Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Ratovi zvijezda: Sila se budi

1 2
  • #1
    10 5

    postova:416
    taurus @ 17.12.2015. 12:49

    .

  • #2
    5 2

    postova:2916
    gorlock @ 17.12.2015. 20:11

    ha ha ha..... moram priznati lajkao sam oba vaša komentara i izvukao zaključak, a to je da je film otprilike negdje između ova dva komentara, jer @taurus je jedan svijet a moj simpa @cockroach drugi svijet Smije se Razumijem obojicu i ocijenjujem da je film svakako vrijedan pažnje s obzirom je od @rorschach (uvijek polomim jezik dok izgovorim tvoj avatar (cockroach je mnogo lakše reći)) dobio ocjenu 4/10, kladim se da vrijedi više i jedva čekam da ga pogledam.

    Iskreno nadam se da ću dijeliti oduševljenje s @taurusuom s ovim filmom.

    Inače baš mi je drago @taurus da si neke riječi u svom osvrtu stavio pod navodnike.

    Dobro došao, falio si mi, tj. tvoji komentari, vidim da si se potrudio.

  • #3
    7 4

    postova:1130
    mario @ 19.12.2015. 20:09

    Iako imam zamjerki, ja sam zadovaljan, film ima onaj feel kao OT. No, prebrzo priča juri i dosta je slična New Hope, likovi koji su hypani u traileru ne dolaze toliko do izražaja ali novi junaci SW svijeta su me oduševili. Ray i Finn i urnebesni BB8, samo ih mogu nahvaliti.

    Što se detalja priče tiče u to ne bi ulazio jer vjerovatno ljudi još idu u kina a ne znam kako staviti u spoiler XD  I što se toga tiče.... koliko ljudi namjerno spojla film to je čudo.

  • #4
    8 3

    postova:69
    magdalenamarija @ 20.12.2015. 20:45

    meni je skroz dobar.. dobar početak neke nove priče. likovi su mi totalno dobro sjeli i priča mi je ok. uvijek u svemu ima rupa tako i tu, ali mislim da imaju prostora nadograđivat i objašnjavat sve kasnije. ja zadovoljna.

    što se tiče ljudi koji namjerno spojlaju film... prije početka filma je pet kretena koji su sjedili pored mene jedno sedam puta reklo 

    naravno da to nisam znala prije. došlo mi je da ih sve išamaram. koja im je to fora, neće mi nikad bit jasno...

  • #5
    5 5

    postova:1
    reallegend @ 24.12.2015. 1:35

    Ne citajte ako niste gledali jos! Mozda sam previse ocekivao, ali za mene je film totalni promasaj. Nemogu vjerovat da je dobio ovakve kritike , jer osim efekata, nicim to nije zasluzio. Ne znam sto je apsurdnije, sto Joda se usavrsava 900 godina za savrsenstvo jedija,svaki drugi jedi uci od svog ucitelja kako bi postao i priblizno dobar, a zenska primi mac prvi put u ruke i vec je Jedi ili sto Ben oce bit Darth Vader , a mac nezna drzat u ruci, skoro ga Finn pobijedi ,a Rej ga srusi bez problema. Ili zna koristit silu tek tako, umne trikove Jedija, a ostali to uce godinama i godinama. Nova death star ,samo veca je totalni apsurd, neinovativno u svakom smislu, ali ipak mi je najgore sto fali onoga sto je krasilo SW , a to je lijepa borba svjetlosnim macevima, a ne ovo. Puno akcije, puno kopiranja prijasnjih nastavaka, a sama bit se izgubila. Nema jedija, glavni negativac nezna macevat, i jos za kraj ubiju najboljeg lika. Da nisu okupili stare likove i probudili nostalgiju ne bi da ni duju.Ovako neka cetvorka..

  • #6
    7 6

    postova:277
    marlonbrando @ 24.12.2015. 3:25

    Abrams je napravio remek djelo fantastike (ne znanstvene fantastike, nego samo fantastike). Film je kao i original - svemirska bajka napravljena za odraslu djecu, pa ne tražite neke zakone logičnosti. Ustvari, ovaj film je logičniji nego svih 6 prijašnjih zajedno.

    Film je i savršeno doziran - humor, drama, napetost, energija, gluma, scenarij, glazba, kamera. Nova vizija Star Warsa uz odavanje počasti staroj baštini.

    Humor i drama u sedmici prirodno dolaze iz karaktera. Nema preglumljavanja, ni ukočenosti. Finn i Rey (primjerice) već vam svojim prvim trenucima uđu pod kožu. Prirodnost njihova ponašanja i dijaloga usred drame i uz adrenalin kakav prati takve situacije neodoljiva je.

    Kadrovi su besprijekorni, uvijek pregledni. Kamera nikad nije bila ovako pokretna u originalima. Svaki zvuk je poznat. Maštovitost i nadahnutost izbijaju baš iz svake scene. Film ima savršeni ritam, dopuštajući scenama disanje i ugođaju širenje; okružje je realno, praktični efekti osnažili su opipljivost, a završni kadar je favorit je za najbolji završni trenutak čitave sage.

    10/10

  • #7
    3 3

    postova:101
    xxx333 @ 6.1.2016. 22:35

    Meni je ovaj film bolji od onih filmova iz prequela ali nije ni  blizu dobroj staroj old star wars trilogy.

  • #8
    1 3

    postova:237
    pisatel @ 7.1.2016. 12:31

    Ponoviti ću se još jednom da je ovo sve u svemu vrlo kvalitetan film (pogotovo za nekoga tko prvi put gleda SW ili nije neki naročiti fan), novi glumci su zanimljivi, H. Ford ima zasluženo i iznenađujuće veliku ulogu u filmu suprotno početnim najavama, negativac me nije oduševio sa obzirom da pretjeruje u svom previranju kao malo razmaženo dijete u kratko vrijeme što ga vidimo (možda zbog toga i je kratko), a scene borbe sa njime ne pružaju puno kao bar neko iskupljenje.

    Film je ispunio sva očekivanja stavljena pred njega ali nekako ostavlja gorak okus baš da se išlo na sigurno, da se scene recikliraju po ranijim pričama i da je propuštena prilika da se zakorači malo više u taj zamišljeni svijet nekim originalnijem razvojem priče i radnje umjesto da se ide nekakvim spojem sigurnih klišeja originalne trilogije.

    JJ je to obavio u maniri majstora koji ne popravlja ili dorađuje nešto što nije pokvareno i okreće se sigurnom komercijalnom uspjehu, sad zanimljivo je kako će to sve dalje ići nakon ovog filma...

    U svakom slučaju za svakoga tko je gledao prethodne trilogije vjerujem da će film osim toga što nije na sreću nastavio putem prequel trilogije izazvati bar neke pomiješane osjećaje...

  • #9
    1 3

    postova:104
    filmofil2004 @ 7.1.2016. 16:46

    Sasvim ok filmić,ali je bolji je od prequel trilogije.

  • #10
    3 3

    postova:228
    joker12 @ 16.2.2016. 18:36

    Odmah moram istaknuti kako sam ja ultimativni Star Wars fan. Ovo ističem jer ovaj film vjerojatno nije toliko dobar koliko ga ja smatram. Nakon omijene mi original trilogy, te CGI katastrofe prequela jerdva sam dočekao Star Wars u kinima. Otišao sam u kino i ostao paf. Ovaj film ima sve što sam volio kod originalne trilogije: sjajne glumačke izvedbe, specijalne efekte te humor. CGI puno bolji nego kod prequela. Harrison Ford razvali kao i uvijek. Posebno su me iznenadile izvedbe Daisy Ridley i Johny Boyega. Apsolutno moram istaknuti Adama Drivera kao Kyla Rena. Kylo Ren je sve što je Anakin Skywalker trebao biti u prequelima. Jedina mi je zamjerka zapleeet sa Starkiller Base jer nam nije trebala još jedna Zvjezda smrti.

    8.8/10

  • #11
    4 4

    postova:2527
    bearfoot @ 22.2.2016. 17:26

    prequeli su još imali neki smisao, kao da vidimo kako je do svega došlo, kako se razvijala priča, otkud likovi, otkud Imperija, Republika........ovo je silovanje priče iz čisto komercijalnih razloga bez duše i srca...reciklirani događaji i prizori, pa čak i likovi očito su samo postavljni da privuku  novu publiku koja originale ne može gledati jer su tehnički zastarjeli dok su im prequeli bili premaštoviti i prerazigrani i prenaivni da bi se mlađa publika mogla zainteresirati...previše je u ovom filmu silovanih uzroka i posljedica, nametnutih odnosa i dilema bez dubine i bez obrazloženja koja se valjda očekuju u nastavcima...jedina dobra stvar u filmu je sama kulminacija na mostu i prikaz Rena kao čistog zla bez imalo dileme u svoje osjećaje i svoj naum, jedino strah da će ga vlastito tijelo izdati  i da će prevladati podsvijest...s druge strane čovjek koji tako vlada Silom da zaustavlja ispaljeni hitac na početku filma kroz film gotovo i ne koristi tu moć, a što će mu maska? to ga i otac pita...film je prekrasan, uglancani i sjajan prozor u "prošlost"  nošen euforijom marketinške mašine i nostalgijom, pa i radoznalošću, ali sadržajno potpuni promašaj...btw tri puta sam pogledao film u želji da nađem ono nešto, ono nešto...

  • #12
    1 3

    postova:228
    atlantiday @ 30.5.2016. 20:53

    Da, film je ok i ništa više. Iskomericjaliziran, vizualno odlično odrađen, ali nema onoga što Star Wars čini posebnim i jedinstvenim, a to su mudre poruke Jedija, tj. neke univerzalne mudrosti koje je SW protegao cijelom galaksijom. Posljednji nastavak je hrpa pucačine, koja zgodna dosjetka, nekoliko zanimljivih scena ... jedna nepredvidiva smrt... i to je to.

  • #13
    3 1

    postova:1
    egipt @ 24.12.2016. 19:53

    Ovdje je zarada očigledno bila daleko u prvom planu, a zbilja jadno ponavljanje već viđene priče natjeralo me da se zapitam ima li smisla nastaviti pratiti serijal... Svijet Star warsa ima toliko potencijala da se iz njega napravi nešto novo, a oni sve ponove, mah, šteta riječi...

  • #14
    1 3

    postova:2916
    gorlock @ 25.12.2016. 19:43

    Ovih dana vrti se na HBO-u.

    Nije loš film. Priča ima smisla.

    Slažem se da je možda već viđena, ali život se vrti u krug.

    Ovo je novi film s nekim novim junacima koje pak u priču uvode sada već stari iskusni junaci, u vječnoj priči borbe dobra i zla.

  • #15
    2 1

    postova:108
    lukas abramović @ 1.9.2017. 23:48

    A ono, da nije Star Wars, bio bi odličan ali od Star Warsa se ipak puno više očekuje...Rey mi je odlična, novouvedeni humor mi se isto svidio i naravno impresionira me činjenica da su nakon toliko decenija uspijeli vratili originalni trojac (Luke, Leia i Han)...Ali ipak, nije ni do koljena originalnoj trilogiji a, iskreno, i Osveta Sitha mi je za nijansu bolja...8/10

1 2
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala