Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Greenland: Posljednje utočište

1
  • #1
    0 0

    postova:2527
    bearfoot @ 20.11.2020. 23:31

    film počinje sasvim obečavajuće, i to je sve...da, katastrofa, ali od filma...

  • #2
    1 0

    postova:348
    masina @ 12.6.2021. 15:44
    E dosadili su ovi ameri vise sa svojim katastrofama, strahovima i izazivanjem masovne histerije i panike. Na kraju ce glupsoni sa svim svojim fobijama i negativnom energijom cak i navuci neku pošast na svijet. Ah da, to vec i rade, odavno.. A kraj filma je najgluplji. Kometa je veca od asteroida koji je pobio dinosauruse a onda kao da nije ni bilo kataklizme javljaju se sa svih strana svijeta prezivjeli i to radio stanicama ili cime vec i to zato sto radio talasima ne smeta vise pepeo i dim koji je za samo nekoliko mjeseci pao iz zraka gdje bi normalno trebao da zaklanja sunce i onemoguci zivot za jos, sta ja znam, stotine godina... U pravu si medvjedje stopalo, katastrofa od filma i jos jedan “pad” za Gerard-a i njegov glumacki kriterijum pored olimpa, bijele kuce i andjela...
  • #3
    0 0

    postova:1962
    aya @ 12.6.2021. 17:11

    Gdje je to igralo i kada?

  • #4
    0 0

    postova:371
    cala @ 2.9.2021. 15:25

    žalost od filma

  • #5
    0 0

    postova:1090
    yuma @ 31.1.2022. 11:27

    Film katastrofe nije lako snimiti jer su u pitanju scenariji "što ako" temeljeni gotovo isključivo na znanosti (astrofizika, biologija, psihijatrija odnosno medicina itd., ovisi već što je na svijetu "otišlo u krasan ***"). I zbog toga su tu mišljenja vrlo često polarizirana i vode se uglavnom beskonačne rasprave za i protiv. Ponekad su stvari jasne i potpuno utemeljene (prašina nakon udara ovakvog kometa sigurno se ne bi slegla desecima godina, možda i stoljećima - svakako ne bi nakon 9 mjeseci bilo čisto nebo), a ponekad je riječ o nagađanjima o kojima ni znanost zapravo nema odgovore... Ovaj film je onako, gledljiv... ako ne očekuješ puno. Ima klasičan uvod, zaplet, vrhunac i rasplet, ima solidne glumce, ima solidnu kameru (neki kadrovi su divni), ima istaknut psihološki (psihotičan) apsekt cijele situacije itd... Ali da, ako uđeš u raščlanjivanje priče u nekakvom logičnom ili znanstvenom smjeru naići ćeš na upitnike ili ćeš okretati očima uz riječi "koja glupost". 

  • #6
    0 0

    postova:2916
    gorlock @ 31.1.2022. 15:47

    Gdje je to igralo i kada?

    @aya svako malo se prikazuje ne Cinestar tv kanalima. 

    Film je usporediv sa filmom Žestoki udar , s tim da je Greenland puno bolji, meni osobno. 

    Film se bavi problemima obitelji, ponajviše obitelji Garity čiji je brak u krizi, u trenutku spoznaje da nešto globalno nije ok. 

    Također možemo vidjeti socijalne nejednakosti i čudne kriterije odabira "sretnika", ljudsku prirodu u kriznim trenucima, tako da nisu specijalni efekti ono najvažnije u ovom filmu.

    Tražiti (ne) logičnosti u asteroidu ili čemu već, nema smisla, ovo je vrlo dobar film. 

    U svakom slučaju vrijedi pogledati 7/10. 

  • #7
    1 0

    postova:1962
    aya @ 1.2.2022. 17:24

    @aya svako malo se prikazuje ne Cinestar tv kanalima.

    Hvala, stavila sam si podsjetnik.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala