Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Posljednji Mohikanac

1 2
  • #1
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 6.2.2009. 10:56

    Jako dobar film!

    Odličan izbor glumaca, odlična gluma, besprijekorno adaptiran roman, glazba koja se uklapa u cijeli vrhunski odrađeni projekt.

    Film koji se gleda i po nekoliko puta i uvijek je na svoj način zanimljiv...

    Obavezno pogledati!

    Ocjena 8/10.    

  • #2
    0 2

    postova:2915
    gorlock @ 6.2.2009. 18:48

    Jako dobar film!

    Odličan izbor glumaca, odlična gluma, besprijekorno adaptiran roman, glazba koja se uklapa u cijeli vrhunski odrađeni projekt.

    Film koji se gleda i po nekoliko puta i uvijek je na svoj način zanimljiv...

    Obavezno pogledati!

    Ocjena 8/10.    


    buzdovan

    Slažem se s ocjenom, dobar film i jednako sam ga i ja ocijenio, ali zašto 8/10. Pa evo jedan razlog, i u ovom filmu baš kao primjer i Hrabro srce i kao i u većini drugih filmova, glavni glumac je sve naj naj u najboljem svjetlu, dok svi ostali sporedni glumci u bitkama zaista izgledaju kao prljava banda razbojnika.

    Hoću reći prevelika je razlika između dobra i zla što nije potrebno naglašavati.



     

  • #3
    0 1

    postova:580
    arnol @ 6.2.2009. 21:57

     Gledati svakako !

    Film koji se pamti i uz koji se plače ( ja ) ! 

  • #4
    0 0

    postova:12
    gpopovi3 @ 30.11.2009. 15:30

    Ovo ekraniziranje knjige uz koju sam odrastao uvijek iznova djeluje na mene i što reći nego da ovaj film svrstavam među 20 MOJIH najdražih.

    Ocjena 9 od 10 

  • #5
    1 1

    postova:1962
    aya @ 30.11.2009. 23:54

    Ja bih se možda usudila reći i 10/10 Laughing!

    U svakom slučaju, uvijek ga svrstavam među 10 najdražih!

  • #6
    1 0

    postova:311
    auran @ 26.12.2010. 10:18

    ...u ovom filmu baš kao primjer i Hrabro srce i kao i u većini drugih filmova, glavni glumac je sve naj naj u najboljem svjetlu, dok svi ostali sporedni glumci u bitkama zaista izgledaju kao prljava banda razbojnika.

    Hoću reći prevelika je razlika između dobra i zla što nije potrebno naglašavati.

    gorlock

    Interesantno, ali kad su "Patriot" i "Duga mračna noć" u pitanju, to ne važi, je li? Kad si netko kao "mudrac" Gorlock uzme za pravo da donosi zaključke o filmovima i nameće ih svima ostalima kao jedine ispravne i objektivne (što, dakako, nipošto nisu), dobivamo obična naklapanja jednog potpuno ispraznog i frustriranog tipa, ega veličine Eiffelovog tornja, zbog čega non stop i visi na ovome portalu! 

    Svrha MojTV portala je razmjena mišljenja i stavova, te diskusija o filmovima i serijama, a ne isključivo nametanje svojih, bez ostavljanja prostora za drukčija viđenja ili interpretacije! Tko god je upoznat s logikom i donošenjem sudova, shvatiti će o čemu govorim!  

    Što se tiče samog filma, "Posljednji Mohikanac" je uistinu sjajno snimljen film u kojem pažnju plijene prekrasni prizori netaknutog krajolika i Indijanaci (njihova kultura i suživot s prirodom), te sukob svjetonazora novopridošlih bijelaca i starosjedilaca Indijanaca! Film prikazuje besmisao ratovanja i ubijanja (nebitno da li za kralja, vjeru, državu ili štogod treće), mržnje i osvete, što se odražavaju kako na same Indijance i civile, tako i na dvoje glavnih protagonista koje glume Daniel Day-Lewis i Madeleine Stowe, ali i na drugi par između bjelkinje i Indijanca, čija romansa na žalost završava tragično!

    "Posljednji Mohikanac" je film koji i nakon više gledanja uvijek iznova biva svjež i zanimljiv! Poput Shakespearovih drama i "Posljednji Mohikanac" je postigao bezvremenski status, zahvaljujući prikazu svih ljudskih vrlina i slabosti, te utjecaja koje društvo i okolnosti imaju po slobodu i ljudske sudbine!  

  • #7
    0 1

    postova:513
    bozoli @ 26.12.2010. 10:55

    Ok, idemo redom. Ne slažem se u potpunosti s Gorlockom da je film polariziran između dobra i zla (dobro = indijanci i Cora, protagonistica). Jedan primjer su paravojska koji su svi odreda dobri, ali neki ostaju uz generala, drugi ne. Drugi primjer je Duncan, britanski časnik zaljubljen u Coru, koji, iako je seronja (jel smijemo reći seronja na ovom portalu?) tijekom cijelog filma, ipak se na kraju iskupi svojom žrtvom (ako je i to malo pretjerano).

    Drugo, ne razumijem Auranov komentar u svezi Gorlocka i njegovog mišljenja. Nisam dobila dojam da je Gorlock nametao svoje mišljenje nikome, i ne treba se ljude hvatati za svaku riječ koju su napisali. Možda u svijetlu ostalih tema s komentarima Auran ima neki razlog zašto je ovo napisao, ali gledajući samu ovu temu, ja sam osobno dobila upravo suprotan dojam.Čemu prepucavanja? Komentar jedne osobe je jednako vidljiv kao komentar druge.Na čitatelju je da odredi s kim se slaže, a s kim ne.

    Što reći o filmu osim da je to jedan od rijetkih kojima dajem čistu desetku, i da ga svrstavam među prvih tri najomiljenijih filmova.

     Film ima mnogobrojne "cake", ali nisam mislila da ću i nakon četvrtog gledanja pronaći još jednu. Naime, nikada mi nije bilo jasno kako se to Uncas, brat od "bijelog Mohikanca" zaljubljuje u Corinu sestru Alice. Bilo mi je to malo jadno - dva brata se zaljube u dvije sestre. Dok nisam opazila scenu u kojoj Uncas tuguje za mrtvom Cameron ženom (koja mu je možda predstavljala lik majke) i kako joj je Alice vrlo slična.

    Osim toga, je li nekome jednako strašno smetalo, kao i meni, da su izbacili frikin 3 scene, sve od reda smrti, na kraju?!? Znam da je Božić, ali bilo je već četvrt do ponoći i izmasakrirali su završetak filma!!

  • #8
    1 2

    postova:666
    doom @ 26.12.2010. 10:59
    meni film  osobno nije nist zanimljiv i tolko mi je dosadan da ga nikad nisam dokraja pogledal....eto !!
  • #9
    1 1

    postova:513
    bozoli @ 26.12.2010. 11:02
    meni film  osobno nije nist zanimljiv i tolko mi je dosadan da ga nikad nisam dokraja pogledal....eto !!
    doom

    lol!
  • #10
    0 3

    postova:2915
    gorlock @ 26.12.2010. 11:07

    Interesantno, ali kad su "Patriot" i "Duga mračna noć" u pitanju, to ne važi, je li? Kad si netko kao "mudrac" Gorlock uzme za pravo da donosi zaključke o filmovima i nameće ih svima ostalima kao jedine ispravne i objektivne (što, dakako, nipošto nisu), dobivamo obična naklapanja jednog potpuno ispraznog i frustriranog tipa, ega veličine Eiffelovog tornja, zbog čega non stop i visi na ovome portalu! 

    Svrha MojTV portala je razmjena mišljenja i stavova, te diskusija o filmovima i serijama, a ne isključivo nametanje svojih, bez ostavljanja prostora za drukčija viđenja ili interpretacije! Tko god je upoznat s logikom i donošenjem sudova, shvatiti će o čemu govorim!  


    Auran


    Dobar dan.

    Kao i u većini slučajeva svratim na portal, vidjeti što bi moglo biti zanimljivo na tv-u, ili pročitati nešto što bi moglo biti zanimljivo. Danas pogledam, što kažu za film Posljednji Mohikanac - za koji sam napisao post prije 20-tak mjeseci i jako lijepo se nasmijah LaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughing   

    Zapravo toliko da to ne mogu opisati niti rječima, niti smajlićima Laughing  

    Film sam komentirao i neću više.

    Niti tebe neću komentirati Auran, dovoljno si napisao sam o sebi - što puno govori o tebi.

    Vrlo interesantno je u svakom slučaju kako jedna lijepa Božićna čestitka može djelovati negativno, pa tako i na tebe, ali i to dovoljno govori samo o tebi samom. Nisi ništa napisao tamo, ali zato eto tebe ovdje, ajde sada lijepo u potragu za još nekim od mojih postova - PA U NAPAD. Laughing  

  • #11
    0 1

    postova:311
    auran @ 26.12.2010. 12:43

    Ok, idemo redom. Ne slažem se u potpunosti s Gorlockom da je film polariziran između dobra i zla (dobro = indijanci i Cora, protagonistica). Jedan primjer su paravojska koji su svi odreda dobri, ali neki ostaju uz generala, drugi ne. Drugi primjer je Duncan, britanski časnik zaljubljen u Coru, koji, iako je seronja (jel smijemo reći seronja na ovom portalu?) tijekom cijelog filma, ipak se na kraju iskupi svojom žrtvom (ako je i to malo pretjerano).

    Drugo, ne razumijem Auranov komentar u svezi Gorlocka i njegovog mišljenja. Nisam dobila dojam da je Gorlock nametao svoje mišljenje nikome, i ne treba se ljude hvatati za svaku riječ koju su napisali. Možda u svijetlu ostalih tema s komentarima Auran ima neki razlog zašto je ovo napisao, ali gledajući samu ovu temu, ja sam osobno dobila upravo suprotan dojam.Čemu prepucavanja? Komentar jedne osobe je jednako vidljiv kao komentar druge.Na čitatelju je da odredi s kim se slaže, a s kim ne.

    Što reći o filmu osim da je to jedan od rijetkih kojima dajem čistu desetku, i da ga svrstavam među prvih tri najomiljenijih filmova.

    Film ima mnogobrojne "cake", ali nisam mislila da ću i nakon četvrtog gledanja pronaći još jednu. Naime, nikada mi nije bilo jasno kako se to Uncas, brat od "bijelog Mohikanca" zaljubljuje u Corinu sestru Alice. Bilo mi je to malo jadno - dva brata se zaljube u dvije sestre. Dok nisam opazila scenu u kojoj Uncas tuguje za mrtvom Cameron ženom (koja mu je možda predstavljala lik majke) i kako joj je Alice vrlo slična.

    Osim toga, je li nekome jednako strašno smetalo, kao i meni, da su izbacili frikin 3 scene, sve od reda smrti, na kraju?!? Znam da je Božić, ali bilo je već četvrt do ponoći i izmasakrirali su završetak filma!!


    bozoli

    Pozdrav Bozoli!

    Razlog zbog kojeg sam napisao prethodni post, u kojem se osvrćem na Gorlockovu tvrdnju, itekako postoji! Dovoljno je samo baciti pogled na njegove ranije tvrdnje da se stekne uvid o čemu govorim! Tvrditi i komentirati nešto nije ista stvar! 

    S ovim što si napisala potpuno se slažem i čestitam ti na pozornom praćenju filma i detaljima koje si uočila (pogotovo ovo s Uncasom, pokojnom Cameronicom i Alice što malo ljudi prepozna Smile)! U pravu si i što se tiče cenzure, film su potpuno izmesarili (i to vrlo očito) u onom dijelu kad Uncas pada preko ruba i kad se Alice sama baca s litice! Šteta, jer su ti prizori sastavni dio radnje koja je na ovaj način osakaćena, a odnos Uncasa i Alice, na neki način ostao nedorečen! Umjesto da se ovako radikalno režu scene, mislim da je dovoljno staviti oznaku dobne granice! Smile

  • #12
    1 1

    postova:1962
    aya @ 26.12.2010. 13:19

    Nemam običaj više puta komentirati filmove, ali ovo što je sinoć Nova napravila je neoprostivo kasapljenje filmskog remek-djela. Zaista sam se iskreno veselila po n-ti puta pogledati jedan od, meni osobno, najdražih filmova i ostala sam neugodno iznenađena (da ne upotrijebim teže riječi), kada sam shvatila da najupečatljivije scene (a koliko puta sam gledala film, znam ih napamet), koje prve padaju na pamet na spomen ovog filma, redomice nedostaju....

    Naposljetku, od frustracije sam odustala na 2/3 filma, od straha da će još neka od nezaboravnih scena biti naprosto izrezana. Koliko iz prethodnih komentara vidim, imala sam i pravo...

    Žalosno, neoprostivo i bez ikakvog razloga (kao što je Bozoli rekla, film je prikazan relativno kasno, ako je netko mislio da će rečene scene uznemiriti nejaku dječicu, koja se većeg nasilja nagledaju u reklamama ili "akcijskom ponedjeljku").

    Prepucavanja oko kvalitete filma uopće neću komentirati, svatko ima pravo na svoje mišljenje, s kojim se mogu ili ne moram složiti. Ja sam odavno rekla da je ova verzija "Posljednjeg Mohikanca" meni osobno jedan od najboljih filmova, jedini kojem sam do sada dala čistu desetku (ali to je moje mišljenje i ne umišljam da sam kvalificirani filmski kritičar, ukoliko su i oni uopće kvalificirani - zapravo se na kraju ionako sve svodi na mišljenje "običnih" gledatelja).

    I za kraj...trailer, u kojem ipak ima više bitnih scena, nego u sinoćnjoj, izmasakriranoj, verziji...

     

    I da, žao mi je samo onih gledatelja, koji su sinoć možda prvi puta gledali film, zaista su ostali uskraćeni....

  • #13
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 26.12.2010. 14:28

    Maloprije sam bio na kavi s frendom koji je jučer drugi puta gledao film. Ostao sam šokiran spoznajom kako je ovaj vrhunski film doslovno osakaćen. Kaže mi da je izbačena hrpa scena koje su doslovno bile nositelji ove priče!? Još jedan u nizu kretenskih postupaka naših uredničkih mozgova.

    Koji kurac spomenuti kvazi moralisti nisu umjesto ovog filma pustili neku od starijih verzija Vinetua!?   Laughing

  • #14
    0 1

    postova:560
    crnisokol @ 26.12.2010. 16:04
    da i meni ide na živce kad izbacuju scene iz filmova...a i primijetio sam da u zadnje vrijeme na novoj ili rtl-u (nisam sigurn koji prog.) ubace vijesti od nekih pola sata na pola filma pa onda nastavak..i to oko ponoći..taman zadrijemam prije nego se nastavi film
  • #15
    0 3

    postova:2527
    bearfoot @ 20.10.2011. 15:53

    izvrsni glumci su svojom snagom i ljepotom(mljac) uspjeli dati dodatnu vrijednost ovom filmu i likovima priče...

    rekao bih vjeran prikaz kaosa rata za neovisnost, prekrasni prizori, prekrasna zvučna kulisa, prava filmsak poslastica, umjetnost čak....

    film je to koji će se gledati još puno puta, ne na komecijalnim televizijama naravno....a i roman vidim treba pročitati

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala