Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Plijen

1
  • #1
    2 0

    postova:507
    pandaboy @ 13.1.2020. 20:21

    Jednostavan, zabavan B movie.

    Ne rasteže radnju, ima brz tempo, karakterizacija likova je jednostavna ali sasvim dovoljna. Nema nikakvih posebnih poruka ni twistova ni sci-fi elemenata. Efekti na aligatorima su dobri i njihovi napadi su brutalni i pretjerani (na zabavan način).

    Iznenadilo me što je radnja zapravo smještena u jednoj poplavljenoj kući, očekivao sam veći broj aligatora i lokacija, kaos po gradu, ali podrum i katovi su odlično iskorišteni za tako skromne lokacije. Uz stalni porast vode kojom plivaju aligatori, poplavljeni hodnici i prostorije u kući izazivaju baš klaustrofobičan feeling.

    Mnogo je tu klišeja i naivnosti, ali na neki dražestan način. Podsjeća me dosta na filmove Sama Raimia (kao npr. Drag me to Hell), a pomalo i na ne tako davni The Shallows. Ona vrsta filmova koju naivnost i klišeje dovoljno dobro i neozbiljno tretira da od njih napravi jednostavnu crno humornu zabavu s elementima horora, stepenicu iznad tipičnih tzv. B filmova.

    I dok se može nabrajati niz nelogičnosti, jedino što me zapravo smetalo su ozljede glavnih likova koje su jako neuvjerljive, čak i za ovaj film.

    Film nije pretenciozan, zna svoju publiku i mjesto, nije ništa duboko ali za jednostavan low-budget hororac i film katastrofe, jako dobro napravljen. 

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala