Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Moonlight

1
  • #1
    2 1

    postova:392
    samuraj @ 2.2.2017. 19:06

    Malo po malo gledam sve te kandidate za nadolazeću dodjelu oscara. Nakon teškog razočaranja "La la land", ovaj me film čak i ugodno iznenadio.

    Pogriješio sam kad sam mislio da će ovo biti jedan klasičan oscarovski politički korektan film. Da će obilovati forsiranim prikazom rasizma i homofobije, no za divno čudo bijelaca uopće u filmu nema, a samim time niti teme rasizma koja je meni već postala malo dosadna. Kada bih ga uspoređivao sa nekim drugim filmovima rekao bih da je neka mješavina Malickovog "Drva života" i "Boyhooda" meni osobno dva najdraža filma ovog desetljeća. Za razliku od ovog prvog nema metafizičku notu i linearne je radnje, a za razliku od "Boyhooda" puno je intimniju i dublji. Jedini problem meni je bio to što su likovi jako tajanstveni ( posebno glavni ) i nebi ih uopće mogao opisati, no možda je to i bio cilj filma. Ritam je malo spor, što će nekima vjerojatno zasmetati, meni ne, jer upravo takvim ritmom daje ono nešto.

    Nije mi ovo najbolji film ove godine, to je zasad još ipak "Elle", no pošto će se vjerojatno voditi bitka između "La la landa" i njega, ja onda definitivno navijam za "Moonlight"

  • #2
    0 1

    postova:1473
    buffalobill @ 11.2.2017. 13:19

    mjesavina drva zivota i boyhooda!? bas ga se spremam pogledat a ti ovako nesmotreno spojlas i plasis ljude

  • #3
    1 1

    postova:392
    samuraj @ 11.2.2017. 16:18

    Ha ha ha, primjetio sam već prije da nisi fan ta dva filma. Kada sam spomenuo sličnost između njih i ovog filma mislio sam prvenstveno na temu, sam doživljaj je različit. Možeš ga slobodno pogledat, netrebaš se bojat.

  • #4
    0 0

    postova:517
    svrljozvrljo @ 12.3.2017. 20:59

    Eto Ja odgledah Moonlight i.....ble, nije loš ali nije ni specijalan, solidan film. Neznam kako to nema nekog boljeg filma za oscara..... 

  • #5
    3 1

    postova:1090
    yuma @ 1.7.2019. 23:03

    Ajme... Zar se stvarno nitko ne usuđuje ovom filmu dat manju ocjenu zato jer je pretrpan nominacijama za Oskare ili je svima koji su ocijenili jednostavno vrlo dobar ili odličan pa dadoše 7 pa na više?!?

    Znači ja NE MOGU dat više od 4,ovaj film mi je najveće razočaranje ove godine i duboko sam potresena svojim nepoznavanjem filma i procjenom kvalitete s obzirom da je pobrao same lovorike. Pitam se...

    Dosadan! Očajan scenarij (koji ima nominaciju?!?), razvučen tempo koji nije popraćen ničim zanimljivim. Cijelo vrijeme čekam. Čekam da se nešto, bilo što, dogodi. Sve je mlako, bljutavo, bez karaktera (nijedan lik u filmu nema karakter). Dijalozi su katastrofalni, ma ono, užas. Jedva sam ga pogledala do kraja ; rekoh sad ću ga pogledat pa ga smijem popljuvat.

    Jedino cool u filmu su glazba, sporedni glumac koji je dobio oscara (taj tip nosi film i baš fali u ostatku filma!) i glumac koji glumi glavnog lika srednje dobi

  • #6
    0 0

    postova:7
    golub24 @ 10.2.2020. 0:24

    Pocetak je dosta zanimljiv ali kasnije prica se potpuno raspala

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala