Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Projekt Florida

1
  • #1
    2 0

    postova:507
    pandaboy @ 21.1.2018. 15:14

    Film nema neke jasne radnje, već je jednostavno prikaz dječjih avantura tijekom ljeta u sirotinjskom kvartu, koji se ironično nalazi nadomak Disneylanda. 

    Puno nesimpatičnih stanara, još više svađa i problema čine to mjesto samo tmurnijim. Usred svog tog kaosa, djeca svejedno nalaze zabavu i sreću kroz maštu, premda usput pokazuju i utjecaje loše okoline.

    Većina filma i s tehničke strane zanimljivo prikazuje pogled kroz dječju perspektivu, npr. fokus kamere na djecu i njihove reakcije umjesto prebacivanja kadrova za vrijeme razgovora odraslih. (možda je to sitnica, ali mi se svidjelo)

    Film je depresivan i zahtijeva mnogo strpljenja, no način na koji je uhvaćen taj dječji duh, njihova prirodnost i fenomenalna izvedba W. Dafoea, su mi učinili njegovo gledanje lakšim, a i sam film jednim od dražih iz prethodne godine.

    Jedino što mi se nije skroz svidjelo je bio završetak.

    edit: vidjevši mersaultov komentar, slažem se s njegovim viđenjem završetka, no nekako imam potrebu objasniti zašto se meni nije toliko svidio.
    Dok mi je ideja dobra, način na koji je završetak užurbano snimljen, "shaky-cam" nestabilni kadrovi i nagli prekid je ono što me razočaralo s obzirom da mi je do tada film bio konstantno zanimljiv i što se vizualnog dijela tiče - s interesantnim izborom kadrova i tehnika. U usporedbi s time, završetak mi je u tom pogledu ispao šlampavo napravljen. 
  • #2
    1 0

    postova:126
    fdrdf9 @ 22.1.2018. 10:39

    Preskok

  • #3
    1 0

    postova:392
    samuraj @ 4.2.2018. 0:32

    Već od prve minute film mi je bio odbojan. Pogledao sam do nekih pola sata, a onda odustao. Kao što je napisao pandaboy film zahtjeva mnogo strpljenja, a ja ga nisam imao, barem ne večeras.

  • #4
    1 1

    postova:114
    mersault @ 21.2.2018. 18:30

    Mene je film upravo završetkom osvojio.

    Nekako mi je neopravdano i da Willem Dafoe (i meni inače drag glumac) pobere sav kajmak što se tiče nagrada i hvalospjeva, jer su ovi anonimusi imali i nešto teže uloge od njega. Naročito me impresionirala Bria Vinaite. Ovim filmom mi se pojačao dojam koji sam stekao gledajući neke druge filmove (posebno neke sjajne naturščicima ispunjene iranske filmove) da je za utisak dobro odglumljenog lika daleko bitnija režija od nekakvih zanatskih spretnosti glumca.

  • #5
    0 3

    postova:186
    boatenga @ 24.2.2018. 23:39

    Uz I Tonya najbolji film iz liste nominacija za oskare, raznih kategorija..

    No, teška tema, nesvakidašnji likovi, naravno da se neće svidjet mainstrim gledateljstvu..

    Obično su djeca u filmovima, male slatkice koje imaju ulogu žrtava.. Sustava, društva, roditelja, i slično..

    Ovdje to nije slučaj..

  • #6
    1 0

    postova:1473
    buffalobill @ 30.3.2018. 23:31

    ne vidim apsolutno nikakav smisao ovog filma

  • #7
    0 0

    postova:348
    masina @ 24.12.2021. 8:40
    Bezze. Americki prolijev...
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala