Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Život poslije života

1
  • #1
    1 3

    postova:2527
    bearfoot @ 23.1.2013. 11:27

    uopće nisam namjeravao gledati film zbog teme koja mi je jedna od najodbojnijih pa sam propustio koju minutu početka, ali kad sam počeo gledati, zainteresirao sam se...glumci, atmosfera, dijalozi, sve je vrhunski napravljeno i odrađeno, i na odjavnoj špici skužim redatelj Eastwood...tko zna, zna....

  • #2
    0 0

    postova:19
    pcelicamaja @ 17.2.2015. 18:01

    Odličan film!! Jako dobro povezana priča, odlični glumci, a opet dupušta gledatelju da sam napravi zaključak...oduševljena

  • #3
    2 0

    postova:392
    samuraj @ 1.4.2016. 2:17

    Baš me zanima jeli još netko ovo večeras gledao? Eastwood mi je inače režiser broj 1 što se tiče, mogu to tako reći, nekih konvencionalnijih ( ne previše stilskih ) filmova, ali ovaj definitivo nije takav.

    Tema života nakon smrti nije previše puta obrađivana u filmovima, vjerojatno zbog mišljenja da možda nebi bila svima zanimljiva. No ja sam mišljenja da se svaki čovjek prije ili kasnije upita postoji li život nakon smrti i zbog tog mislim da je ta tema zapravo vrlo poželjna. Film pruža gledišta iz više perspektiva ( vjerskog, znanstvenog, duhovnog ) ne priklanjajući se ni jednoj strani previše. Ritam je malo sporiji, što je za ovakav film i normalno. Nije mi bio naporan, ima i nekih dobrih dijaloga, atmosfera mi se također svidjela, još da je i gluma bila malo bolja, a likovi još dublje okarakterizirani bilo bi još bolje. Iako sam očekivao nakakav neodređeni kraj, moram priznat da mi je unatoč tim očekivanjima bio ipak malo preneodređen i nije mi povezao cjelinu, ili ga jednostavno nisam dobro shvatio ako se je sa njim htjelo nešto više reći.

    Iskreno,  začudila me vrlo niska ocjena na IMDb - u,  od samo 6.5. Ja bih mu dao 8/10, jer usprkos tomu što nije neko remek djelo niti najbolji Eastwoodov film, ipak mi nije žao vremena koje sam na njega utrošio gledajuć ga.

  • #4
    0 2

    postova:1473
    buffalobill @ 1.4.2016. 9:01
    ovo mi je uz gran torino jedan od losijih njegovih filmova,jedino ga opravdava to sto je tematika nezahvalna
  • #5
    0 1

    postova:392
    samuraj @ 1.4.2016. 11:48

    Što se tiče "Gran Torina" tu si u pravu. Meni je to isto jedan od slabijih ili bolje rečeno prosječnijih njegovih filmova. Zanimljivo, baš taj film na IMDb - u je drugi najbolje ocjenjen Eastwoodov film s 8,2, više od "Mistične rijeke", "Iwo Jme" i još mnogo njih koji su za mene puno bolji od "Gran Torina".

  • #6
    0 0

    postova:422
    jana_banana @ 1.4.2016. 11:53

    Meni je baš dobro "legao"- napravljeno je sve s mjerom, ugođaj je izvrstan, a i sama tematika poprilično decentno obrađena. Sve u svemu 7/10

  • #7
    0 2

    postova:1473
    buffalobill @ 1.4.2016. 13:09

    kad smo vec kod eastwooda ima jedan njegov film koji nije toliko razvikan kao gran torino a zove se invictus,glumi isto matt damon, juzna afrika ,ragbi,1995 godina wtf!? film je super iznenadujuce dobar

  • #8
    0 0

    postova:392
    samuraj @ 1.4.2016. 13:57

    E taj još nisam gledao, morat ću jednom.

  • #9
    6 1

    postova:130
    krushka @ 1.4.2016. 15:02

    Iako film obrađuje temu života poslije smrti čini mi se da je uvelike instrumentalizirana i da zapravo govori o usamljenosti. O kroničnoj usamljenosti od kakve pati medij Damon do stečene usamljenosti od kakve pati novinarka nakon rasapa privatnog i poslovnog života i do usamljenosti malog kojem sva briga odraslih ne može nadomjestiti vezu s izgubljenom obitelji.

     
    Eastwood ima jedan nepatvoreni senzibilitet za usamljene "zvijezde" što pokazuje valjda u svim svojim dramama ne prelazeći nikad u sferu patetike. Sve vrlo vješto postiže strpljivom režijom, nekim sivim "koloritom"i kamerom koja s neke savršene udaljenosti bilježi tugu i tišinu samoće za stolom, pred televizorom i nepogrešivim tušem pa valjda zato i nema previše dijaloga da se ne oduzme ništa od težine usamljenosti. Možda je i sam usamljen na neki sličan način kad se toliko bavi tom temom.
     
    Film nije savršen, ali sam sigurna da su se mnogi osjećali "prozvanima" gledajući ga.
  • #10
    1 3

    postova:1473
    buffalobill @ 1.4.2016. 16:38

    sta to znaci usamljenost ? pa njegovi likovi namjerno odabiru svojevrsnu izolaciju ili kako ti kazes osamljenost,jedino vrijedno pozornosti je kako se u tim situacijama covjek suocava sam sa sobom a to je ono najteze,jer kad si u drustvu i izlozen raznim podrazajima to netrebas ciniti i lijepo zivis neki svoj zivot srretnog tupana ili tupanice,ne vjerujem da se eastwood time bavi,ko bi to gledao a nema on ni taj kapacitet ,usput gran torino je patetican do boli

  • #11
    3 1

    postova:130
    krushka @ 2.4.2016. 14:53

    Pa ja nisam stekla dojam da su sami odabrali izolaciju. Medij je predstavljen kao netko tko uopće ne može uspostaviti odnos zbog svog "prokletstva", kako on to naziva, malom netko umre, sigurna sam da to nije htio i da ne spojlam dalje da opet ne jambraju. Dalo bi se vjerojatno razgovarati o tome kako samoću traže inteligentni ljudi i kako ona oplemenjuje, ali mislim da u ovom filmu zaista nije o tome riječ.

     
    Mislim da je glavno pitanje filma bilo ima li života u životu ili je sve samo naš neuspjeli pokušaj života i suživota ili utjehu i eventualni smisao možemo tražiti samo onkraj života tj. u smrti. Očito je tvoja perspektiva drugačija kad misliš da su sami odabrali usamljenost. Ja mislim da čovjek uglavnom ne odabire samoću nego da mu se ona nameće, da ljudi ljude odbacuju, da ljudi umiru, da napuštaju jedni druge, da neki odnose uopće nisu u stanju uspostaviti pa "pribjegavaju" samoći kad dođu do zida kojeg ne znaju prijeći, a da uopće nemaju Ašpergerov sindrom.
     
     
    I i dalje mislim da Eastwood obrađuje temu usamljenosti ili ako baš hoćeš neshvaćenosti. Gran Torino nisam dugo gledala pa neću komentirati. Pogledaj A perfect world, Million dollar baby ili Mystic ...ima ih, itekako se Eastwood bavi samoćom. Možda samoća nije okosnica potonjih, ali je vrlo prisutna.
  • #12
    0 0

    postova:8
    marija radovanovic @ 2.4.2016. 15:11

    Da li će biti repriza ili gdje ga mogu gledati?

  • #13
    1 0

    postova:130
    krushka @ 2.4.2016. 15:16

    Premijera je bila davno, repriza je odonda bilo jako puno i bit će ih još puno, na nekom drugom kanalu ako ne na novoj, dotad ga uvijek možete skinuti s interneta

  • #14
    0 3

    postova:1473
    buffalobill @ 2.4.2016. 15:57

    gledao sam i prerfect world , million dollar baby,misticnu rijeku, gran torino i manje vise sve njegove filmove,a gle meni se vise cini da su njegovi likovi  onako kliseizirani u stilu - na rubu,antisocjalni,nadrkani,pomaknuti a on ih potom razvija kroz kontekst neke zivotne situacije u - empaticne, pravicne i na kraju vrlo simpaticne i prihvatljive,jasno nije tako u svakom filmu,ali taj opisani klisej kod njega postoji i to cesto

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala