Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Ratovi zvijezda: Nova nada

1 2
  • #1
    7 0

    postova:55
    ekran @ 11.8.2012. 15:45

    Čudno što nema komentara za ovo SF remek djelo. Pod remek djelo svrstavam prva tri filma, koji su genijalni.

    Komentar na Lucasove promjene originalnih SW-a:

  • #2
    4 0

    postova:256
    karter @ 18.12.2012. 16:25

    Zadnja tri Lucasova nema ni smisla komentirati. Ovdje je zbilja riječ o nečem novom u filmskoj industriji, zabavnom, maštovitom i komercijalnom prvi put napravljenom na ovakav način (vjerojatno prvom pravom blockbusteru). Danas specijalni efekti izgledaju smiješno no za ono vrijeme nešto ovakvo napraviti svaka čast. Inače uvijek sam od tri originalna preferirao empire strikes back. 8/10

  • #3
    4 3

    postova:416
    taurus @ 24.1.2013. 16:36

    Klasična priča o borbi između dobra i zla ugrubo upakovana u SF žanr,s time da u priči dominira fikcija nad "naučnim" te možemo slobodno reći da se radi o svojevrsnoj "space" bajci.Kao takva,sa donekle jednostavnom ali efektnom pričom,likovima sa kojima se publika može "poistovjetiti" i revolucionarnim specijalni efektima,ona je udarila temelj mnogim djelima koja će uslijediti i s pravom se svrstava u jedno najznačajnih dijela sedme umjestnosti.

    Lucas je pogodio sa svim aspektima ovog filma,od odabira glumaca preko lokacija snimanja do nezaboravne muzike koja svakoj sceni daje poseban šarm i danas naprosto ne možemo govoriti o Star Wars filmovima bez da se odmah ne sjetimo genijalnog rada J.Williamsa.

    Star Wars nam je ponudio jednu novu mitologiju,jedan novi svijet koji osvaja maštu gledatelja svakim novim prizorom i svakim novim likom kojeg upoznamo te kao takav predstavlja jednu od rijetkih zvijezda koje ne blijede na filmskom nebu.

  • #4
    1 4

    postova:28
    tatooineblog @ 26.2.2013. 20:03

    Što se mene tiče, HTV-ov ciklus Star Wars filmova započinje tek s OVIM filmom :D
    Tatooine Blog

  • #5
    3 2

    postova:2527
    bearfoot @ 16.3.2013. 0:29

    ne znam koliko puta sam gledao ovaj i ostale filmove serijala, uključujući i nove uradke, istina prošlo je puno vremena od zadnjeg gledanja Nove nade i s nestrpljenjem sam dočekao film, iako radnju znam napamet...jasno mi je što je to učinilo taj film i cijelu priču toliko popularnom, ali danas mi se čini da je linija između uspjeha i propasti ovog filma bila vrlo tanka, s jedne strane upravo genijalna ideja sa savršenim maketama i efektima koji su im dali uvjerljivost, a s druge strane dijelovi filma na razini loše b produkcije, gdje prvenstveno mislim na sam početak filma, pa laserske pucaljke čija je jedina svrha promašiti metu, pa prizor u spremištu otpada...da ne nabrajam dalje jer moram imati na umu datum snimanja filma i da je to space opera, fantastika a ne znanstvena fantastika...ipak je priča ta koja je dala snagu filmu pa tako i nastavke, kao i savršena marketinša i promotivna podrška u koju se uključila i industrija igračaka...cijelo vrijeme filma žalio sam za vremenima kad je isti u meni izazivao oduševljenje i raspirivao maštu, kada su mi likovi i njihovi postupci izgledali močni i smisleni... neki raniji filmski biseri bliske ili iste žanrovske tematike nisu izgubili na čaroliji i s vremenom su postali snažniji, Novu nadu vrijeme je pregazilo, što ne umanjuje njen doprinos razvoju žanrovske tematike filma pa i razvoju filmske industrije općenito...

  • #6
    5 0

    postova:26
    mihailo valjetić @ 12.7.2013. 23:35

    Odličan film, za vrijeme u kojem je napravljem, efekti su odlični. Oduvijek sam slušao i gledao serije kako spominju Star Wars i zanimalo me je što je tu toliko zanimljivo. Naravno, moraš pogledati sva tri filma da bi shvatio pravu važnost ovih filmova na filmsku industriju. Stvarno odlično!

  • #7
    4 1

    postova:228
    atlantiday @ 11.10.2013. 20:32

    Za mene je ovo sf poezija (mislim na cijeli serijal zvjedanih ratova), a James Earl Jones... taj glas... nezaboravno!

  • #8
    2 0

    postova:228
    joker12 @ 16.10.2013. 12:23

    S najboljim mogućim startom najbolje ZF sage ikad, George Lucas je drugim redateljima pokazao isplativost snimanja blockbustera i stvari više nikad nisu bile iste.

  • #9
    0 2

    postova:50
    antia @ 27.6.2014. 11:40

    Star Wars je film s kojim je zapravo i poceo SF zanr,obozavam ovaj film,George Lucas napravio je odlican posao kao redatelj i scenarist,definitvno jedan od najboljih filova 1977,70-ih,a i uopce,vizualni efekti izvanredni za godinu iz koje film dolaze,odlicni Alec Guieness kao Obi-Wan Kenobi,ovaj dio filma donio nam je neke od nezaboravnih Star Wars trenutaka kao sto odlicni pocetak filma,SPOILER Unistavanje Alderaana, te perfektni kraj filma

    Moja ocjena 9.90

  • #10
    2 2

    postova:2527
    bearfoot @ 27.6.2014. 13:25

    oooo, antia, ooooooooo, nemoj ti tu "zapravo"...usro ga do jaja....

  • #11
    0 3

    postova:1962
    aya @ 27.6.2014. 17:17

    ....da Star Wars započeo....odvali i ostane živ!

  • #12
    0 4

    postova:72
    lizistrata @ 27.6.2014. 17:40

    @antia daj ubuduće pročitaj što si napisao prije nego postaš

  • #13
    3 0

    postova:50
    antia @ 28.6.2014. 22:53

    Okej moje duboke isprike mislim da vise necu baratat informacijama u koje nisan 100% siguran hahaha samo sam napisao sto mislim nije ni bilo na pameti u tom trenutku masa filmova otprije,eto ko prizna pola mu se prasta valjda??hahaha

  • #14
    3 2

    postova:2527
    bearfoot @ 29.6.2014. 13:56

    da, pola...nemaš sreće, da si hrvatski političar sve bi ti se oprostilo...

  • #15
    1 0

    postova:50
    antia @ 29.6.2014. 14:33

    HAHAHA sve okej onda!!!

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala