Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Domaćin

1
  • #1
    0 0

    postova:33
    bayawiki @ 7.9.2010. 11:42
    Za ljubitelje horrora, ova moderna i neobična priča, iz još neobičnije zemlje, s potpuno drugačijom vizijom i razmišljanjem od prosječnog europljanina ili amerikanca, oduševljava. Kako scenarijem, tako i fotografijom. Moja preporuka. Naravno, ponajviše za dežurne policajce, portire, ili pak dijasporu na Novom Zelandu, pošto je tamo taman vrijeme ručku.
  • #2
    2 0

    postova:193
    akasha @ 13.9.2010. 1:03
    Na preporuku kolege forumaša Marija, pogledala sam film i mogu reći da mi se svidio, iako ga uopće ne bih svrstala u žanr horora. Moglo bi ga se nazvati triler-dramom s elementima fantastike, jer je u središtu filma zapravo obiteljska problematika i zaplet se temelji na prikazu borbe nekoliko članova jedne obitelji za spas svog djeteta, a u podtekstu cijelog filma čitamo kritiku tamošnje vlasti. Element fantastike predstavlja neko čudovište koje mi izgleda kao loša genetska mutacija Godzille, Audrey Jr. i Jabbe s glasom neke pospane svinje (ovo je, naravno, subjektivni dojam).

    Kako se radi o riječnoj nemani, kroz cijeli se film proteže motiv vode, kojem na kraju kontrastira element vatre (SPOILER: kad čudovište gađaju Molotovljevim koktelima).

    Film je prije svega vizualno dojmljiv s impresivnom fotografijom kakvu nisam primijetila u hororima zapadnjačke kulture. Izdvojila bih kameru i upotrebu krupnog plana, gdje se osim lica često pojavljuju ruke protagonista, što na poseban način doprinosi stvaranju dramske atmosfere, a rasplet je prikazan u slow-motion kadrovima. Zanimljiva je i glazba s uglavnom tugaljivim melodijama i stišanim tonovima.

    Od solidne glumačke postave posebno bih istaknula najmlađe članove.

    Kako se film smješta u žanr horora, izvojila bih scenu koja je meni 'najstrašnija':

    SPOILER:Neman izbacuje kosti i ljubanje svojih žrtava, i među njima limenka pića, a to skrivena promatraju djeca.

    I za kraj jedan citat koji sam zapamtila (na hrvatskom, jer ne govorim korejski:): Je li itko od vas čuo slomljeno srce roditelja koji je izgubio dijete?

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala