Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Blijedi jahač

1
  • #1
    1 0

    postova:580
    arnol @ 4.3.2009. 18:51
     Svakako gledati !
  • #2
    0 0

    postova:2915
    gorlock @ 4.3.2009. 20:11

    Vrlo dobar western, nije kao njegovi raniji, ali dobar izbor za provesti večer uz tv.

    Složit ću se s Arnol - Svakako gledati.

  • #3
    0 1

    postova:158
    jovil @ 7.10.2010. 23:01

    Kakav odmor za dušu.Daleko od tog da je ovaj film jedan od najboljih Klintovih filmova, al ima velikog gušta u njemu.

    Usporeniji, s mnogo manje nasilja i na koncu originalnost koja dominira filmom Propovijednik.

    Klint Istvud je neponovljiv, LEGENDA

  • #4
    1 0

    postova:666
    doom @ 8.10.2010. 9:15
    najaci vesterni su mi od njega ali dva bi najvise istaknul... dobar los zao ....nepomirljivi..ko ih nije pogledal toplo preporucujem!!!Wink
  • #5
    3 0

    postova:37
    hrvoje_11 @ 12.2.2012. 19:56

    Jako dobar film, donekle klasični vestern, ali sa "plastičnijim" glavnim likom (za kojega se ne može sa sigurnošću reći da je cijelog svog života hodio po pravednoj strani), čime film dobiva na uvjerljivosti a i zanimljivosti, no u suštini je ideja klasična - sukob malenih ljudi sa svjetskim moćnicima.

    Clint Eastwood se pojavljuje u izdanju po kojem ga možda pamte najširi slojevi - tajanstven, šutljiv, opasnog izgleda (koji je pritajen ali uvijek vidljiv na njegovoj pojavi), vješt na revolveru, jezgrovit i britak u dijalozima, sa osjećajem za pravdu i pomoć najslabijima kojima postaje jedini i neustrašivi zaštitnik i koji se suprotstavlja beskrupuloznim nemoralnim moćnicima.

    Od ostatka svijeta izolirani, nedostupni krajolik dodatno pojačava dojam epskog u ovom sukobu i u samim likovima. Radnja je ponekad namjerno "usporena" a kadrovi u kojima likovi ne govore nego imaju sugestivne izraze lica su ravnopravni scenama sa sjajnim i britkim dijalozima.

    Na trenutke je film previše "filmski", odnosno, za mene neuvjerljiv u određenim sekvencama borbe (u odnosu na recimo dosta kasnije snimljene "Nepomirljive", gdje ranjeni kauboj dugo i uz jauke umire od nepotpuno preciznog pogotka, ovdje Clint nepogrešivo pogađa i iz najveće daljine), ali ukupni dojam zbog toga nije ništa slabiji. Tema filma je epska borba dobra i zla i ovdje je redatelju (a i gledatelju) potrebno da dobro pobijedi (makar to dobro bilo predstavljeno osobom sumnjive prošlosti), da se nemoćni farmeri (uz pomoć tajanstvenog ali moćnog zaštitnika) suprotstave interesu beskrupuloznih kapitalista i da mu se uspiju oduprijeti, makar na filmskom platnu.

  • #6
    0 1

    postova:34
    zorzi @ 12.1.2014. 10:24
    Preacher
  • #7
    3 0

    postova:130
    krushka @ 12.1.2014. 14:44

    Odličan opis filma dao nam je hrvoje_11, jako lijepo napisano, možda najbolji komentar na forumu, a jedini lajk koji je dobio, dobio je od mene. Zaista na takav post ne znam što bih još mogla dodati, možda kad ponovno pogledam film. Šteta što nema više takvih fotumaša koji su i pismeni i imaju istančano oko pa onda i takav sud.

    Koliko vidim, čovjek se nije ulogirao već jako dugo, to je tek šteta.

  • #8
    1 2

    postova:2915
    gorlock @ 12.1.2014. 21:06

    @krushka, slažem se s tobom i dodajem, dobar izbor za večeras!

  • #9
    0 0

    postova:92
    ichglotztv @ 5.5.2019. 22:34
    hrvoje_11 je sve rekao. Odličan film, napet, s odličnim dijalozima i "dijalozima", te lijepim slikama krajolika.
  • #10
    0 0

    postova:2
    pradip @ 8.5.2019. 19:44

    Kao i svaki njegov western. Odličan.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala