Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Valter brani Sarajevo

1 2
  • #1
    5 4

    postova:1
    madamic1 @ 6.5.2011. 12:18
    VRATIT ĆE SE VALTER, ***AT ĆE VAM MATER
  • #2
    4 1

    postova:211
    bumerang @ 6.5.2011. 17:56
    jos jedan od filmica koji su se nekad cekali sa gustom.Uvijek dobra nekadasnja glumacka ekipa.
  • #3
    4 1

    postova:1
    lejla jasarevic @ 25.11.2012. 19:52

    Ovaj me film uvijek iznova potrese.

  • #4
    3 1

    postova:1
    sana99 @ 26.3.2013. 14:51

    Uvjek dobra nekadasnja glumacka ekipa.Nekad smo sa nestrpljenjem cekali da gledamo njihove filmove.

    E da su danas svi Valter.

  • #5
    4 1

    postova:203
    franorobert @ 3.11.2013. 15:30

    Moj omiljeni ex-yu film, upravo zato što sadrži sve elemente jugoslavenske kinematografije, sama esencija... Desetka

  • #6
    3 2

    postova:256
    manuel robbery @ 3.11.2013. 16:23

    Danas Bata ne bi branio Sarajevo nego bi vrsio agresiju na njega.

  • #7
    6 1

    postova:311
    auran @ 3.11.2013. 19:31

         Mislim da je i Bata shvatio koliko je bio zaluđen početkom devedesetih i ispričao se zbog svojih komentara i reakcija u vrijeme rata. Na neki način Boris Dvornik i Bata Živojinović Jugoslavija su u malom, te kroz njih dvojicu možemo prepoznati odnos između Hrvata i Srba tijekom druge polovice 20.st.: njihovo veliko prijateljstvo (bratstvo i jedinstvo na djelu) koje se početkom rata pretvorilo u mržnju (obojica su se tada kompromitirali politikom i nacionalističkim ispadima) da bi se deset godina nakon rata izmirili i zažalili zbog nepromišljenih postupaka, izjava i reakcija što su upućivali jedan drugome, a na kraju ponovno sprijateljili, te ostali prijatelji sve do Borisove smrti. Jedan bez drugoga nisu mogli, kao što ni Hrvati niti Srbi ne mogu jedni bez drugih.

         Kako god, Valter brani Sarajevo jedno je od istaknutijih ostvarenja jugoslavenske kinematografije s najpoznatijim jugoslavenskim glumcima toga doba, zanimljivom pričom, akcijom, napetošću, atmosferom, prikazom špijunaže za vrijeme Drugoga svjetskoga rata u gradskim sredinama i scenama koje se pamte. Pogotovo ona antologijska na kraju (uvijek se iznova naježim kad pogledam tu scenu - u pozitivnom smislu, naravno) kada njemački časnik shvati tko je Valter, odnosno da je Valter...  

         A i najbolji akcijski redatelj bivše države, Hajrudin Krvavac, Michael Bay toga doba, dovoljan je mamac i mlađim gledateljima da posegnu za ovim filmom. Svakako neće ostati razočarani.Cool 

  • #8
    2 1

    postova:256
    manuel robbery @ 3.11.2013. 22:07

    Sve je to istina sto si ti rekao i moram konstatovati da si sve lijepo srocio ali ne mislim da se ispricao odnosno da je shvatio da je bio u krivu nego da se jednostavno dokazalo da je prijataljstvo iznad svega pa  tako i politike. Znali su se citav zivot,, provodlii mladost zajedno, zavadili su se ali u starosti nisu mogli jedan bez drugoga.

    Procitah nedavno neku Batinu izjavu u kojoj konstatuje da je moguce da je Milosevic ziv, odlijepio je skroz ali sta se tu moze nada se ipak je to njegov duhovni vodja i idol.

    Ipak to nije ni vazno, vazno je kao sto si rekao da je film je izvrstan i svakako jedan od simbola bivse drzave.

  • #9
    4 7

    postova:2915
    gorlock @ 4.11.2013. 20:59

    Apsurdno je prijateljstvo Bate i pokojnog Dvornika uspoređivati sa bilo čim. To što je bilo je između njih dvojice -  to nije odraz dviju nacija.

    Po meni su ovakovi filmovi smeće jugonostalgičarsko.

    Koji ih k***** sve tv postaje uopće emitiraju.

  • #10
    3 2

    postova:256
    manuel robbery @ 4.11.2013. 22:38

    To je vec u najmanju ruku blagi oblika nacionalizma i kao takav je nepodoban.

  • #11
    6 1

    postova:1962
    aya @ 4.11.2013. 23:19

    Ovo je portal o filmu i filmskoj umjetnosti, a cijeniti neko filmsko ostvarenje kroz vlastitu ideološko-političku zadojenost je, na ovom mjestu, blago rečeno - neprimjereno.

  • #12
    3 1

    postova:416
    taurus @ 4.11.2013. 23:34

    Slažem se sa prethodna dva komentara.Portal je namijenjen filmu i,iako svako ima pravo na svoje viđenje prošlosti kao i bivših i sadašnjih društvenih sistema, na njemu zaista nije mjesto za iskazivanje prezira prema istim.

  • #13
    3 5

    postova:2915
    gorlock @ 4.11.2013. 23:44

    madamic1 @ 6.5.2011. 12:18

    VRATIT ĆE SE VALTER, ***AT ĆE VAM MATER
    Baš zanimljivo, a kako tumačite ovaj prvi komentar ?
     
    Ovo je baš primjereno (nekome).
    I nisam ja taj koji je vršio usporedbe Bate i pokojnog Dvornika i ne spadam u grupu jugonostalgičara kao neki.
     
    Štoviše imam mnogo prijatelja na sve 3 strane, uostalom što se ja vama opravdavam.
     
    Nikoga niti sam napao niti prozvao. Popljuvao sam ovaj film i opet ću.
     
    Dake ovaj film spada u kategoriju jugonostalgičarskog smeća.
     
    I ne, ovo nije nacionalistička izjava.
     
    Tko je smatra takovom taj je nacionalist.
  • #14
    4 3

    postova:256
    manuel robbery @ 5.11.2013. 0:09

    Vidim da si veoma kategorican i ovo sto pises je toliko smijesno u neku ruku i zalosno da necu nastaviti sa takom raspravom u kojoj je glavni argument to je  film nastao u vrijeme Jugislavije i kao takav je los, velica se Jugoslovenstvo, ta drzava je bila trula a vi koji ne mislite tako ste komunjare i jugonostalgicari koji ne vole Hrvatsku.

    Zao mi je sto tako mislis ali nisi ti kriv vjerovatno se radi od odgoju.

  • #15
    4 6

    postova:2915
    gorlock @ 5.11.2013. 0:30

    manuel robbery @ 5.11.2013. 0:09

    Vidim da si veoma kategorican i ovo sto pises je toliko smijesno u neku ruku i zalosno da necu nastaviti sa takom raspravom u kojoj je glavni argument to je  film nastao u vrijeme Jugislavije i kao takav je los, velica se Jugoslovenstvo, ta drzava je bila trula a vi koji ne mislite tako ste komunjare i jugonostalgicari koji ne vole Hrvatsku.

    Zao mi je sto tako mislis ali nisi ti kriv vjerovatno se radi od odgoju.

    @manuel robbery, kao što vidiš sve to si ti napisao  zapravo pričaš o sebi. 

    Ništa nije čudno u tome da razni režimi snimaju filmove tematike upravo one koja im odgovora.

    Danas je to slučaj sa nekim američkim filmovima itd itd....

    Mnogi jugoslavenski fimovi su snimani tako da prikažu herojima ljude koji će biti prihvaćeni od svih narodnosti.

    Tako su nastale i mnoge jugoslavenske komedije.

    I da sere mi se od takovih filmova i od režima u kojima se ne smiješ jasno izraziti tko si.

    Hrvat sam, katolik, vjernik, poštujem prijatelje Muslimane i prijatelje Srbe. Imam tu čast sa njima blagovati njihove blagdane, kao i oni samnom moje.

    Ali nisam nikada bio jugoslaven niti ću to ikada biti.

    Valjda sam bio dovoljno jasan, po pitanju mene osobno. 

    A FILM JE SMEĆE I TO JE MOJ STAV.

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala