015. 17:57

    stari film davno sam ga gledao, ponovio gradivo. vrh.

  • #9
    0 1

    postova:542
    leon123 @ 26.2.2018. 9:38
    Film je vrh.Dvije rijeci:David Fincher.Film je po mom misljenju vrh vrhova iako je losiji od Sedam i Fight Cluba.Gluma fenomenalna,no mene cudi sto uopce nije bio nominiran za oscara.Sramota! 8.9/10
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala