Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Tragači

1
  • #1
    1 3

    postova:2915
    gorlock @ 3.6.2011. 23:16

    "Kompleksni, čak netipični vestern koji se može opisati i kao klasična odiseja Divljim zapadom, no i kao vrlo slojevit prikaz čovjekovih motiva za osvetu te za rasnu nesnošljivost koju film kritički razmatra, iako je uvijena u romantični okvir putovanja." 

    Gore navedeno, jako lijepo sročeno. 

    Ovo je vrhunsko filmsko ostvarenje. 

  • #2
    3 2

    postova:1962
    aya @ 30.12.2013. 2:32

    Bezvremenski klasik, jedan od najboljih westerna ikad.

  • #3
    2 0

    postova:237
    pisatel @ 22.2.2016. 12:21

    Svakako među boljim vesternima iako je opet pitanje koliko je netipičan kada prikazuje još jednom indijance u lošem svijetlu, pojavljuje se John Wayne i naravno Dolina Spomenika uz koju čovjek može dobiti predodžbu da su kauboji generalno živjeli jedino uz taj dio SAD-a...

    Da se komentirati neke detalje kao recimo ušminkanu N.Wood u ulozi otete djevojke ili tipične uštirkane kauboje kao na reklami za neki deterdžent usred pustinje no to su manje stvari pogotovo sa obzirom na razdoblje kada je to snimano.

    Karakterizacija likova pogotovo Wayne-a i borbe sa mržnjom je dosta dobra, želja za osvetom i zapravo prikaz čovjeka bez umjetne političke korektnosti koja vjerojatno ne bi dozvolila da se ovako nešto uopće snimi u današnje vrijeme.

  • #4
    1 1

    postova:104
    filmofil2004 @ 22.2.2016. 13:54
    Kultni klasik.Nema se što dodati.
  • #5
    1 3

    postova:1473
    buffalobill @ 22.2.2016. 15:22

    cak je i trbušasti johnny koliko se sjecam bio na visini zadatka, jer mu valjda ford nije dao da izvodi one saljive gegove

  • #6
    1 0

    postova:128
    mario1505 @ 22.2.2016. 22:07

    Odlican svevremenski klasik. 

    John Wayne je bio lik kakvih vise nema. A John Ford nije dozvolio nikome nikada nikakve gegove. Frajer je bio psiho tiranin s kojim hrpa glumaca nije zeljela suradjivati (ili jesu jednom i nikad vise), usprkos tome sto je genijalno rezirao. 

    Of topic: Sinatra imao tulum u hotelu u kojem je slucajno bio i The Duke. Muzika je bila preglasna, Wayne se dosao pozaliti na buku. Sinatrin bodyguard mu se bahatio pa ga je Duke jednim udarcem poslao u zemlju snova. Muziku su ubrzo potom utisali. 

  • #7
    1 3

    postova:1473
    buffalobill @ 22.2.2016. 23:32

    i to bi trebalo imponirati ? pa zna se da je bio pijanac i incidentan,a znas ti da je imao broj cipele 38 ? od tuda i onaj legendarni gegavi hod jer je tesko odrzavo ravnotezu,vec sam napisao u drugoj temi da je upropastio gotovo svaki western u kojem se pojavio,ne da mi se vise o tome,usput  o sinatri imam jos gore misljenje
    ne volim te macho seljacine i gotovo

  • #8
    1 0

    postova:128
    mario1505 @ 23.2.2016. 10:40

    neki od najvećih ljudi u povijesti ljudskog rodda su bili pijanci i incidentni...dobrodošao u svijet odraslih.

    Znam puno od John Wayne-u, isto kao što znam jako puno o Jimmy Stewartu, Gregory Pecku i Henry Fondi. Ne "rade" više takve glumce danas.

  • #9
    0 2

    postova:1473
    buffalobill @ 23.2.2016. 11:41

    pa normalno da su bili pijanci pa nista pametno u umjetnosti,za razliku od znanosti valjda, nije nastalo na casi mlijeka ili vode,ali john waynei je nekako precijenjen,npr henry fonda kojeg si spomenuo u covjeku sa zlatnim koltom mi je visoko postavio kriiterije,wayne je,mozda cak ne svojom krivicom, usao u klisej westerna kakvi su snimali u ono vrijeme,western/komedije a to mi je danas smijesno i nekako blesavo i ne lezi mi..eto

  • #10
    0 0

    postova:128
    mario1505 @ 23.2.2016. 11:46

    pošteno :)

  • #11
    0 0

    postova:128
    mario1505 @ 23.2.2016. 13:05
    A to kad si spomenuo kak je malu nogu imao Wayne, pa John Ford ga je ubijao rugajuci mu se radi toga na setu snimanja. Zbilja ugodan covjek taj Ford
  • #12
    2 0

    postova:237
    pisatel @ 23.2.2016. 15:56

    Vezano uz John Wayne-a on je tipičan primjer kako se "typecasting" glumca veže za određenu ulogu nešto kao Bruce Willis u ulozi razbijača ili pak M.Freemana uvijek u ulozi nekog ubermudrog starca...

    Možda nije među najjačim glumcima ikada, no čovjek svejedno je glumačka legenda koja zna glumiti mada ako to nije vestern onda uvijek neki film makar vezan uz neku ratnu priču, a vrlo rijetko se pojavljuje u filmovima izvan ta dva žanra.

    Možda zato što nije mogao sudjelovati u 2. svj. ratu je i sam bio sklon "nadoknaditi" to vesternima i ratnim filmovima na neki način...

    Sa obzirom na hod dočaravao je ironično baš kauboja koji jaše dugo vremena u svom klasičnom geganju, a uz to kao i  visinu i veličinu te specifičan način govora koji je često koristio nije ga lako bilo koristiti za bilo kakve uloge...

    Sa obzirom na svoje stavove mnogi bi ga danas smatrali neandertalcem no u svoje vrijeme je bio muški idol i to je dobro iskoristio.

    Poznata je njegova rečenica da nikada ne vjeruje čovjeku koji ne pije.

  • #13
    3 0

    postova:128
    mario1505 @ 23.2.2016. 21:10

    Ne bih rekao da bi ga danas smatrali neandertalcem. Bio je on vrlo rjecit i odmjeren. A evo vidi kako je Trump popularan u SADu danas 2016.god. A kakvu retoriku Trump koristi. Neandertalci su gospoda za njega. 

  • #14
    0 1

    postova:1473
    buffalobill @ 23.2.2016. 21:38

    ova ti je dobra,i daleko manje opasni od njega

  • #15
    1 0

    postova:559
    nelson @ 21.10.2017. 19:18

    oo je za mene inajbolji wayneov western ocjena 9

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala