Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Tajna Nikole Tesle

1 2
    0 0

arnol @ 7.1.2009. 10:04
    Zanimljivo ! Bravo za prikazivanje filma o radu velikog Tesle. Koliko se bude tema držala njegovog rada ne očeklujem previše, ali takvih filmova bi trebalo biti više, i inače tokom godine siromašnog tv programa.
    0 0

gorlock @ 7.1.2009. 17:35
    Zanimljivo ! Bravo za prikazivanje filma o radu velikog Tesle. Koliko se bude tema držala njegovog rada ne očeklujem previše, ali takvih filmova bi trebalo biti više, i inače tokom godine siromašnog tv programa.
    Arnol

Kad je bio taj film i ima li repriza ?

p.s. onaj prvi avatar ti je bio ljepši ali i ovaj je simpa.  Smile

0 0

gorlock @ 7.1.2009. 19:28

E baš sam biser,pa film je večeras......   Surprised

Svakako ću pogledat jer nisam gledao!        

0 0

gorlock @ 7.1.2009. 23:05

Izuzetno dobar film, a kakav i može biti o izuzetnom čovjeku. Mnogi od nas imaji potencijala, ideju, ali ne i mogućnost realizacije, a i kada je to i moguće, nekome bi to moglo smetati jer bi taj netko, mnogo izgubio, loše je kada dobrobit čovječanstva u igri.

0 1

masni @ 7.1.2009. 23:54

Ooo... ovo sam čekal. Veliki Hrvati koji mrze sve kaj je srpsko, ali Nikolu Teslu vole...

Tesla se rodio u Hrvatskoj, u mjestu Smiljan kod Gospića, u srpskoj obitelji. Otac mu je bio pravoslavni svećenik. Nikola je pohađao gimnaziju u Gospiću i Karlovcu, a elektrotehniku studirao u Grazu i Pragu. Radeći četiri godine kao inženjer u Budimpešti i Parizu izumio je okretno magnetsko polje i napravio prvi praktični motor za izmjeničnu struju. Godine 1884. odlazi u SAD i tri godine kasnije osniva vlastiti laboratorij, u kojem dolazi do svojih najvažnijih izuma - višefazni sustav izmjeničnih struja, koji je ubrzo izazvao velike izmjene u elektroindustriji. Godine 1887. i 1888. zaštićuje patentom jednofazni i višefazni elektromotor, sustav razvođenja, višefazni transformator sa željeznom jezgrom i 18 drugih.

Kakvi ste vi licemjeri, sram me je Embarassed. Nemate argumenta za pljuvat Nikolu, zato kaj je čovjek bil genijalac, pa ste ga onda prihvatili. Ali djeci puštamo rumunjski audio umjesto srpskog. Ovo zadnje bum ti predbacival dok si živ Goriluče, jadu...

Buhahahahahahahaaaaaa

0 0

buzdovan @ 8.1.2009. 9:19

"Nemate argumenta za pljuvat Nikolu, zato kaj je čovjek bil genijalac, pa ste ga onda prihvatili."

Prihvatili!?

Tebe nekaj opako trese, stari!    

0 1

franz @ 8.1.2009. 15:09

.. ma buzdovane taj masni nije normalan i ne treba ga ozbiljno shvačati!! samo traži s kim bi se svađao i vrijeđao!

.. on je inače odbjegli pacijent!!

franz

0 0

gorlock @ 8.1.2009. 15:14
    Je li bitno tko je bio Albert Einstein (rođen 14. ožujka 1879. u Ulmu, gradu na jugu Njemačke, u židovskoj obitelji koja nije bila osobito religiozna. ... ), Nijemac kako neki kažu ili Židov?
    Za Vas "druže masni" očigledno je.
    Svakom čovjeku (geniju) na ovom planetu koji je učinio štogod da je, za opću dobrobit čovječanstva, skidam kapu.
    Vama "druže masni" mogu samo reći, čitajte pažljivije i bit ćete pametniji, niti jednom riječi nisam napisao što je Nikola Tesla po nacionalnosti, niti sam ga ja svojatao.
    Za takove poput Vas "druže masni" dovoljno je malo upaliti "lijevi žmigavac" da pokažete svoje lice. Vi nemate poštovanja ni prema čemu ili komu, pa tako niti prema samom sebi. Slobodno se vratite u citirat ću Vas "druže masni" iz jednog od Vaših postova, natrag u svoju zonu sumraka.
    Još jednom ću samo za Vas  "druže masni" naglasiti da je Nikola Tesla, bio izuzetan čovjek i nadasve genij, iako vjerujem da Vi nerazumijete značenje riječi "genij".
    Možda da mi probate i tu riječ pojasniti kao što ste mi pokušali dati lekciju iz povijesti. Je li to Vaše znanje "druže masni" proizašlo upravo iz sinoćnjeg filma, ne bih se iznenadio.
    Ispričavam se dr. "buzdovanu" što sam ga zbog njegovog avatara (dobronamjerno) nazvao neandertalcem, pravu smisao riječi i lika neandertalca upravo ste opisali Vi "druže masni".
     vjerujem da ste se prepoznali "druže masni" !
    Lijep pozdrav !
    0 0

buzdovan @ 8.1.2009. 16:01

Osobno nisam mislio ozbiljnije replicirati, ali ću to ipak učiniti jer je komentar Masnog vrlo bezobrazan i beskrajno glup!

Pokušat ću se osvrnuti na pojedine segmente idotskog komentara Masnog koji je potpuno bezrazložno obojen antihrvatskim stavom.

"Veliki Hrvati koji mrze sve kaj je srpsko..."

Ne znam po čemu je to netko "veliki" ili "mali" Hrvat!? Hrvat ili jesi ili nisi. Ne znam kome se to uopće Masni obraća?

"...ali Nikolu Teslu vole..."

Vrhunac pogrešnih zaključaka i neopisive gluposti! Čista insinuacija! Gdje to piše da "veliki" Hrvati vole Nikolu Teslu!? Ako je netko pohvalio film kao takav, to nema nikakve veze s ovim što Masni insinuira.

"Nemate argumenata za pljuvat Nikolu..."

A zašto bi ga pljuvali?

"...čovjek je bil genijalac, pa ste ga onda prihvatili..."!?

Tko je koga "prihvatio"? Otkuda sad ova konfabulacija?

"...ali djeci puštamo rumunjski audio umjesto srpskog."!?

Zar bi im trebali puštati srpski? Zašto? Zato jer likovi poput tebe žive u prošlosti i nikako ne mogu prihvatiti činjenicu da Jugoslavije više nema i činjenicu koja jasno pokazuje tko je bio žrtva, a tko agresor!

Takvi poput tebe su vrlo opasni za ovu zemlju! Opasniji od onih koji su je devedesetih rušili.

Ovo je definitivno najjadniji i najsramotniji komentar koji sam ikada pročitao na nekom forumu!

Predlažem da odeš komentirati na Krstaricu ili Avaz...

0 1

franz @ 8.1.2009. 16:18

.. svaka čast  buzdovan!!!

.. skidam kapu!! ..  u potpunosti se slažem s Vama!!

.. regards

franz

0 0

gorlock @ 8.1.2009. 19:11

Upotrijebit ću ovaj rimski pozdrav:

HAIL "buzdovan"     

0 0

masni @ 8.1.2009. 19:13

Dragi moji,

Jugoslavije više nema i to je sasvim okej. Meni samo smeta kod velikih Hrvata (to su oni kaj se busaju u prsa svojim hrvatstvom Buzdovane, i koji bajdvej bez beda zmuljaju državu za porez), je to kaj generalizirate i cijeli srpski narod je po vama gamad zbog rata u kojem su oni tak bezdušno napali. Jel iko od vas probal razmislit zakaj su nas napali? Jel iko od vas možda pomislil na to da je onaj tukac Tuđman bil malo suptilniji kad je došel na vlast da se sve to ne bi dogodilo, i da ultrakreten Milošević ne bi mogel samo tak manipulirat sa Srbima. Al ne, Tuđman se ponašal ko slon u staklarni, dozvolil je legalno da se crnokošuljaši pojave u Saboru, pozdravljal je ljude s "dragi Hrvati i Hrvatice", dok mu neko nije rekel da tu žive i ljudi druge nacionalnosti. Normalno da su se ovi usrali i bil je dosta plamičak da se cijela stvar zapali, a onda gašenja više nema. To kaj se posle desilo je bila katastrofa. I da, najodgovorniji gad je Milošević, ali moja je poanta samo u tome da zbog toga ne treba mrzit sve Srbe i dokazivat to da si Hrvat s izjavama da ne razmeš ekavicu i da ti treba prevoditelj. Posakajte mi ga sad svi . 

0 0

gorlock @ 8.1.2009. 19:36

Jel iko od vas možda pomislil na to da je onaj tukac Tuđman bil malo suptilniji kad je došel na vlast da se sve to ne bi dogodilo, i da ultrakreten Milošević ne bi mogel samo tak manipulirat sa Srbima. Al ne, Tuđman se ponašal ko slon u staklarni, dozvolil je legalno da se crnokošuljaši pojave u Saboru, pozdravljal je ljude s "dragi Hrvati i Hrvatice", dok mu neko nije rekel da tu žive i ljudi druge nacionalnosti.

Posakajte mi ga sad svi . 

masni
    Molim reakciju administratora na ovakove sramotne izjave. 
    0 1

franz @ 8.1.2009. 19:50

. ja samo imam pitanje?

do kada će se tolerirati neukusne i uvredljive izjave člana ovog portala - masni -  osobito na temljne povijesne činjenice hrvatske državnosti!

SRAMOTA!!!!

alles Gut!

franz

0 0

arnol @ 8.1.2009. 19:54

Dragi moji,

Jugoslavije više nema i to je sasvim okej. Meni samo smeta kod velikih Hrvata (to su oni kaj se busaju u prsa svojim hrvatstvom Buzdovane, i koji bajdvej bez beda zmuljaju državu za porez), je to kaj generalizirate i cijeli srpski narod je po vama gamad zbog rata u kojem su oni tak bezdušno napali. Jel iko od vas probal razmislit zakaj su nas napali? Jel iko od vas možda pomislil na to da je onaj tukac Tuđman bil malo suptilniji kad je došel na vlast da se sve to ne bi dogodilo, i da ultrakreten Milošević ne bi mogel samo tak manipulirat sa Srbima. Al ne, Tuđman se ponašal ko slon u staklarni, dozvolil je legalno da se crnokošuljaši pojave u Saboru, pozdravljal je ljude s "dragi Hrvati i Hrvatice", dok mu neko nije rekel da tu žive i ljudi druge nacionalnosti. Normalno da su se ovi usrali i bil je dosta plamičak da se cijela stvar zapali, a onda gašenja više nema. To kaj se posle desilo je bila katastrofa. I da, najodgovorniji gad je Milošević, ali moja je poanta samo u tome da zbog toga ne treba mrzit sve Srbe i dokazivat to da si Hrvat s izjavama da ne razmeš ekavicu i da ti treba prevoditelj. Posakajte mi ga sad svi . 

masni

Ne znam na čemu si masni, ali tekst ti nije nimalo u skladu sa temom ! Sam jezik, normalno da ga mlađe generacije ne razumiju u potpunosti, što opet ne znaći da su nacionalisti. Iskreno neki ljudi više ne podnose ekavicu, što im nemamo pravo zamjeriti. Skrenula sam nakratko i ja zbog tvog neprikladnog komentara. Film je bio dobar, bez obzira na poneku greškicu ! 
1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala