Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Dual Survival

1
  • #1
    1 1

    postova:416
    taurus @ 24.1.2013. 19:45

    Zanimljiv i prije svega zabavan reality.

  • #2
    2 1

    postova:1962
    aya @ 4.6.2014. 17:29

    Meni je još bolji sada, kada je umjesto Davea J.Teti.

    Btw. - neki "lumen" od prevodioca je naslov preveo kao Dvoboj u preživljavanju, malo je zabrijao da je "dual" valjda isto što i "duel".

  • #3
    0 0

    postova:1962
    aya @ 1.7.2014. 2:01

    I tako je duel postao single! Namiguje

  • #4
    0 0

    postova:2
    klipic lojzek @ 1.7.2014. 2:55

    sta se desilo sa dejvom.pratim tu seriju vise manje svaku drugu i sada sam propustio-mozes li mi objasniti zaszo kodi ima kratke hlace cijelo vreme

  • #5
    0 0

    postova:1962
    aya @ 1.7.2014. 23:00

    Dave je izbačen, a bogme i Cody. Ti si propustio cijelu sezonu! Namiguje

  • #6
    0 0

    postova:2
    klipic lojzek @ 2.7.2014. 1:55

    o jebaga xD ja to tu i tam sam gledao na ovom discoveriu

  • #7
    1 0

    postova:1090
    yuma @ 14.11.2016. 9:25

    DANAS U 20:00 preživljavaju na Velebitu! Pa kog zanima... Namiguje

  • #8
    1 0

    postova:1962
    aya @ 14.11.2016. 21:02

    Baš ti hvala, bilo je zanimljivo bacit oko Namiguje! Nisam od početka ulovila, jesu se oni to kanjonom Zrmanje spuštali? I koja su ova dva lika, nisam neko vrijeme gledala?

  • #9
    2 0

    postova:416
    taurus @ 14.11.2016. 21:28

    Serijal je počeo sa Cody i Daveom da bi nakon druge sezone Davea (iz razloga što je preuveličao / lagao o svom vojnom iskustvu) zamijenili sa J.Tettijem.Nakon toga,Cody je doživio svojevrsni nervni slom ili šta već (barem je tako Discovery to prikazao) na snimanju epizode u Norveškoj čini mi se te su mu "napakovali" da je duže vrijeme bio nezainteresiran,"težak" za saradnju,da su mu smetale sitnice na snimanjima tipa naočara nekog iz ekipe itd pa su i njega zamijenili sa Mattom Grahamom.Cody je naravno imao drugačiju verziju tih dešavanja.

    Nakon sezone 6 mislim,Tetti je otpušten jer je navodno ozlijedio životinju na snimanju a onda su uslijedile optužbe da je on,također,lagao o svojoj vojnoj karijeri,da je praktično bio plaćenik u Iraku te da je,zapravo,vrlo malo vremena  proveo u regularnoj vojsci, da je krao opremu itd.Graham je "otišao" iz serijala u paketu sa njim te su uslijedile česte rotacije ekipe.Ovaj "marinac" iz večerašnje epizode (dok se ne ispostavi da je i on lagao :) ) je imao nekoliko partnera u emisiji dok,naposlijetku,i njih nisu "potjerali" pa je sada opet nova ekipa u pitanju u sezoni 9 :).

  • #10
    1 0

    postova:1962
    aya @ 14.11.2016. 22:09

    Gledala sam tu epizodu, nakon koje je Cody odletio i mogu reći da je bilo krajnje vrijeme da ga izbace, jer je negativno utjecao na samu emisiju. Sve ono poslije su razlozi, koje publika nije direktno vidjela (ako su točni). Teti mi je bio ok, kao i Matt, a ova dvojca su mi nekako anemična, iako, možda se varam.

  • #11
    1 0

    postova:1090
    yuma @ 15.11.2016. 23:06

    Aya , nisam gledala; snimila sam si pa kad pogledam budem se javila. Inače ne pratim ovaj serijal jer sam smatrala da je sve inscenirano , pa tako onda i "preživljavanje", koje je kao poanta snimanja pa mi je bilo suludo. Po komentarima sad ispada da produkcija izbacuje lažljivce i želi autentičnost pa sam zbunjena. Možda žele autentične pustolove ali im je i dalje scenarij u detalje ispisan?.. 

    Uglavnom , ovu epizodu sam odlučila gledati samo zbog dijela hrvatskog teritorija kojeg redovito posjećujem i volim vidjet kako stranci nešto "moje" doživljavaju i snimaju ♡

  • #12
    2 0

    postova:416
    taurus @ 16.11.2016. 14:09

    Poanta serijala nije u uvjeravanju publike da su akteri zaista u situacijama opasnim po život već u demonstracijama tehnika i vještina koje mogu pomoći u preživljavanju (različite tehnike paljenja vatre,pravljenje različitih skloništa u zavisnosti od dostupnih materijala,klime,terena itd.).Na početku svake epizode stoji i poruka da ekipa ima pred sobom određeni survival scenarij te da dobivaju pomoć ukoliko se zaista nađu životno ugroženi,tako da ni Discovery zapravo ne pokušava da nam "proda" emisiju kao 100 %"realnu".

    E sada što se tiče autentičnih pustolova tj.otpuštanja određenih članova tima,tačnije dvojice bivših vojnika,radilo se o tome da su jednostavno lagali u svojim biografijama a producenti,sa druge strane,očito,nisu iste provjeravali pa kada su neke stvari izašle na vidjelo to je jednostavno bilo loš publicitet i za tv mrežu i za emisju.Oni ih "nahvale" u svakoj epizodi,nabroje njihova vojna "postignuća" a onda se ispostavi da su bili vrlo malo vremena u aktivnoj službi ili da su nečasno otpušteni itd.Pored ove epizode snimane u Hrvatskoj sličan show imena "Man,Woman,Wild" ima,također,jednu Hr.epizodu u sezoni 2 pod imenom "Croatian Cave Odyssey".

  • #13
    2 0

    postova:1090
    yuma @ 16.11.2016. 16:09

    Tauruse, hvala na objašnjenju (nisam znala intenciju produkcije, kao niti okolnosti vezane uz "igrače"). 

  • #14
    2 0

    postova:1962
    aya @ 16.11.2016. 17:13

    Kada već nabrajamo što je sve snimano u Hrvatskoj, onda treba spomenuti i epizodu Naked & Afraid, koja je snimana na Kopačkom Ritu.

  • #15
    0 0

    postova:1090
    yuma @ 20.11.2016. 20:06

    A evo... Dakle, pogledala sam JEDNU epizodu, i to ovu snimanju na Zrmanji, tako da ne mogu prosuđivati o serijalu kao takvom, ali ću reći par riječi o epizodi...

    U cca 45 min pokušalo se objasniti spuštanje niz rijeku u potrazi za naseljem / civilizacijom. Pronašli su oštećeni raft gumenjak, reparirali ga i prošli situaciju veslanja jednim veslom i ponašanja pri nailasku na nepoznati vodopad. Nije mi bilo uzbudljivo ni uvjerljivo, da li zbog toga što znaš da sudionici drame oko ozbiljnosti situacije (smeta me taj "reality" prizor " kao ne glumim... Ali glumim da je drama u dramatičnoj situaciji koja to nije jer smo u nadgledanim uvjetima, ali da nemamo pomoć uza sebe bila bi drama pa ćemo vam to sad pokušati dočarati lošom glumom). Oni nisu glumci, a ovo nije film. Ovo nije reality, ali zamislite da je... Da rezimiram : bilo bi mi lakše gledati da tu nisu survival majstori u prvom licu, već u trećem licu i da se prikazuje rekonstrukcija događaja. Manjak autentičnosti mi je odbojan. To tako doživljavam , jbg. Epizoda mi je bila dosadna.

    Smeta me i senzacionalizam u najavi: - Velebit ovakva onakva planina s nekim od najdubljih jama na svijetu, naglim promjenama temperature, zvijeri , šta li već ,  i onda epizodu svedoše na samo taj jedan prizor preživljavanja; spuštanje nizvodno... 

    Moglo bi to puno bolje nego  konceptu i provedbi ;  5,5/10 za epizodu.

1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala