Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Misteriozni znakovi

1 2
  • #1
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 30.1.2011. 10:36

    Zanimljiv film, koji vam ne daje odgovor niti na jedno pitanje.

    Teško mi je odrediti je li ovaj film SF, horor ili neka vrsta psihološkog trilera ili drame.

    Često usporeni kadrovi omogučavaju da opazimo neke sitne detalje koji stvaraju osjećaj nelagode, uz pomno odabranu glazbu. 

    Usudio bih se reći kako neki dijelovi filma asociraju na neke stare Hitchockove filmove. 

    Inače na temu krugova u žitu napravljene su i razne dokumentarne serije koje se mogu pronaći na National Geografic Channelu.  

  • #2
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 30.1.2011. 12:24

    Redatelj je M. Night Shyamalan, još poznat po Šestom čulu, Zaselku, Neslomljivima, i posljednjem filmu Tha Last Airbender. I njegovi filmovi nikada nisu o banalnim detaljima poput krugova u žitu.

     Okosnica ovog filma je oprost bivšeg propovjednika čovjeku koji mu je ubio ženu, i Bogu koji je to dopustio. Fascinantna stvar Nighta jest da on u ovaj naizgled običan zaplet uspije upakirati izvanzemaljce, a da ti se priča ne čini previše nategnutom. Naravno da je i završetak fantastičan gdje svi oni mali detalji, kojima redatelj pridaje naizgled preveliku pažnju tokom filma, se povezuju u jasnu i logičnu cjelinusa jednim wow! faktorom.

    Glumski gledano, ovo mi je najboje izdanje Mela Gibsona. Čovjek se zaista potrudio. Svaka čast. (Iako ga  inače ne mogu smisliti! Laughing)

  • #3
    0 0

    postova:666
    doom @ 30.1.2011. 13:03
    samo da se nadovezem da film Tha Last Airbender visoko kotira kod mene za najgori film!!
  • #4
    0 0

    postova:112
    entina @ 30.1.2011. 13:06
    Gibson je i meni ovdje dobar, a i J. Phoenix mi je zanimljiv, pomaknut kao i obično. Film je dobar i može se gledati više puta, a to je baš zbog dobre režije i glumaca. 
  • #5
    0 0

    postova:112
    entina @ 30.1.2011. 13:13
    samo da se nadovezem da film Tha Last Airbender visoko kotira kod mene za najgori film!!
    doom


    ovo nisam gledala i bojim ga se pogledati. zadnji njegov film koji sam pogledala je Lady in the water i razočarao me.

    Šesto čulo, Zaselak i Neslomljivi su stvarno njegovi najbolji filmovi (M. znakovi su mi u odnosu na ove tako-tako).

  • #6
    0 0

    postova:494
    beno @ 30.1.2011. 13:29
    Meni su samo Sesto culo i Znakovi dobri. Zaselak mi je odvratno predvidiv a Neslomljivi su mi nekako plitki. Svidjet ce vam se znakovi ako se koncentrirate na probleme likova i pravu "temu" filma, a ne na same pokretace radnje (tj. znakove i izvanzemaljce).

    btw, Phoenx, koji je i inace jako dobar, me stvarno odusevio u Znakovima. Fenomenalno odradjena uloga.

  • #7
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 30.1.2011. 13:44

    Možda zvuči pomalo čudno, ali meni je Događaj najbolji!

    Shyamalan je zaista nevjerojatan lik!

    Gledao sam sve njegove poznatije filmove i svaki je na neki način poseban.

    Šesto čulo ima genijalnu ideju, a Znakovi, Zaselak i Događaj su bazirani na vrhunskoj atmosferi. Slažem se da je Neslomljivi najlošiji od do sada navedenih.

    Možda sam u krivu, ali Shyamalan je kralj atmosfere i poruke! Od naizgled obične i predvidive priče napravi opako napet i zanimljiv film koji nam šalje i vrhunske poruke.

    Znakovi, Šesto čulo, Događaj, Zaselak... JAKO DOBRO!   Laughing

  • #8
    0 0

    postova:112
    entina @ 30.1.2011. 14:56

    Možda sam u krivu, ali Shyamalan je kralj atmosfere i poruke! Od naizgled obične i predvidive priče napravi opako napet i zanimljiv film koji nam šalje i vrhunske poruke.


    buzdovan
    potpisujem! :) meni se još najviše sviđa način na koji snima ...al to sam već negdje pisala, pa se neću ponavljat. moram pogledat taj Događaj.

  • #9
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 30.1.2011. 16:39
    Joj, entina, zbilja ne moraš! Čak je i Last Airbender bolji... :D
  • #10
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 30.1.2011. 17:00
    Joj, entina, zbilja ne moraš! Čak je i Last Airbender bolji... :D
    bozoli

    Ne znam po čemu to zaključuješ!? Događaj ima najjaču poruku od svih Shyamalanovih filmova. Atmosfera straha i nepoznatog je u pojedinim trenucima opako dobra. Događaj je film za nešto zahtijevniju publiku i za gledanje u kinu. Nikako na malom ekranu. 

    Čak su i cojene na IMDb-u koje je The Last Airbender dobio katastrofalne!

    Ovako su rangirani na IMDb-u:

    1. Šesto čulo - 8,2

    2. Neslomljivi - 7,3

    3. Znakovi - 6,9

    4. Zaselak - 6,6

    5. Događaj - 5,2

    6. The Last Airbender - 4,5

    Neslomljivi su definitivno previsoko ocijenjeni, ali to je upravo još jedan dokaz kako težina filma poprilično utječe na konačnu ocjenu. Neslomljivi su po mom mišljenju najlošiji od gore spomenutih, ali publika takve filmove puši.

  • #11
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 30.1.2011. 17:01


    entina
    Pogledaj Događaj pa napiši kako ti se svidio!
  • #12
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 30.1.2011. 17:44

    Prvo, imdb nije alfa i omega za filmove.

    Drugo, kako ja doživljavam film ovisi o mojim očekivanjima od filma, trenutnom raspoloženju i mogućoj prezasićenosti određenim filmskim žanrom u tom momentu. Tako da ne mogu reći da je neki film zaista loš ili zaista dobar dok ga ne pogledam bar još jednom. Moj utisak o Događaju je da je priča previše razvodnjena. Ali, by all means, tko voli nek' izvoli...

  • #13
    0 0

    postova:519
    buzdovan @ 30.1.2011. 19:32

    Prvo, imdb nije alfa i omega za filmove.

    Drugo, kako ja doživljavam film ovisi o mojim očekivanjima od filma, trenutnom raspoloženju i mogućoj prezasićenosti određenim filmskim žanrom u tom momentu. Tako da ne mogu reći da je neki film zaista loš ili zaista dobar dok ga ne pogledam bar još jednom. Moj utisak o Događaju je da je priča previše razvodnjena. Ali, by all means, tko voli nek' izvoli...


    bozoli

    IMDb nije ni alfa ni omega, ali na njemu ocjene daju samo registrirani članovi. Uz pretpostavku da se registriraju prvenstveno oni koji vole i prate film, nije loš pokazatelj mišljenja mase. No, upravo sam to i istaknuo u svom komentaru. Mišljenje mase je ponekad daleko od stručne procjene i istinske kvalitete.

    Događaj nije ništa spektakularno, ali nikako ne mogu prihvatiti usporedbu koju si naveo kao argument za ne gledanje.

    Laughing

  • #14
    0 0

    postova:341
    hitman_4 @ 30.1.2011. 19:52
    davno sam ga gledao,al znam da mi se nije svidio
  • #15
    0 0

    postova:513
    bozoli @ 30.1.2011. 20:08
    Ja sam još uvijek jedno veliko dijete. I kako nisam očekivala da će mi Airbender biti nešto super, totalno me iznenadio, pozitivno naravno. Mislim da ga se treba gledati kroz taj filter, da je to kombinacija LOTR za djecu i Alice u zemlji čudesa. Inače, ljudima bude glup ako očekuju nešto super ozbiljno.
1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala