Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Svećenikova djeca

1
  • #1
    3 2

    postova:32
    imota @ 5.1.2013. 0:21

    Film je dobar do trenutka dok se nije počeo bavit dnevno političkom problematikom. U njemu se problem pedofilije u crkvi prikaže kao uobičajena stvar... Onda se dotiče i ispovjedne tajne...zdrastvenog odgoja itd. Ostavljam mogućnost da je sve to slučajno završilo u ovom filmu ali bez obzira na eventualnu slučajnost...jasno je da je odabrana strana u svakodnevnom politikanstvu.

    Za kraj mislim da je ovom filmu srpski film Parada bio motiv da se kroz humor pošalje nekakva poruka. Parada je u potpunosti uspjela u svom naumu ( i gorljivi protivnici homoseksualnosti su bili na njihovoj strani u tom filmu),dok je u ovom filmu sve nekako predvidivo i na silu....

  • #2
    1 2

    postova:9
    stephy @ 29.1.2013. 15:01

    meni je ok, na trenutke lak i vedar, na trenutke težak i neprobavljiv, kao što život često zna biti. Ne vidim opravdanost prozvati to politikanstvom, ja ga čitam kao kritiku, poziv na savjestan život svih prikazanih u filmu.

  • #3
    1 1

    postova:53
    bbcdpg @ 10.2.2013. 1:38

    Jedino korektno odrađeno u ovom filmu je posao direktora fotografije. Ostalo na vrlo niskoj razini. uvreda hrvatskom čovjeku. Kada bi jedan Španjolac, Danac ili tko god pogledao, mislio bi kako smo apsolutni kreteni. Ne branim nikakvu crkvu, i oni su priča za sebe no ipak im V. Brešan treba zahvaliti na popularnosti filma zbog trenutne medijske penetracije crkve u medijima. (Slučajni tajming) Ćak i Krešimir Mikić kojega poštujem se pokazao kao vrlo ne talentiran. Ode njegova karizma u nekakvu prošlost...Baš razočaranje i kakva je to komedija koja završava tragedijom, netko se nije mogao odlučiti za osnovno a to je žanr.

  • #4
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 10.3.2013. 10:44

    jedino što u filmu vrijedi je jasan i angažiran stav, iako je konačni rezultat presusdržan, autora prema socijalnim temama koje već desetljećima muče ovaj jadni i napaćeni hrvatski narod koji je stoljećima pod tuđom čizmom, a sad će trebati desetljeća da se naučimo sami živjeti u vlastitoj državi, ako nas bude...teme poput crkvenog cinizma, nacionalizma, nataliteta, šovinizma...dovoljno su jake da mogu uz mali dodatni napor iznjeti svaki film, pa tako i ovaj...ipak,uprkos angažiranoj temi, cijela glumačka ekipa drži se stisnuto ko' kurac u 'ladnoj vodi, kao da nisu sami sa sobom rasčistili stav o temama filma, pa tako humorni dijalozi izgledaju usiljeno i forsirano, kao da su se bojali izači iz okvira napisanog teksta i uputa redatelja i tako smo dobili sterilnu wannabe komediju,bez spontanosti, iako teme filma pršte od viceva i dosjetki koji dijelom ismijavanju i same žrtve, uz koju bolje ide opis socijalna drama s humornim elementima....film je zagrebao površinu problematike koja je svima poznata, a svi se boje ili se srame o njoj raspravljati jer bi time ugrozili svoju političku budućnost ili izgubili šansu za vječni život u raju...tako i ovaj film sugerira da u borbu protiv predmetne problematike mogu ući samo socijalno i moralno problematični ljudi iz sebičnih razloga i osobne koristi, uključujem tu i glavni lik katoličkog svečenika, a pripadnost kojeg smatram također socijlno i moralno upitnom,

    naravno, bilo bi nepravedno očekivati od jednog filma i njegovog autora revolucionarnu snagu i bespoštedni obračun sa predmetnim temama u okruženju u kojem mora raditi i zarađivati za život, i sad je prilika propuštena, pitanje je hoće li se neki budući film naći tako blizu...

    sa druge strane, izuzetno sam ponosan što je to najgledaniji "hrvatski" film i što ga hrvatska publika odobrava i simpatizira, jer to znači da za nas hrvate još ima nade, riješenje je jednostavno, moramo se više jebat, manje ić klečat pred oltare a više vremena posvetiti djeci, prijateljima, susjedima, starima, nemoćnima, bolesnima...a moramo i više raditi kako bi zaradili za one u nezasluženim i povlaštenim mirovinama...

  • #5
    0 1

    postova:228
    joker12 @ 1.11.2013. 15:53

    gledao na pula film festivalu. hahahaha, iako je više drama nego komedija

    9/10

  • #6
    0 1

    postova:203
    franorobert @ 1.11.2013. 16:11

    Svećenikova djeca su groteska! ne razumijem ljude koji su od Brešana očekivali čistokrvnu komediju

  • #7
    1 1

    postova:264
    filmofil1983 @ 29.12.2013. 21:55

    pravo pitanje je da li je ovo najbolji film Vinka Brešana?

    nažalost jest!

    zašto?

    zato što po meni ovaj precjenjeni hrvatski redatelj je napravio komediju s par smješnih trenutaka koji su se desili u prvih 45 min. a ostatak filma se pretvorio u turobnu dramu s elementima lošeg humora.nije to prvi put na ovim područjima da film nakon nekog vremena izgubi tempo,tako da nisam ostao razočaran,dapače to sam od Brešana i očekivao!pogledati

  • #8
    2 3

    postova:2916
    gorlock @ 1.1.2014. 23:02

    Meni je baš dobar. Cool

    A onaj koji daje epitet "kreten" a istovremeno komentira da je Isus živio u gay zajednici, očito krive ljude etiketira tim epitetom "kreten"

  • #9
    2 1

    postova:1962
    aya @ 1.1.2014. 23:21

    @ rorschach - rakija još djeluje?

  • #10
    3 3

    postova:1962
    aya @ 1.1.2014. 23:36

    Gle, nije to "troll nerve", to je obična neodgojenost. Za sebe kažeš da si ateist, ali to ti ne daje pravo da vrijeđaš vjernike. Ali, kao što rekoh, to je stvar kućnog odgoja.

  • #11
    2 4

    postova:371
    cala @ 1.1.2014. 23:40

    rorschach,znamo da si ateist ali ne trebaš nabadati to svima na nos i onda se pravdati alkoholom,sramotiš sebe... te vjerske ispade zadrži za sebe kao i taj avatar

  • #12
    3 2

    postova:371
    cala @ 1.1.2014. 23:50

    da stvarno ću sada kopati po internetu i tražiti taj članak,znaš ima na internetu svakakvih gluposti koje idu u prilog tebi i one koje idu u prilog meni,tako da bi se ti i ja sad mogli ovdje natezati tri dana oko ove teme,jednostavno pusti to i uđi u Novu bez živciranja

  • #13
    3 3

    postova:1
    kristijan dobrenić @ 25.1.2015. 19:47

    Još jedan loš film, iskreno, niti je smješan nit gledljiv, tema nikakva, nije uopće zanivljiv. tko li im dopušta takve filmove uopće snimati :/

  • #14
    2 2

    postova:1473
    buffalobill @ 26.1.2015. 12:19

    kristijane,ide lajk,kao i svaki hrvatski film nakon 90-te
    mozda i ima neki izuzetak, ali trenutno se ne mogu sjetiti

    edit: ta divna splitska noc ?

  • #15
    0 0

    postova:542
    leon123 @ 14.7.2018. 11:45
    Film je sasvim ok.Vise je drama,nego komedija.Ima boljih hrvatskih filmova,ne znam zasto je ovaj toliko hvaljen od strane kriticara i publike.Kraj filma je iznenadujuce tuzan,tmuran i neprobavljiv(ne znam tocno kako da se izrazim). 6.3/10
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala