Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Na rubu znanosti

1 2 3 4 5
  • #1
    10 3

    postova:1
    mirela marek vulinec @ 30.9.2012. 21:48

    Ne samo što je Mišak neodoljivo i neiskvareno sladak i dovoljan mamac za gledanje emisije, on zrači baš takvom energijom i u suglasju je s njezinim sadržajem, već emisija spada u dvije ili tri na svim kanalima hrvatske tv koje uopće vrijedi gledati. Ako utrnu takve emisije kao zadnje bastione nekakvog pravog, kvalitetnog svijeta, ostat će nam samo ovo smeće u kojem sve više grcamo. 

    Jest da studio djeluje kao da miriše po naftalinu, ali upravo mi to još dodatno pojačava primamljivost  i budi nostalgiju.

    Da ih je bar više takvih... 

  • #2
    4 18

    postova:72
    lizistrata @ 11.11.2012. 13:29

    Kaj ne? Dok ne pročitaš bilo kakvu znanstvenu knjigu i skužiš da 90% toga o čemu priča je ogromni bullshit.. A emisiju o bosanskim piramidama i kada dođu teme fizike; te naravno uvijek aktualni Icke i nj priče o reptilskoj zavjeri osobno nikada neću zaboraviti XD
    A da ne spominjem kako niti sam ne razumije pola stvari o kojima priča sa svojim gostima, i sam donosi krive zaključke, te nigdje ne spominje da je to o čemu priča pseudoznanost apsolutno neutemeljena ni na čemu osim na vlastitim mišljenjima samoprozvanih "stručnjaka".
    Uz "na rubu znanosti" velikim crvenim slovima trebalo bi se vrtiti informacija  za gledatelje da je ne shvaćaju ozbiljno, kako ne bi bili dezinformirani, jer hej, svi znamo koliko je problem otići u knjižnicu i informrati se.. Lakše je slušati sat vremena gluposti o GMO-u, Alienima itd, i osjećati se bolje i važnije jer znamo nešto što ostatak svijeta ne zna..

    Užas... 
    Sad ću vjerojatno ostati popljuvana, ali ostaje činjenica da ovu emisiju pobije bilo koji udžbenik, i da kada bi bilo prije spomenutih velikih crvenih slova, bi bila izrazito zabavna..
    P.s. ostalih 10% zna biti čak zanimljivo XD

    Radije ću se držati filma i filmske umjetnosti.. Over and out

  • #3
    15 4

    postova:2527
    bearfoot @ 11.11.2012. 14:13

    @lizistrata, ti si potpuno krivo shvatila ulogu i svrhu ove emisije...a bogme i poruku...iako se meni čini da sam naslov emisije govori sve jasno i glasno, zaboravljam da ima ljudi na rubu pameti....

  • #4
    6 3

    postova:62
    mesrine @ 11.11.2012. 14:51

    @lizistrata

    Opinions are like assholes, everyone has it Osmijeh

    mene samo zanima kako je moguče da 0.01% ljudi posjeduje 60% cjelokupnog svjetskog novca?

    zanima me kako je samo 3% novčanica u opticaju od ukupne količine novca, a traju svjetske krize, ljudi umiru od gladi, kad je dovoljen jedan pritisak na tipkovnici.

    Nikola Tesla je prezirao novac,Einstein je pezirao novac,Mark Twain je prezirao novac/a to su za mene stručnjacilends you his umbrella when the sun is shining, but wants it back the minute it begins to rain/ A banker is a fellow who


    when you cut down every tree and poison every river you will learn that you cant eat money

    Zanima me odakle su se nakotile ove puste otkupnice zlata i zašto država daje poticaj za otvaranje??Da spase gladan narod, dajte zlato dobit ćete novčanice,koja prevara.

    Prati trag novca,nisi svjesna di te može odvest Namiguje

  • #5
    11 4

    postova:1
    izsvesnage @ 3.12.2012. 23:03

    @lizistrata, ti da si živjela tamo negdje u prošlosti bila bi jedna od onih koji ismijavaju Galilea što tvrdi da je zemlja okrugla, jer tada su sve knjiga tvrdile da to nije tako.

    Alternative ideje pokreću prave promjene i revolucije u svijetu, mainstrem ideje samo evoluiraju svijet do sljedeće revolucionarne ideje. Mišak pruža alternativnim idejama priliku da se predstave. Respect for that!

  • #6
    9 3

    postova:186
    boatenga @ 4.12.2012. 16:56

    Ova emisija se napada bezpotrebno..

    Uvijek se nađu dežurni higijeničari za napad na nrz..Nrz im dođe kao crvena krpa..

    U cijeloj plejadi laži, obmana, u svim poljima života, kojima obiluje tv eter svakodnevno, neistine i tlapnje koje se vide i čuju u nrz, djeluju tako bezazleno i ono što je najvažnije, ne nanose štetu nikome, za razliku od prvo navedenih..

    Emisija je odlična, pravi je "brend" hrt-a, skupa sa Mišakom..

  • #7
    1 4

    postova:2
    zokonja @ 20.1.2013. 16:17

    @lizistrata

    Zanimljivo, da li u tim tvojim znanstvenim knjigama koje čitaš ima objašnjen npr. "double slit" eksperiment?

    https://www.youtube.com/v/HiAj7S6ko9Q

    https://www.youtube.com/v/hSRTvKgAs9c

  • #8
    5 3

    postova:80
    cor @ 20.1.2013. 23:25

    @lizistrata


    zašto misliš da sve što piše u knjigma, sve što se predaje na sveučilištima, školama, uči u crkvi, sve čime te filaju farmaceuti itd. je ISTINA? :) 

    što misliš, da li čovjek ima pravo razmišljati drugačije, ako vidi da debelo nešto ne štima u svijetu koji ga okružuje? i što misliš zašto se veomačesto čvojek uspoređuje sa ovcom koja istina i bog jeste divna životinja, ali nije ljudsko biće?  :)

    krešimiru mišaku hvala na onome što radi!!!! :))))))


      

  • #9
    11 9

    postova:72
    lizistrata @ 21.1.2013. 11:10

    ok ajde da završimo ovu temu. to sve rekoh jer se bavim jednom od grana znanosti i sukladno time mogu dokazati fizički kako god sve što tvrdim da je istina.
    Također, ne kažem da ne postoje teme koje Mišak obrađuje a da su bezvrijedne. Ima on dobrih emisija, tipa jednu od 50. Problem je što poziva ljude čije teorije nisu dokazane (postoje principi znanstvenih istraživanja i točno defnirani načini da se nešto dokaže. Npr svaki eksperiment mora biti moguć izvediv ponovno s jednakim rezultatima da bi se oni uzimali kao točni).
    Nadalje, poznajem mnogo znanstvenika i nitko si ne bi dopustio tvrditi ono što tvrde njegovi gosti, ponajmanje da je sve jedna velika teorija zavjere.
    Ali ajde još i sve to. Najveći problem njegove emisije je što nigdje ne pše velikim crvenim slovima da se sve što se tamo govori bazira na teorijama pojedinaca. vao je jednom gosta koji je tvrdio (i to se točno sjećam) da je našao kosture ljudi vanzemaljaca stare 20000 godina i kariku koja nedostaje. Ne znaju svi da je ta karika nađena već davno, a da je stanoviti izopćen iz znanstvene zajednice jer je tkriveno da mu je par radova plagijat.
    O Ickeu neću niti početi. Čak sam se jednom natjerala otvoriti njegovu knjigu. Koja je toliko puna nepovezanih nebuloza i izvlačenja iz konteksta, a toliko populistička da bi stvarno ljudi koji ne znaju ništa o povijesti  i evoluciji mogli zaključiti da oko nas hodaju reptili..
    Neću ulaziti niti u boga niti duhovnost, jer eto ima nas na faksu  jako velikih vjernika i ljudi koji ne vjeruju ni u što, ali svi koji rade taj posao, nisu čak toliko niti ljuti nego tužni što gledatelji ne žele pročitati koji udžbenik i vidjeti kako i točno zašto (jer sve piše i objašnjeno je) nešto funkcionira i njegovi gosti nisu u pravu.
    Eto sad tu dobivam hrpu dislajkova ali barem se trudim obrazložiti mišljenje, ne morate se slagati s njime, ali se barem trudim malo nformirati.
    Neka tko hoće vjeruje u to što priča, ali neka barem prvo pročita neku relevantnu knjigu prije pa odluči. Lako je držati stav kada imaš samo jednu starnu prezentiranu.
    Mislim ne želim se svađati i kažem, za mene je rasprava gotova. Samo smatram da je ovo zabavna emisija koju nitko ne bi trebao shvaćati preozbiljno. Kažem, radije dem raspravljat o filmovima, veće su šanse da se složimo oko nečega.

  • #10
    5 4

    postova:2
    zokonja @ 22.1.2013. 21:59

    @lizistrata

    Kažeš na faksu, imao sam dojam da se radi o osobi koja ima slabog životnog iskustva i nije još došla do nivoa da samu sebe počne propitkivati u kakvom mi to svijetu živimo i zašto se neke stvari očigledno postavljene naopačke, i ja sam jednom bio takav i gorljivo branio to što ti sada pokušavaš odbraniti. No imaš još dosta vremena ispred sebe tako da ti ne zamjeram. U međuvremenu probaj se zabaviti sa onim eksperimentom što sam postao linkove, lijepa razbibrigam, a i ima podlogu odobrenu od mainstream znanosti.

  • #11
    3 2

    postova:18
    blueliking @ 4.2.2013. 23:30

    Čini mi se da je u današnje vrijeme slobode i razmišljanja, nažalost, neizbježna kvaziznanost koja će potvrđivati ili opovrgavati raznorazne ideje i teze, tko se kako sjeti. Lako je kad se radi o 'znanstvenom dokazu' da će žene na ulici prije dati broj telefona muškarcima ako je sunčano. No, kad se radi o čovjekovoj egzistenciji, zdravlju, hrani, zraku, okolišu, puno je opasnije. Većinom ovisno o potrebama, željama naručitelja tih istraživanja i sl, podaci se mogu vrlo lako manipulirati (što se radi daleko češće nego je toga itko svjestan), a podaci katkad i nisu činjenični, vrlo upitni rezultati i njihova još upitnija interpretacija. Konkretno, jedan primjer su farmaceutske industrije. Ne kažem da su sve teme u emisiji meni osobno prihvatljive, ali to nije ni poanta, već da se iznese jedan drugi pogled. Sam Mišak se sigurno ne slaže sa mišljenjem ili temom svakog gosta.

    Ono što bih ja izdvojila i što je neprocijenjivo, gosti su poput dr. Gajski jer me to prvi put potaknulo da kritički promišljam o lijekovima, liječnici mi više nikad neće biti nepogriješiv autoritet za bilo što.

    No, to je sve stvar osobe, koliko je sposobna prihvatiti ono što se događa oko nje. Netko bježi u 'znanost' (ovdje ne mislim na fiziku i matematiku, nego baš na ono interpretiranje podataka ili manipuliranje raznim informacijama) jer se ne može nositi sa stvarnošću, netko negira u startu jer ne može nešto objasniti, pa to mora da nije istina, ne prihvaća ništa što ta 'znanost' ne može objasniti. Pravi primjeri su chemtrailovi, koji su nam svima pred očima, velika većina ih primjećuje, ali samo mali krug će se zapitati što se to događa, a još manji onaj koji neće povjerovati u 'prirodnost' te 'pojave'.

    Poanta je da kritički promišljamo, baš u današnje vrijeme kada je toliko strana kojima je u interesu da uopće i ne razmišljamo, a ova emisija to omogućuje, i jedna je od rijetkih, ako ne i jedina, nepristrana, objektivno iznoseći ideje bez stavova voditelja ili se podređujući javnosti i većinskom mišljenju.

  • #12
    0 13

    postova:9
    arda @ 9.3.2013. 14:54

    Zanimljiva emisija, ali voditelj totalni promašaj.

  • #13
    6 1

    postova:6
    goldengreen @ 13.4.2013. 17:49

    odličan voditelj, zanimljiva emisija Osmijeh

  • #14
    3 1

    postova:18
    zoo111 @ 21.5.2013. 19:32

    za svaku pohvalu je voditelj  i teme koje obrađuje na način kakve jesu i niko ne treba vjerovat u njih ako neče.Kad bi uskogrudno i sve gledali sa znanstvene ili samo sa neke određene strane jer onda  život ne bi bio zanimljhiv.

  • #15
    1 0

    postova:311
    auran @ 18.9.2013. 11:29

         Ono što mi se sviđa u emisiji Na rubu znanosti su interesantne teme, zanimljiva otkrića, nevjerojatne teorije i istraživanja koja otvaraju sasvim nove i većini ljudi nezamislive mogućnosti. U svakom slučaju emisija daje uvid u informacije i istraživanja o kojima nigdje drugdje ne možete čuti.Cool

1 2 3 4 5
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala