Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Spotlight

1 2 3
  • #1
    2 1

    postova:392
    samuraj @ 16.1.2016. 13:10

    Vrlo dobro, skoro pa i odlično. Kao i u drugim filmovima koje sam za sada pogledao iz prošle godine i ovom nešto fali da bude savršen. Možda je cijeli film pre konvencionalno snimljen, možda se trebao malo više fokusirati na same žrtve. Neznam. Bilo kako bilo, ovo je jedan od boljih filmova godine, koji ljudima vraća nadu u pravdu i u korisno novinarstvo kojeg je danas nažalost sve manje.

  • #2
    0 3

    postova:1473
    buffalobill @ 16.1.2016. 13:24

    samo jedno pitanje : jel bolji od povratnika ?

  • #3
    0 1

    postova:392
    samuraj @ 16.1.2016. 14:07

    Najbolje da ga pogledaš, pa sam prosudiš. Meni su i Povratnik i Marsovac pa tako i ovaj vrlo dobri, ali im svima po mom mišljenju nešto fali da budu odlični.  Teško je reći koji je bolji od koga (Marsovac mi je tu možda najslabiji isključivo radi teme koji mi nije bliska).  Ovo su ipak dva potpuno drugačija filma i teško ih je uspoređivati. Iskreno, meni su obadva tu negdje, samo što je Povratnik nekako upečatljiviji.

  • #4
    1 3

    postova:2527
    bearfoot @ 16.1.2016. 18:38

    "Film koji tematizira vrlo sklisku temu, onu pedofilije unutar Katoličke crkve"

    ostavit ću ovaj opis filma bez komentara

  • #5
    3 3

    postova:1473
    buffalobill @ 16.1.2016. 20:48

    "vrlo skliska" tema bi bila homoseksualizam unutar crkve,ovo je vec izlizano..

  • #6
    2 4

    postova:2527
    bearfoot @ 17.1.2016. 13:04

    kako može tema o pedofiliji unutar crkve biti izlizana?????????? ako ti je to zajebancija i nije ti baš nešto...rekao bih da si na istom nivou kao i autor komentara o filmu...za homiće i lezbe fučka mi se živo tko kome gura i liže, ali pedofilija nema veze s tim....nažalost, dok god je katolička crkva takva kakva je neće se puno promijeniti...

  • #7
    3 4

    postova:1473
    buffalobill @ 17.1.2016. 13:16

    daj ne histeriziraj ko neka baba,pa nisu u crkvi marsovci,a i ima ih milioni u njenoj sluzbi,to sto su americki advokati i mediji u tome nanjusili kao psi ogromne odstete i zaradu,i stvarali afere i tamo gdje ih nije bilo,to te ne zanima?
    treba i o tome snimit film..

  • #8
    7 3

    postova:1962
    aya @ 17.1.2016. 21:47

    U katoličkoj crkvi ima pedofila kao u bilo kojem ostalom segmentu društva, ni više ni manje.

  • #9
    2 4

    postova:2527
    bearfoot @ 18.1.2016. 11:22

    otišli su komentari "ukrivo" zbog "pedofilije"...nije u pitanju pedofilija kao bolest i poremećaj već zlostavljanje i silovanje djece koja pohađaju i obrazuju se u crkvenim ustanovama od strane seksualno frustriranog svećenstva...a crkva to zataškava i govori kako se radi o zanemarivom broju slučajeva...rekao bih da je bolje stotine izmišljenih afera nego i jedno dijete silovano i zlostavljano godinama... katolička crkva nije segment društva već institucija, vjerska organizacija koja nije našla riješenje za problem i minorizira ga dijelom pravdajući se da su i svećenici ljudi...unutar kršćana katolika vjerujem da je postotak pedofila jednak prosječnom postotku, ali to i nije upitno...nažalost, ovakvi komentari kao zadnja dva gore govore da "crkva" nije usamljena i da je potpora stada ta koja im omogućava nastavak prakse...nadam se da će veliki pad broja deklariranih katolika i svečenićkih kandidata u Europi trgnuti katoličku crkvu i natjerati je na nužne rpomjene, jer siromašno stanovništvo Afrike i Azije koje preobračaju nema finacijskih sredstava koje crkvi trebaju...kršćanski nauk je temeljno dobar nauk, čovjekoljubiv i šteta što ga katolička crkva uglavnom korumpira svojim djelovanjem ili nedjelovanjem pa čak i svojim ustrojstvom...

    nisam gledao još ovaj film , nadam se da je dobar bar kao onaj s Meryll Streep

  • #10
    1 0

    postova:104
    filmofil2004 @ 18.1.2016. 11:32
    Ja ću baš zbog te "skliske teme" gledati film,baš me zaintrigiralo:)
  • #11
    3 4

    postova:2527
    bearfoot @ 20.1.2016. 9:53

    moram priznati da baš i nisma oduševljen filmom koji je toliko nahvaljen od kritičara pa i od publike...da li je hvaljen zbog teme i šokantnih, upravo sablaznih podataka koje otkriva, sablaznih do gadljivosti i mučnine...pa zar je moguće da je "to djelo sotone" imalo, ili bolje rečeno ima tolike razmjere?...materijal je čini mi se ipak pogodniji za dokumentarni film gdje bi vidjeli stravična svjedočanstva žrtava koji su sad već odrasli ali izgubljeni u traženju odgovora  i zlostavljača i njihova lica  i njihov pogled...u ovom filmu postoji taj dokumentaristički štih ali nedostatak emocija, pravocrtnost radnje bez neke kulminacije ostavlja mlak dojam, nekako hladno i s distance...sve se svelo na skupljanje podataka pa u nedostatku vremena i strahu od konkurancije možda stvarno nije ni bilo vremena za "proživjeti" te izopačene postupke i nevjerovatna saznanja...istina, i meni je više emocija izazvalo razmišljanje nakon filma o viđenom nego gledanje samog filma...

  • #12
    2 2

    postova:392
    samuraj @ 20.1.2016. 13:31

    Upravo tako, odlično si se izrazio. I meni je tu nedostajalo emocija. Film je korektan, nema tu nekih grešaka, nelogičnosti i ostalog, ali ono loše je to da me toliko šokantna i potresna tema pogodila manje nego što bi zapravo trebala.

  • #13
    1 3

    postova:69
    magdalenamarija @ 15.2.2016. 11:37

    baš sam htjela napisat identičan komentar kao @samuraj :)

    mislila sam da neću moć ni pogledat film do kraja s obzirom na tematiku, ali me u nijednom trenu nije ni najmanje dotaknuo. onak..solidan film, ali definitivno preslab. trebao je izazvat snažnije (bilo kakve zapravo) emocije. gluma je solidna, svi su ok. al kao da nisu dovoljno ušli u priču pa ju onak profesionalno "odrađuju" i to je to. preslabo...

    ocjena jadnih 6/10

  • #14
    1 4

    postova:104
    filmofil2004 @ 15.2.2016. 12:23
    (Unaprijed se izvinjavam zbog riječnika) Film je imao dobru ideju ali moralo je ovo biti više mudadžjijski odrađeno.Meni je to falilo da bi mi bio odličan.
  • #15
    4 0

    postova:256
    karter @ 21.2.2016. 14:25

    Meni se čak i svidio takav dokumentaristički, ajmo reći distanciran i objektivan pristup istina mučnoj temi. Kao što je i novinarski pristup pokušao biti što objektivniji takav je i pristup režisera i scenarista ovog filma, Znači poprilično konvencionalno, dobro režirano, odličan scenarij, jaka glumačka ekipa gdje se ističu role tuccija i ruffala, radnja ide glatko uzročno-posljedično bez nekih rupa u priči. Ovo što je većina vas uzela za manu je namjerno tako, nema melodrame, američke patetike, nema izljeva emocija (osim u onom monologu ruffala koji mu je i donio nominaciju za oscara), nema dubljeg uvida u emocionalni svijet i život novinara i žrtava. Znači pokušaj što autentičnije obrade teme. Sad dali bi bilo bolje da su i tu išli ulaziti možda i bi, međutim i ovakvo je riječ o vrlo dobrom ostvarenju koji veliča slobodno novinarstvo koje je danas kod nas nepostojeće, a i novinarstvo u globalu je na najnižim granama. Znači jedan ozbiljan, ne baš atraktivan film, međutim među par najboljih filmova ove sezone. Također su možda trebali i reći kako je ta redakcija dobila pulitzerovu nagradu za te tekstove o pedofiliji.

1 2 3
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala