Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Košarka: Maccabi – Panathinaikos
Maccabi zahvaljujući toj jednoj „ukradenoj“ utakmici iz Atene ima veliku prednost i priliku da na svom terenu dohvati potrebne dvije pobjede za Final Four.

U prvoj utakmici Panathinaikos je razbio Maccabi u svim elementima košarkaške igre. Razlika je na trenutke bila i preko 30 koševa razlike, tek se u zadnjoj četvrtini Maccabi domogao pristojnog poraza od samo -20. (93:73). Tko je nakon toga mogao očekivati pobjedu Izraelaca u 2. susretu?

Ali dogodila se. Stari lisac na klupi Maccabia David Blatt, u prvom susretu „predao“ je meč kad je vidio da je bespovratno izgubljen i po vlastitim riječima već je za vrijeme te utakmice počeo spremati napad na samozadovoljne Grke u utakmici 2. Ponos Izraela je samo nekoliko dana nakon tog, gotovo ponižavajućeg poraza, odigrao jednu potpuno drugačiju utakmicu, pred kraj su vodili i sa desetak koševa razlike, ali u zadnjoj četvrtini su gotovo sve uprskali, dozvolili su Grcima da se vrate u utakmicu i izbore produžetke. Srećom po njih povratili su koncentraciju i na kraju ipak slavili 94:92. Serija se sad seli u Izrael gdje Maccabi zahvaljujući toj jednoj „ukradenoj“ utakmici iz Atene ima veliku prednost i priliku da na svom terenu dohvati potrebne dvije pobjede za Final Four.