Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

12 žigosanih

1
  • #1
    4 1

    postova:2916
    gorlock @ 17.2.2009. 21:23
    Na programu:
      17.2.2009 22:45 (TCM)

    I večeras klasik kojeg eto ocjenjujem 9/10.

    Također obvezna lektira. Kod ovakovih filmova nemam što posebno komentirati, šteta što ih nema više.

  • #2
    2 0

    postova:580
    arnol @ 17.2.2009. 21:36

     Vrhunska glumačka ekipa i da se opet ponovim. 

    Ovo je još jedan film za sva vremena !

    Tko nije gledao neće mu biti žao ako napokon pogleda 12 žigosanih. 

  • #3
    4 0

    postova:494
    beno @ 17.2.2009. 22:52
    Savrsen film! Samo kad se sjetim Sutherlandove inspekcije vojnika... :D
  • #4
    2 1

    postova:158
    jovil @ 5.11.2010. 21:39

    Nadam se da me @gorlock neće "ismijavat", ako samo kratko napišem sjajan film.Kako Klint blista u njemačkoj časničkoj odori to je neopisivo, zaprepašćujuće!!.

    Nek me moralitelji pljuju i nek me Čičak tuži, ali kao veliki poznavatelj povijesti 30 i 40 -tih godina moram kazat- bila je to moćna "armada"  s poremećenim kancelarom Adolfom i zato je završila onak kak je završila-neslavno!!.

  • #5
    3 0

    postova:213
    zac @ 7.11.2010. 21:49

     Vrhunska glumačka ekipa i da se opet ponovim. 

    Ovo je još jedan film za sva vremena !

    Tko nije gledao neće mu biti žao ako napokon pogleda 12 žigosanih. 


    Arnol

    Potpisujem
  • #6
    3 1

    postova:2916
    gorlock @ 7.11.2010. 22:05

    Nadam se da me @gorlock neće "ismijavat", ako samo kratko napišem sjajan film.Kako Klint blista u njemačkoj časničkoj odori to je neopisivo, zaprepašćujuće!!.

    Nek me moralitelji pljuju i nek me Čičak tuži, ali kao veliki poznavatelj povijesti 30 i 40 -tih godina moram kazat- bila je to moćna "armada"  s poremećenim kancelarom Adolfom i zato je završila onak kak je završila-neslavno!!.


    jovil


    Pretpostavljam da misliš na Clint-a Eastwood-a !

    Doista te neću ismijavati, (nisam niti prvi put) evo zadovoljan ?

  • #7
    3 0

    postova:2527
    bearfoot @ 16.5.2011. 0:37

    Clint u filmu???? a gdje???

    svojom osnovnom idejom o osuđenicima, sastavljenim od rasista, vjerskih fanatika, ubojica, silovatelja, psihopata, koji "zajedno" kreću u akciju, ismijavanjem američke i njemačke vojske, ovaj film je vrhunska parodija rata i prikaz poremećenih sustava vrijednosti u ratnom okruženju...

     sve to zamaskirano je u hoolywood-skoj maniri na takav način da gledatelji plješću i ovacijama bodre "junake" u njihovom pohodu na mrskog neprijatelja...

    to je Hollywood !!!!!!!

    inače, film je odličan...

  • #8
    1 0

    postova:603
    robertini @ 16.5.2011. 20:46

    Nadam se da me @gorlock neće "ismijavat", ako samo kratko napišem sjajan film.Kako Klint blista u njemačkoj časničkoj odori to je neopisivo, zaprepašćujuće!!.

    Nek me moralitelji pljuju i nek me Čičak tuži, ali kao veliki poznavatelj povijesti 30 i 40 -tih godina moram kazat- bila je to moćna "armada"  s poremećenim kancelarom Adolfom i zato je završila onak kak je završila-neslavno!!.


    jovil

    Valjda si htio reći Lee Marvin, a zanimljivo što je on inače bio marinac po zvanju, pa su imali pravog čovjeka za ulogu njihovog šefa. Film mi je inače najbolji na početku i kad su na vojnim vježbama, a završna akcija traje dosta dugo i iznenađuje količinom glavnih likova koje Nijemci "pokokaju". Film inače kao da je daleko ispred svog vremena (1967.!) i kao da ga je radio Tarantino!Cool
  • #9
    3 0

    postova:203
    franorobert @ 16.9.2013. 0:02

    Major John Reisman: What do you think, Sergeant?

    Sergeant Clyde Bowren: I think you'll do just fine, sir.

    Major John Reisman: Don't give me that! I said what do you think?

    Sergeant Clyde Bowren: I think the first chance one of those lovers gets, he's going to shoot the Major right in the head... sir.

    legendarno!

  • #10
    4 0

    postova:242
    smarkovi @ 16.9.2013. 14:25
    U ovom filmu nema Clinta,ali je zato hrpa drugih,Saterlend,Marvin,Kasavets,Savalas,Bronson...
  • #11
    2 0

    postova:242
    smarkovi @ 16.9.2013. 14:27
    Film koji si zamjenio je Orlovo gnjezdo gdje glumi i Barton
  • #12
    4 0

    postova:311
    auran @ 17.9.2013. 0:04

         12 žigosanih je sjajan film koji se može gledati uvijek iznova i svaki put je dobar. Glumačka postava je odlična, uloge pogođene i izvrsno odglumljene, a akcijske sekvence napete i vješto režirane. Film za sva vremena s univerzalnom temom koja je aktualna u vrijeme bilo kojeg rata. 

         Evo jedne zanimljivosti: za vrijeme Drugog svjetskog rata glumac Lee Marvin se borio na Pacifiku i u jednoj je bitci bio ranjen u guzicu. Dok su ga odnosili s bojišta svom je najboljem prijatelju vikao da piše njegovoj ženi i kaže joj da proda zahodsku školjku jer da on više nikada neće moći srati. Naravno, nakon rata kad se proslavio kao glumac, ta priča o njegovom ranjavanju je oduševljavala mnoge koji su uvijek iznova tražili da im ju prepričava, a kad bi im odgovarao na upit gdje su ga Japanci ranili svi su rikavali od smijeha. I tako je čovjek postao slavan zbog svoje guzice. Namiguje

  • #13
    5 1

    postova:2916
    gorlock @ 17.9.2013. 14:45

    Da, odličan film koji sam zaboravio uvrstiti u top 10!

    koliki bi zapravo morao biti taj top 10.

  • #14
    1 0

    postova:52
    michaela marić @ 10.1.2015. 1:24

    Odličan film, koji sam pogledala ne znam ni sama koliko puta i opet ga s radošču pogledam kad imam priliku!  Meni jedan od najboljih ratnih filmova!

  • #15
    0 1

    postova:228
    atlantiday @ 5.8.2018. 14:06

    Najbolji ratni film, može se uvijek pogledati, uvijek fenomenalan.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala