Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Sretno dijete

1
  • #1
    2 0

    postova:147
    mandrak @ 25.2.2016. 10:49

    ... ovaj dokumentarac toplo preporučujem .... za one ponešto starije da se sjete kako smo nekad disali puniom plućima ... za one mlađe da vide što su njihovi roditelji tad radili bez mobitela, interneta i ostalih tehno/pomagala .... film treba gledati bez političke konotacije bez fige u gjepu ...

    ... 80 je bila u svemu čudna godina..... najavljivala je novo desetljeće, prvo koje je moja generacija svjesno dočekala (jer sedamdesetu, naravno, nismo pamtili), što je u kolektivnoj predodžbi imalo nekakvu simboličnu važnost: ulazimo u novo vrijeme, činilo nam se, kojim će dominirati naš duh, nova muzika, nove tehnologije, a svijet će biti skrojen prema našim mjerama pa smo, kao i svi klinci koji žude za novim, u to desetljeće, koje smo smatrali našim, ušli s velikim očekivanjima...... doista, dogodilo se da su upravo osamdesete, sve generacijske ideje koje su, kao pod staklenikom rasle na asfaltu zagrebačkog središta, napokon dozrjele i počele davati plodove...... palac gore Cool

  • #2
    1 0

    postova:2527
    bearfoot @ 30.1.2017. 0:24

    sretno dijete...

  • #3
    0 1

    postova:186
    boatenga @ 18.8.2020. 14:18

    Ma mislim, kako možeš biti sretno dijete u tom mračnom socijalizmu gdje su hrvati bili građani drugog reda..Film je obična jugonostalgija..Tamo neki yu bendovi jelda, tko je to slušao uopće po tim mračnim klubovima..Sve drogaši..

    Danas smo u demokraciji, i sluša se dragana mirković i ostali narodnjaci po klubovima..Kako i dolikuje..

    Danas nam je puno bolje..

    Pih..

  • #4
    1 0

    postova:392
    samuraj @ 18.8.2020. 19:51

    Boatenga što u Jugi se nisu slušale cajke? Ma daj molim te. Već tih 80-ih godina rokeri su mogli samo sanjati svote koje su cajkaroši dobivali. Jednom sam pročitao negdje da je Šaban Šaulić zarađivao više nego Bijelo dugme i Zdravko Čolić zajedno. A i to Bijelo dugme koje je bila daleko najprofitabilnija jugo grupa bila je ništa više nego folk-rock na balkanski način, Zdravko Čolić također. A današnja propast kvalitetne glazbe u Hrvatskoj prati globalni pad kvalitete glazbe kao i umjetnosti općenito.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala