Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Gospodar rata

1
  • #1
    6 0

    postova:416
    taurus @ 23.1.2013. 21:36

    N.Cage u jednom od svojih najboljih izdanja a film odlično ilustrira u kakvom svijetu danas živimo.Sa krajem Hladnog rata,države Sovjetskog bloka su postale idealan izvor naoružanja za zemlje "trećeg" svijeta a finansijski kolač dijele pored bivših sovjetskih generala i KGB-ovaca naravno i nezaobilazna CIA.Film na realan način demonstrira posljedice koje naoružanje sa crnog tržista ostavlja u nerazvijenim afričkim "demokratijama".Glavni lik se uspinje na društvenoj ljestivici zahvaljujući svojim "poslovnim" sposobnostima u tom svijetu siromaštva,nasilja i oružja.Njegov uzlet u monetarnom  smislu praćen je slobodnim padom na privatnom planu jer taj nenormalni životni stil,ipak tek jednog piuna u rukama svjetskih moćnika,ostavlja duboke traume i posljedice po njegovu porodicu a samim time i njegovu psihu.Poruka filma je tužna istina zapravo,da velike sile odlučuju o sudbinama malih te da putem svojih Gospodara rata "donose" slobodu i demokratiju tamo gdje imaju interese da spomenute ljudske slobode i tekovine zapravo nikada ne zažive.

  • #2
    1 3

    postova:1
    risto @ 23.1.2013. 22:51
    Nisam jos gledao
  • #3
    3 0

    postova:371
    cala @ 27.11.2013. 21:41

    savršen film,jedan od najboljih početaka koji sam vidio na filmu,kraj filma savršen,čudi me da ima samo jedan komentar,pogledajte film jer je zanimljiv od početka do kraja

  • #4
    6 0

    postova:599
    lordadamko @ 28.11.2013. 15:41

    meni mozda i najbolji film N.Cagea...

  • #5
    2 0

    postova:50
    antia @ 21.6.2014. 15:52

    Dobar film,ja i nevjesta kad smo ga gledali prejak nam je bio pocetak koji prikazuje put jednog metka,uz uvjek dobrog Cage u ovom filmu bi izdvojio i odlicnog Jareda Leta 

    Moja ocjena 8

  • #6
    1 4

    postova:11
    tv1 @ 8.8.2014. 13:43

    jebenica

  • #7
    3 3

    postova:2527
    bearfoot @ 18.1.2015. 17:39

    šteta što Cage-a prati loša reputacija zadnjih godine pa je film teško gledati bez predrasuda, ali sam si je kriv...odličan film s izvrsnim sporednim ulogama "upleten" u općepoznate geopolitičke igre kojima je trgovina oružjem jedan od glavnih alata..reklo bi se da trgovina oružjem nije tako jednostavna ali mislim da je lakše prodati brod oružja od broda graha....

  • #8
    2 0

    postova:44
    tommy0412 @ 6.4.2015. 1:07

    Po svijetu kruži preko

    550 milijuna komada oružja.

    To je jedan komad na svakih 12

    stanovnika planeta.

    Jedino što me zanima, je...

    ...kako naoružati ostalih 11.

  • #9
    1 4

    postova:4
    film_by_chris @ 10.4.2015. 13:23

    Moram priznati da je ovo definitivno jedan njegovih boljih filmova. Posebno istupa njegov film City of Angels gdje je odlično odglumio Seth-a. Što se tiće ovog filma, prikazuje kako je samo malo potrebno da uđeš u svijet oružja a kako je teško iz njega izaći. Ovdje imamo poduzetnog Yuri Orlov-a (Nicolas Cage), nepouzdanog i vremešnog njegovog brata Vitaly Orlov-a te naravno osvještenog i nekorumpiranog provoditelja zakona Jack Valentine-a (Ethan Hawke) koji sam na kraju uočava borbu sa vjetrenjačama. Film mi djeluje stvarno, imamo nekoliko prekretnica u njemu i pokazu je nam kako svijet funkcionira i zašto je dobro stvarati probleme, sukobe - ratove. Svi koji žele pogledati vrlo dobar film-tu je.

    Pratite me na filmskom blogu:

    https://filmbychris.blogspot.com/

    ili Facebooku:

    https://www.facebook.com/filmbychris


  • #10
    1 6

    postova:258
    alexije @ 10.4.2015. 15:22

    željni smo te k'o nevolje. produži dalje.

  • #11
    0 1

    postova:150
    manon @ 6.6.2015. 18:56

    Ma, što nismo to već gledali?

  • #12
    0 0

    postova:348
    masina @ 7.3.2021. 23:10
    Romanticno-dramatizirana prica o stvarnim dogadjajima u svijetu prodaje oruzja (smrti). I opet - sad but true..
  • #13
    0 1

    postova:18
    grgoboy2 @ 21.3.2021. 21:05
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala