Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Ponos i slava

1
  • #1
    1 0

    postova:519
    buzdovan @ 29.1.2011. 20:28

    Previše odličnih glumaca za preslabo ostvarenje.

    Ovo je jedan od filmova od kojih sam očekivao puno više. Nevjerojatno je koliko se režiser uspio pogubiti u nepotrebnom pokušaju ubacivanja manje važnih usporednih radnji. Karakterizacija i obrada likova je KATASTROFA! Površna i nedorečena.

    Šteta, uz dobru temu i vrhunske glumce Ponos i slava je ostao na razini prosječne dvosatne zabave za manje zahtijevnu publiku...

  • #2
    0 0

    postova:514
    fox89 @ 30.1.2011. 2:57

    ja sam taj film pokušavao gledati nekoliko puta, ali nikako da ga pogledam do kraja ://

    glumci koje obožavam, ali užasno režirano O.o

  • #3
    1 0

    postova:311
    auran @ 1.8.2013. 18:26

         Vidjevši kakvi sve vrsni glumci glume u ovom filmu, očekivao sam nešto u stilu Fuquainih filmova Dan obuke i Zakon ulice, no Ponos i slava nije ni blizu tim naslovima. Da li je stvar u prevelikim očekivanjima? Ne znam. Opet ne može se ni reći da je film loš, ali da je nekako prosječno ostvarenje, to da.

         Iako film ima svojih trenutaka, moram spomenuti jednu scenu koja mi nije sjela. Naime radi se o sceni tučnjave u baru između Edwarda Nortona i Colina Farrella pri samom kraju filma. Norton je sjajan glumac, ali je potpuno fizički inferioran u odnosu na Colina Farrella, te je sama tučnjava blago neuvjerljiva, pogotovo kad ga Farrell uhvati u zahvat iz kojega se nije tako lako izvući (to će potvrditi svatko tko se bar jednom tukao u životu), a on se oslobodi bez ikakvih problema, i to ne jednom, da bi na kraju i pobijedio. Navedena scena je evidentna pogreška redatelja koji je bolje trebao iskoristiti vrline oba glumca.

         Ipak, da ne bude sve tako crno, izdvojio bih minijaturu Jennifer Ehle čiji lik u filmu umire od raka (pojavljuje se u nekoliko scena ostavivši pritom moćan dojam žene koja umire i polako se oprašta od života, djece i muža), te Colina Farrella koji svojom energičnom glumom dominira u svakom kadru i lako navodi gledatelja da u jednom trenutku navija protiv njega, a u drugom žali za njegovim likom.

         Sve u svemu solidan film o korumpiranim policajcima i njihovim vezama s kriminalcima i kriminalom. 

  • #4
    1 0

    postova:200
    mary89 @ 22.9.2013. 22:55
    Upravo pogledala, dobar film. Nisam ocekivala puno, pogledala sam ga samo jer u njemu glumi E. Norton, ali radi se o dobrom filmu, s iako losom karakterizacijom likova, dobrom glumom i zanimljivom pricom.
  • #5
    0 0

    postova:4
    cizmast @ 6.1.2014. 21:08

    Vrlo dobar film.Itekako vrijedi pokledati.

  • #6
    1 0

    postova:10
    imbrod @ 2.7.2014. 21:30

    @auran

    "Norton je sjajan glumac, ali je potpuno fizički inferioran u odnosu na Colina Farrella"

    Sjeti se "Generacije X (American History X)" i da li bi se kačio s Nortonom...

  • #7
    1 0

    postova:1090
    yuma @ 3.7.2014. 1:09
    Ok je film, nisam previše očekivala pa sam i više nego zadovoljna. I kad nisam zaspala, a emitirao se do 01:00, onda znam da je dovoljno napet :)
  • #8
    1 0

    postova:207
    arina @ 26.2.2016. 2:00
    Meni je film baš dobar 9/10
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala