Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Bilo jednom u Americi

1 2 3
  • #1
    1 3

    postova:2916
    gorlock @ 3.2.2009. 22:02
    Na programu:
    8.2.2009 0:25 (NOVA TV)
    Upravo ste opisali najbolje sam film na početku: "Veličanstvena priča u kojoj pratimo životni put dva problematična dječaka."
    Nemam što mnogo dodati film je maestralan !  
  • #2
    1 0

    postova:580
    arnol @ 3.2.2009. 22:10

     Vrhunsko remek-djelo velikog majstora filma sa izvrsnim glumcima !

    Gledati i uživati u ovom zaista odličnom filmu ! 

  • #3
    1 1

    postova:541
    franz @ 3.2.2009. 22:14

    .. već sam prije napisao da mi je ovo jedan od najboljih filmova! uvijek dobar za pogledati!!

    franz

  • #4
    1 0

    postova:580
    arnol @ 3.2.2009. 22:33

     Dečki ovo je za slavlje, nakon toliko bezličnih filmova.

    Živjeli !

  • #5
    1 1

    postova:540
    zubak @ 30.10.2010. 13:25

    JEBENOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO DOBARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR FILMMMMMMMMMMMMMMMMM.

    JEBENOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

    REMEK DJELOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

    Volim takve filmove,imaju nesto posebno u sebi.

    N.Y.C

    Valle R i J.Gotti.

    Coney Island ,Brooklyn-F

    Hvala vam

  • #6
    1 2

    postova:1962
    aya @ 30.10.2010. 15:09

    Definitivno jedan od najboljih filmova koje sam ikad gledala!

    Onaj početak sa zvonjavom telefona je neponovljiva scena!

    Nego, wtf is FTV???

  • #7
    1 3

    postova:2916
    gorlock @ 30.10.2010. 23:05

    Definitivno jedan od najboljih filmova koje sam ikad gledala!

    Onaj početak sa zvonjavom telefona je neponovljiva scena!

    Nego, wtf is FTV???


    aya

    FTV = federalna televizija BiH
  • #8
    2 1

    postova:17
    barbaboro @ 11.5.2011. 22:17

    Već sam u prijašnjim postovima, prilikom komentara o boljim ili lošijim filmovima, napisao da "Bilo jednom u Americi" ne smatram samo filmom.

    To za mene nije (samo) film, to je remek-djelo. To mi je daleko, daleko najljepši film koji sam gledao, nalazi se na daleko isturenom prvom mjestu mojih omiljenih filmova. Moja ocjena filma? 10? Nema veća ocjena?

    Kao već etablirani redatelj kultnih špageti-vesterna Sergio Leone se je okušao se u, za njega, novom žanru, i odmah postavio svima teško dostižan uzor. Zašto? Zato jer je ovaj film po meni - savršenstvo.

    Film je neopisivo nostalgičan, cijelo nas vrijeme podsjeća na prohujalo djetinjstvo i mladost, a jako bi nepravedno bilo ne spomenuti da tu nostalgičnost dodatno produbljuje prekrasna, maestralna glazba neponovljivog Ennia Morriconea (skladatelja najpoznatije filmske teme ikada - onog zviždukanja iz filma "Dobar, loš, zao").

    I, upravo je ta predivna Morriconeova glazba ono što "nosi" ovaj film. Jer imam osjećaj da bi ta Morriconeova glazba u nekom drugom filmu, ili ovaj film s nekom drugom glazbom bili čisti pojam disonantnosti. A ovako, ispalo je savršeno - predivan film, predivna glazba.

    Tako npr. scena u skladištu u kojoj mala Deborah svome dečku Noodlesu recitira stihove iz "Pjesme nad pjesmama", pri tom improvizirajući, i dodajući svoje komentare na njegov neuredan izgled, a sve to dok na gramofonu svira "Deborah's theme", meni je najljepša scena u povijesti filma. (https://www.youtube.com/v/E0jFrXO22_o&feature=related)

    Do sada sam ovaj film gledao sigurno... 10-ak puta (a možda i još koji puta, ne brojim) a do kraja života gledat ću ga još mnogo puta (ako ne riknem iznenada).

    Ako su "Ben-Hur" i "Titanic" dobili po 11 Oscara, e...onda ih je "Bilo jednom u Americi" trebao dobiti 12. A zašto nije dobio ni jednog Oscara, i da li je uopće bio u konkurenciji, ne znam....

    Taj 12-i  Oscar bio bi Oscar za najbolju glazbu. Za bajkovitu Morriconeovu glazbu, koja je toliko lijepa da ja kažem: "uz tu se glazbu odmaraju anđeli". (https://www.youtube.com/v/Jj5Xczethmw)

    Sergio Leone je umro, ali je ovim remek-djelom sebi podigao neuništivi i vječni spomenik 

  • #9
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 19.5.2011. 11:08

    nadam se da ću jednog dana pogledati original, full verziju fima...nešto čitam da se radi na tome...

    uzrok "propasti " filma na američkom tržištu i nijedna  nominacija za Oskara upravo je u iskasapljenoj i cenzuriranoj verziji koja je prikazana na njihovom tržištu...iako mislim da full verzija nije nikada ni prikazana široj publici...

    što se mene tiče najljepša scena filma je Deborah-in ples....

    Yesterday od Beatles-a mi nikako nije legao u film....ko šaka u oko...

    volio bih da je "mlada" glumačka ekipa bila bolja....

  • #10
    1 0

    postova:15
    babel @ 13.11.2011. 16:08
    I meni nije jasno kako ovaj film nema nijednog oskara(zasluzuje oskar za sve kategorije), kao i film "Ponocni ekspres|...Ali , ukusi su razliciti...Ja bih ustanovio posebnu filmsku nagradu,znacajniju od oskara a nagrada bi se zvala- Bilo jednom u Americi :o) Film je jednostavno remek djelo.
  • #11
    0 0

    postova:24
    noodles @ 29.2.2012. 22:22

    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

    Bez rijeci sam

    mislim da moj nik sve govori

    najbolje remek djelo ikada snimljeno na bjelosvijetskim prostorima

    ocijena

    100/10-ako moze tako

  • #12
    0 1

    postova:200
    mary89 @ 5.11.2012. 14:31

    Napokon ga sinoc pogledala do kraja, od ja mislim treceg pokusaja, prvi put sam odustala na samom pocetku a drugi put kada je zavrsio u zatvoru, ja mislim da sam ga pokusala jos par puta gledati ali nije islo, ali eto jucer sam ga napokon pogledala do kraja :)

    Nema potrebe pricati puno o genijalnoj glumi, genijalnoj prici, genijalnoj reziji, genijalnoj kameri, kostimima, i jos genijalnijoj glazbi. U filmu se moze cuti i moja najdraza pjesma Yesterday od Paul McCartney-a, savrsena scena, obozavam je.

  • #13
    0 0

    postova:1473
    buffalobill @ 6.11.2012. 10:17

    ..da,ne znam samo zasto si odustala  u ta prva dva pokušaja
    nemam ništa posebno reći o tom filmu,ocjena 10 dovoljno govori sama za sebe

  • #14
    0 2

    postova:1962
    aya @ 6.11.2012. 13:47

    @ mary89

    Fakat, nije mi jasno, dva puta odustaneš, još par puta ga pokušavaš pogledati i ne ide i na kraju kada uspiješ (jeiiiiii), sada ti je sve pregenijalno??!! Mislim, naravo da je, samo kako to da ti prije nije išlo, gledala do pola i nisi mogla dalje, unatoč genijalnosti?!

  • #15
    2 0

    postova:200
    mary89 @ 6.11.2012. 14:21

    Pa dobro to sto ga nisam pogledala od prvi put ne mora znaciti da je film meni bio los, jednostavno nisam bila u tom trenutku (tj. trenutcimaSrami se) raspolozena za ovakav film, nije mi bio dosadan samo nisam bila dovoljno skoncentrisana za film koji traje 230 minuta  :) A nisam zeljela pokvariti dozivljaj ovakvog filma svojim raspolozenjem, zato sam sacekala perfektno vrijeme i raspolozenje. :)

1 2 3
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala