Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Plava Dalija

1
  • #1
    2 1

    postova:559
    nelson @ 30.1.2016. 12:18

    odličan noir film meni u top 5 ikada.najbolji mi je fallen angel iz 45.ovaj film je odličan od 1 do zadnje minute,ocjena 10.allan i lad i veronica lake su glumili u mnogonoir  filmova.i uvik su zaljubljeni parPoljubac

  • #2
    1 0

    postova:1090
    yuma @ 1.6.2016. 0:38

    Ne bih se složila da je tako sjajan. Osim starinskog crno-bijelog šarma, film nema toliku karizmu niti intrigantnu radnju. Predvidivo od samog početka. Glumci tako-tako, ima dosta bas loših scena što se tiče i režije i glume .. Simpa ali daleko od remekdjela, kamoli žanrovskog remek-djela. 7,3/10, poklonjeno 

  • #3
    0 0

    postova:237
    pisatel @ 2.6.2016. 17:54

    Solidan noir film koji prati klasičnu formulu noir žanra, zanimljiv po pitanju dvije žene koje su u potpunom kontrastu iako prva baš nije imala neku ulogu niti ju je pretjerano dobro izvela.

    Dobar dio priče se bazira na ponekad slabo vjerojatnim slučajnostima (kao recimo koja je vjerojatnost slučajno sresti istu osobu u LA-u dva puta?), no recimo prijatelj sa metalnom pločom u glavi, dobro glumi veterana sa zapravo PTSP-om koji se tada još nije ni priznavao kao takav.

    Zgodni detalj je kada obavezno komentiraju kako je navedeno cvijeće plave boje, unutar filma, a zna se i što ono zapravo predstavlja.

  • #4
    0 0

    postova:559
    nelson @ 1.2.2019. 11:30

    veronica lake kraljica 40ih i noir filma film nije loš ima zanimljivu radnju...pisatel susreti isti osobu la d to je stari los angeles 40ih...plava dalija cvijeće plave boje..šta predstavlja?

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala