Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Vitez Tame

1 2 3 4
  • #16
    5 4

    postova:203
    franorobert @ 6.9.2013. 10:50
    Najbolja adaptacija nekog stripa u povijesti kinematografije... I scenarij, i režija, i gluma, sve je to na najvišem nivou. Stvarana vrijednost i veličina ovog filma leži u tome kako je film snimljen "stripovsk" - dijalozi, scene, fotografija. To je ključ kvalitetne adaptacije, a nitko kao Nolan nije pogodio tu srž filma i stripa. Linija riječ-fotografija-zvuk je okosnica svega... Usporedivši sa starijim djelima, nema segmenta u kojem ovaj film nije bolji. Kao prvo, Gotham je bajkovit i ta bajkovita verzija se uklapa u stripovsku franšizu. Dark knight je - dark. I stripovska verzija Gothama bi uništila karakter filma i napravila šund. Možda bi uz modernu tehnologiju dobili ultragothic film, pa bi to opet s druge strane bio debakl. Drugo, dimezija likova u odnosu na film ide na viši nivo - Joker, Two Face, Batman. Čak i Maggie Gyllenhaal nije predstavljena kao nekakva mitska ljepotica koja bi svojom sladunjavošću uništila ton film. Pohvala Nolanovom bratu na scenariju, Hansu Zimmeru na zvuk i samom Nolanu na maestralnoj režiji i marketinškoj produkciji novog doba. A Cain, Freeman, Bale? Nepotreban komentar za onoga tko je upoznat sa njihovim radovima. Gutam ovaj film 5 godina. 10/10
  • #17
    5 1

    postova:204
    iwax @ 6.9.2013. 13:57

    Jedan od najbolih batman filmova ikad.LEDGER BRAVO.NAJBOLJI JOKER U POVIJESTI.Šteta što je umro

  • #18
    0 3

    postova:228
    joker12 @ 1.11.2013. 15:41

    postoji bolji film prema stripu... premijera je bila

    31.02.20HUGH.

  • #19
    2 2

    postova:228
    joker12 @ 1.11.2013. 15:58

    Mračan, kompleksan i nezaboravljiv, ''Vitez tame'' je postao puno više nego samo film baziran prema stripu. Postao je vrhunski kriminalistički film te sami kralj akcije.

  • #20
    2 0

    postova:22
    malena1983 @ 23.11.2013. 23:02
    Odlican u svakom pogledu, odusevljava me nacin kako je nastao Two Face, jedan od najboljih akcijskih filmova!!
  • #21
    1 1

    postova:228
    joker12 @ 22.12.2013. 14:07

    Vitez tame je prije svega očaravajuć film i vrhunski spektakl. Glumčke izvedbe, režija i scenarij su također besprijekorni. Ključna izvedba je ona Heath Ledgera za koju je poshmutno nagrađen Oscarom.

  • #22
    3 2

    postova:264
    filmofil1983 @ 3.1.2014. 14:41

    -Drugi dio Nolanove trilogije "Batmana" ne zaostaje ni u jednom segmentu za svojim predhodnikom!Uz vrhunsku glumu i nevjerovatnu atmosferu film ima možda i najboljeg negativca u prošlem desetljeću,a to je Jocker!

    -Jockera u ovom filmu glumi prerano preminuli Heath Ledger koji je posthumno dobio Oscara upravo za ovu meastralnu izvedbu.

    -Nolan još jednom pokazuje koliko je ozbiljno pristupio ovoj trilogiji.Pogledati

  • #23
    4 3

    postova:108
    lukas abramović @ 10.1.2014. 17:33

    Dobro, ko je toklo lud da ovome filmu da ocjenu manju od 9, ma i to je premalo za ovakav hit.

  • #24
    5 0

    postova:4
    sarnedhiel @ 11.1.2014. 17:22

    Odličan film, a možda i najbolji Batman dosad. Jedino mi je užasno iritantno i glupo što ljudi koji žive u prošlosti i nisu u stanju prihvatiti nove glumce u starim ulogama imaju izjave kako je film dobio sve te silne nagrade samo na račun Ledgerove smrti. 

  • #25
    2 1

    postova:228
    joker12 @ 18.1.2014. 21:48

    WTF ovdje Heath Ledger nije na popisu glumaca. Pa on je najbolji odglumio od svih. Sramota MojTv-a.

  • #26
    2 0

    postova:26
    ivoslav @ 7.6.2014. 11:48

    Film od jedva 2 sata, a Nova tv će ga danas reklamama razvući na skoro 3 sata

  • #27
    1 0

    postova:41
    borgia @ 7.6.2014. 14:17

    Film zapravo traje 152 minute, krivo su napisali ovdje.

  • #28
    2 0

    postova:242
    smarkovi @ 7.6.2014. 14:38
    Ovaj film mi je daleko najbolji o Batmanu
  • #29
    2 3

    postova:4
    kikick @ 7.6.2014. 23:21

    samedhiel@Meni je ovo najlosiji batman iz razloga sto nema veze sa originalnim stripom i pricom o batmanu,i jack nicolson mi bio bolji joker,u ovom se joker nasmijao mozda tri puta

  • #30
    2 0

    postova:416
    taurus @ 8.6.2014. 9:49

    @kikick na koji "originalni" strip misliš?Možda na "najoriginalniji" odnosno prvi u kome se pojavljuje lik Batmana a to je Detective Comics #27 iz 1939god.?!Nešto ne bih rekao da si čitao taj strip a s obzirom da spominješ Nicholsona izgleda da ti misliš na "originalni" film Batman iz 1989 god pa film "The Dark Knight" porediš sa njime.Ako što se tiče priča o Batmanu koje,također,spominješ i njih ima podosta,tj ima mnogo verzija od dječijih do vrlo mračnih što opet zavisi od autora i crtača dotičnih stripova.Niti jedan film o Batmanu nije doslovna ekranizacija nekoga stripa već autentične vizije režisera Burtona i Nolana (onog trećeg neću ni da imenujem) nastale pod uticajem izvornog materijala tj neke specifične grafičke novele i priče o Batmanu.Npr.Burtonov Batman je labavo vezan za novelu The Killing Joke ili The dark Knight Rises za "Knightfall" i "Dark Knight Rerturns".Što se tiče Dark Knighta neke stvari su bazirane na novelama "The Long Halloween","The Man Who Laughs" i spomenutoj "The Killing Joke".I da,onaj poremećeni Jockerov smijeh se čuo dovoljno puta u filmu.

1 2 3 4
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala